Nowa seria Przesuń paluszkiem wyd. Wilga

Seria Przesuń paluszkiem

W lesie wróżek

Gdy przychodzi wieczór

Wydawnictwo Wilga

Dziś najnowsza propozycja dla Maluchów od wydawnictwa Wilga, czyli nowa seria „Przesuń paluszkiem”.

W kolejnym trudnym dla nas czasie: remont plus choroba naprawdę nie współgrają ze sobą, czas umila nam oglądanie nowości wydawniczych z Grupy Wydawniczej Foksal.

Na początek zagadka: Przyjrzyjcie się tym dwóm zdjęciom…widzicie różnicę?

Grupa Wydawnicza Foksal
Nowości wydawnictwa Wilga

seria przesuń paluszkiem
wydawnictwo Wilga

Są to interaktywne książeczki całokartonowe. Dziecko za pomocą paluszka może dokonać cudów. Sprawić, że pada śnieg, zapada mrok czy kwiatki w wazonie zasypiają.

Zaczytany Tomski
Seria Przesuń paluszkiem – zaczytany Tomski

Czytelnik staje się małym czarodziejem. Odkrywa, że wystarczy paluszek by np. wprawić w ruch małą małpkę, którą mama małpa kołysze do snu. Jest to świetnym ćwiczeniem dla Malucha. Musi się skupić, w odpowiednim miejscu ustawić paluszek i wykonać prawidłowy ruch by ilustracje ożyły.

Książeczki są idealne dla najmłodszych:

  • strony są kartonowe – trudne do zniszczenia, czy naderwania;
  • rogi zaokrąglone – bezpieczne dla Maluchów;
  • tekst jest krótki, hasłowy;
  • ilustracje są nowoczesne, proste i dające pole do popisu dla wyobraźni;
  • możliwość poruszania elementami uatrakcyjnia zabawę.
Interaktywne książeczki dla Maluchów wyd. Wilga

 

Interaktywne książeczki kartonowe
Interaktywne książeczki dla Maluchów

Przeglądając zapowiedzi marcowe spodziewałam się, że pomysł może być ciekawy. Jednak wrażenie jakie zrobiły na Leonie, który jest początkującym czytelnikiem przeszło moje najśmielsze oczekiwanie. Leoś na widok wyłaniającego się ślimaka ze skorupki czy pojawiających się jabłek na drzewie robił takie ogromne oczy i tak się cieszył, że pokładaliśmy się ze śmiechu. Świetnym doświadczeniem jest również obserwowanie go jak w skupieniu kombinuje jak ustawić paluszek i jak przesunąć by ożywić ilustracje. Leo jest na takim etapie, że bardzo trudno skupić jego uwagę na dłużej, a tym książeczkom się udało. Układa sobie obie i po kolei, strona po stronie ogląda, opowiada po swojemu historie i czaruje. Gdy udaje mu się uzyskać zamierzony efekt bije sobie brawo i głośno się śmieje.

Zaczytany Leo

Jednak nie tylko roczny Leon zasiada do czytania zainteresowany. Tomek również z wielką uwagą śledzi historyjki z książeczek i dodatkowym atutem jest fakt, że jednozdaniowy tekst na każdej stronie otwiera drogę do wymyślania przeróżnych historii. Nie mamy nic podanego na tacy, możemy wymyślać i kombinować, więc jeśli chcecie pobudzić swoje dziecko do snucia opowieści, a dodatkowo pokazać im magiczny świat, który porusza się za sprawą ich mocy to są to idealne propozycje dla Was!

 

 

 

9 myśli na temat “Nowa seria Przesuń paluszkiem wyd. Wilga

  1. Pewnie, że widzę różnice 😉 Takie książeczki są świetne, bo zachęcają dzieci do czytania właśnie poprzez zabawę. Mimo, że tekstu w nich niewiele to niesamowicie rozwijają wyobraźnię. Będę o nich pamiętać podczas szukania prezentów dla naszych chrześniaków.

  2. Bardzo fajna propozycja! 😀 najbardziej podoba mi się to, że są kartonikowe i jest nadzieja, że nie ulegną szybkiej destrukcji! Co prawda wczoraj zakupiłam książek za ponad 100 zł… (nie tylko dla syna), ale może i na tą się skuszę?

  3. Bardzo lubię takie interaktywne książki, jest z nimi tylko jeden problem – zbyt energiczny czytelnik, który w zachwycie demoluje co nieco

  4. Gdy byłam mała kochałam takie książki! Dobrze, że wciąż jeszcze są. I dobrze, że istnieje blog, który tak rzetelnie recenzuje książki dla najmłodszych, bo czasem trzeba coś kupić na prezent dla różnych dzieci, a propozycji tyle, że człowiek nie nadąża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *