Dzień Ojca – kwiaty dla Taty

23.06.2016

Bukiet kwiatów dla tych, 

których kochamy

Własnoręcznie zrobiony wazonik z kwiatami zawsze każdemu sprawi radość. Tomski uwielbia robić prezenty, a że nadarzyła się okazja to przygotowaliśmy dla ukochanej Cioci Tomka taki o to mały upominek.
 

 Do przygotowania potrzebujemy:

  • bibułę;
  • plastelinę;
  • patyczki;
  • kolorowy materiał;
  • kryształki;
  • klej na ciepło;
  • folia aluminiowa.

Rozcięliśmy małą butelkę w mniej więcej 1/3 wysokości i obkleiliśmy ją kolorowym – ozdobnym materiałem. Tomski wymyślił wzmocnienie oklejając wnętrze plasteliną oraz środek wypełniliśmy srebrną folią. Dodatkowo klejem na ciepło przykleiliśmy ozdobne kamienie.
Następnie ruszyła produkcja kwiatów. Pierwsza dwa powstały z bibuły oraz z plasteliny. Instrukcja jest prosta: odcinamy pasek o szerokości ok 5cm, nacinamy wg własnej fantazji i okręcamy wokół patyczka, który będzie naszą łodygą. My obklejaliśmy patyczki plasteliną, można też okręcić bibułą czy papierem kolorowym. Jednak dla młodszych dzieci zdecydowanie łatwiejsze jest obklejenie plasteliną. 
Nie zapominamy o środku kwiatka;)
Dwa ostatnie kwiatki powstały już na bazie plasteliny. Okręcanie bibułą okazało się zbyt żmudną pracą dla Malucha. Tomek okleił patyczki, uformował kulki na środek kwiatka oraz z małą pomocą przygotował sobie płatki. Na koniec skleił wszystko w całość i wyszło mu naprawdę ładnie.
Gdy wszystkie nasze cztery kwiatki były gotowe ułożył w wazoniku i podziwiał swoje dzieło:)

Myślę, że z takiego własnoręcznie przygotowanego wazonika z kwiatami ucieszy się zarówno mama jak i tata, gdyż nic tak nie cieszy jak zaangażowanie w tworzenie naszych Maluchów.
Wpis bierze udział w wyzwaniu DIY prezent na dzień ojca. Szczegóły tutaj.

4 myśli na temat “Dzień Ojca – kwiaty dla Taty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *