Pachnące opowieści wyd. Olesiejuk

Wydawnictwo Olesiejuk

Rycerz Stopa

Księżniczka Malinowa

 Raffaella Bertagnolio

historie z zapachem w tle

W naszej kolekcji książek takich jeszcze nie mieliśmy. Wydawnictwo Olesiejuk wydało 4 części serii „Pachnących opowieści”. Na czym cały pomysł polega? Na kartach historii po potarciu wyznaczonych miejsc czujemy zapach. Jeden przyjemny, drugi wręcz przeciwnie.
Tomek dostał dwie książeczki z serii: „Księżniczkę Malinę” oraz „Rycerza Stopę” autorstwa  Raffaella Bertagnolio.
Książki są mniej więcej formatu a4, wydane w twardej oprawie z miękką gąbką.

Po potarciu zbroi czujemy okropny zapach cebuli.

Historia jest prosta…pewien rycerz nie lubił się myć i …śmierdział niemytymi stopami.  Wszyscy przed nim uciekali i w każdej walce, którą chciał stoczyć wygrywał ponieważ przeciwnicy poddawali się gdy tylko podjeżdżał na swoim rumaku.

Aż pewnego razu spotkał księżniczkę, w której zakochał się bez pamięci. Urocza panienka odwzajemniła to uczucie, ale…przez okropne przeziębienie, które ją dopadło nie czuła zapachu Rycerza.

Jednak choroba minęła, a smrodek Rycerza pozostał. Co zrobiła księżniczka gdy poczuła prawdziwy zapach swojego wybranka? Musicie przeczytać sami;)

Druga historia, „Księżniczka Malinowa” to klasyczna opowieść o pięknej księżniczce, na którą zostaje rzucona klątwa przez złą czarownicę.

Na początku księżniczka pięknie pachnie malinami, a na końcu historii okropnie śmierdzi cebulą.

Historie są proste, klasyczne i u nas sprawdziły się tylko podczas jednorazowego czytania. Szkoda też, że w każdej książeczce są tylko dwa zapachy, bo poznawanie zapachów stanowi największą frajdę.

Bardzo chętnie poznam inne publikacje dla dzieci, w których możemy wąchać i pobudzać zmysły, Podzielcie się swoimi odkryciami w komentarzu:)

10 myśli na temat “Pachnące opowieści wyd. Olesiejuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *