Kulodrom DIY

Rolki z papieru toaletowego

Kulodrom

DIY

Czasami bywa tak, że pogoda nie rozpieszcza, a wszystkie zabawki się już dziecku  znudziły… wtedy można w szybki sposób stworzyć z dzieckiem prostą konstrukcję, która każdemu Maluchowi sprawi frajdę.

 

 Do przygotowania naszego kulodromu potrzebujemy:
– rolki po papierze toaletowym/ ręcznikach papierowych;
– kawałek tektury;
– nożyczki;
– taśmę dwustronną i zwykłą;
– piłeczki;
– kubeczki po jogurcie.

Karton przykleiliśmy do szafy i rozpoczęliśmy planowanie. Na dole Tomek przykleił kubeczki po jogurcie, do których miały wpadać nasze piłeczki. natomiast od góry zaczął przyklejać rolki.
Po każdej przyklejonej rolce Tomek wykonywał próbę, czy piłeczka dobrze przechodzi i prawidłowo wpada do „bazy”.

Gdy obydwie trasy zostały zaplanowane Tomski rozpoczął zabawę. 
Dzięki „mobilności” elementów podczas zabawy Tomek mógł sobie dowolnie zmieniać układ rolek i budować nowe tunele dla swoich piłeczek.
Ta zabawa świetnie uczy logicznego myślenia, planowania i zmusza do skupienia uwagi na konkretnym zadaniu. Dziecko musi również popracować z taśmą klejącą i nożyczkami. Małe rączki ćwiczą prawidłowy chwyt oraz manipulowanie materiałami, które wykorzystuje do stworzenia swojej gry.
Polecamy!
Wpis powstał w ramach projektu Grajmy!

3 myśli na temat “Kulodrom DIY

  1. Bardzo fajny pomysł na własną grę/ zabawę. Nie dość, że można ją zrobić w każdej chwili i kosztuje grosze, to jaka satysfakcja!
    Można też chyba zrobić analogiczną wersję "mokrą" przecięte na pół wzdłuż butelki po napojach jako rurki mogą utworzyć tor, a kuleczka spadać do wody lub do pływającej miseczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *