Jak Cię zabić, Kochanie?…z cyklu Matka też czyta

Alek Rogoziński

Jak Cię zabić, Kochanie?

Filia Mroczna Strona

Jeśli macie męża/żonę/chłopaka/dziewczynę, który niezmiennie Was irytuje i wkurza, macie serdecznie go dosyć – ta książka jest właśnie dla Ciebie. Alek Rogoziński napisał dla Was poradnik. „Jak Cię zabić, Kochanie?” doskonale ilustruje jak nie zabierać się za „pozbycie się” problemu….

Podsuwa takie pomysły jak:
  • spiłowanie schodów w piwnicy;
  • wyłączenie hamulców w samochodzie;
  • nasłanie płatnego zabójcy itd…

…a to tylko niektóre z jego pomysłów…

Jak Cię zabić, Kochanie? Alek Rogoziński

Od tego wszystko się zaczęło…

Wszędzie gdzie w grę wchodzi spadek, kobiety i wizja bogactwa pojawiają się kłopoty. Trzydziestoletnie bohaterka powieści może stać się dziedziczką wielkiego majątku, ale żeby nie było tak prosto musi spełnić jeden warunek.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że nie tylko ona ma ochotę stać się właścicielką fortuny. Chętnych jest kilku. Spadek jeden, więc zaczyna się akcja wzajemnej eliminacji.

Cóż to za stwór?

Zdecydowanie jest to komedia omyłek, śmiesznych(?) wypadków i dziwnych zwrotów akcji. Autorowi należy oddać honor za wyczucie językowe i ironię. Poziom absurdu jest tak duży, że zapewne wiele osób czytających książkę będzie zaśmiewać się do łez. Nie nazwałabym tej historii wybitną, ani też obowiązkową, ale jeśli ktoś lubi takie klimaty to będzie sobie bardzo chwalił czas spędzony na lekturze. Obiło mi się o uszy, że Alek Rogoziński został okrzyknięty „księciem komedii kryminalnej”…stwierdzenie to wydaje mi się troszkę na wyrost choć swoim charakterystycznym stylem może rzeczywiście z czasem zbuduje sobie taką pozycję na rynku, iż nikt nie odważy się podważyć powyższego stwierdzenia.

Autor z zawodu jest dziennikarzem, a z zamiłowania twórcą kryminałów. Swoje doświadczenie zdobywał w kliku rozgłośniach radiowych. Od kilku lat pracuje w magazynie Party oraz występuje w telewizji jako specjalista od showbiznesu. Jego często przejaskrawione postaci literackie mają swoje początki w historiach z życia wziętych gwiazd i gwiazdeczek z naszego rodzimego jak i zagranicznego podwórka.

Zadebiutował w 2015 roku. Jego „Ukochany z piekła rodem” zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów Empik.com

 

Jak Cię zabić, Kochanie?
Recenzja Alek Rogoziński „Jak Cię zabić, Kochanie?”

 

Poleciłabym tą książkę na wakacje, na jeden wieczór, by oderwać się od spraw codziennych. Niektóre sceny Was na pewno rozbawią, inne zdenerwują, a jeszcze inne dadzą do myślenia. Zakończenie również może wprawić Was w osłupienie. Ja chcę dać autorowi jeszcze szansę i sięgnę po inny tytuł by porównać emocje podczas czytania. Może inny tytuł mnie porwie i stanę się fanką Alka Rogozińskiego? Kto wie…czas pokaże…

7 myśli na temat “Jak Cię zabić, Kochanie?…z cyklu Matka też czyta

  1. Wydaje się całkiem fajna. Swojego jeszcze nie udusiłam, ale mam taka ochote 5 razy dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *