10 powodów dla których warto zainwestować w Lego Duplo.

Klocki

LEGO DUPLO

Lego Duplo ZOO

Trochę historii…

Początki LEGO sięgają 1932 roku. Firma rozpoczęła swoją produkcję od drewnianych zabawek. Konsekwentnie przez tyle lat właściciele byli wierni jednej zasadzie: „Tylko najlepszy jest wystarczająco dobry”. W 1949 roku na rynku pojawiły się pierwsze jeszcze bardzo prymitywne klocki, które okazały się hitem. Producenci opatentowali technologię łączenia klocków i od tego czasu stali się firmą specjalizującą się w produkcji klocków z tworzywa. 
Duplo są naturalną konsekwencją potrzeby rynku. Przez wiele lat gdy popyt na klocki rósł firma stawała się coraz większą potęgą produkującą coraz to nowsze zestawy. W efekcie do dziś klocki Lego są najpopularniejszą zabawką, która zajmuje na wiele godzin małych i dużych.
Powiększony zestaw sklep

10 powodów dla których warto zainwestować w Lego Duplo

1. Są ponadczasowe – komplety, którymi bawili się nasi rodzice łączą się i pasują z kompletami, które kupujemy naszym dzieciom;
2. Są doskonale wykonane, każdy szczegół jest perfekcyjnie dopracowany;
3. Są bardzo wytrzymałe – jeszcze nie słyszałam żeby jakiś klocek pękł czy złamał się podczas zabawy;
4.  Dostępne komplety są bardzo urozmaicone, jako klienci mamy olbrzymi wybór ze względu na temat kompletów, rozróżnienie na płeć oraz wiek;
5.  Są niezwykle popularne na całym świecie;
6. Oprócz klocków na rynku dostępne są książeczki i gazetki związane z tematyką lego (produkty towarzyszące);
7. Dają nieograniczone możliwości w budowaniu;
8. Są zabawką kreatywną,  
9. Uczą logicznego myślenia;
10. Rozwijają zdolności manualne.
Zalet klocków Lego Duplo można by pewnie przytoczyć jeszcze więcej. Każdy kto się nimi bawił kiedyś lub ma nadal taką przyjemność zapewne na co dzień docenia ten wynalazek. Klocki jak żadna inna zabawka ćwiczą myślenie przyczynowo – skutkowe, uczą planowania i działania, dążenia do wyznaczonego celu
Plac budowy – elementy zestawu „Kamieniołom”
Lego Duplo – plac budowy
Dzięki klockom możemy opowiadać historie, takie zabawy narracyjne mogą posłużyć gdy dzieckiem targają trudne emocje, gdy zdarzają się sytuacje dla dziecka nie do końca zrozumiałe. Za pomocą zabawy i wydarzeń, które spotykają ludziki lego dziecku może być łatwiej zrozumieć otaczający świat.
Lego Duplo Straż pożarna
Lego Duplo – lotnisko

Lego Duplo sporo kosztują…

Tak, zgadza się…lego duplo są drogie. Kosztują dużo i wielu cena odstrasza, ale czy nie lepiej zapłacić więcej raz i dziecko może się bawić przez długi, długi czas, bezpieczną zabawką, która rozwija go na tak wielu płaszczyznach niż zapłacić mało, kupić coś „made in China” co rozpadnie się przy pierwszym zderzeniu z podłogą?  Czy też będzie wykonane w niewiadomych warunkach z trujących substancji?
Lego Duplo – kawiarenka

 Lego Duplo daje możliwość…kupienia się taniej

I to jest sposób, który polecam z całego serca wszystkim pasjonatom. Wyszukujcie okazji w internecie. Jest całe multum sklepów, które prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych cen, a najlepszym źródłem zdobywania klocków lego są aukcje i oczywiście niezawodne allegro. Używane duplo można kupić w bardzo korzystnych cenach, co więcej można sobie skompletować zestawy wg własnej niczym nieograniczonej wyobraźni. 
Lego Duplo – Arktyka i ulubiony wieloryb
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
A wkrótce nasze propozycje zabaw Lego Duplo.

16 myśli na temat “10 powodów dla których warto zainwestować w Lego Duplo.

  1. To jest niesamowite, jak lego ewoluowało 🙂 widać, ze wiele jest już gotowych części, kiedy byłam mała trzeba było po pierwsze mieć podstawę na której układało się klocki, a po drugie nie było takich bajerów! Sama bym się teraz pobawiła ^^

  2. Uwielbiamy Duplo! Mamy wielkie pudło kupione okazyjnie na aukcji – polecam kupowanie na sztuki! – i podstawy do budowli. Super się buduje nawet 8-latkowi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *