Wielkanocne inspiracje z wyd. Art Egmont Połącz kropki

Wielkanocne inspiracje

Połącz kropki

Kraków

Art Egmont

Dziś kolejna książkowa inspiracja i tym razem dla starszych dzieci od wydawnictwo ART Egmont

wyd. Art Egmont „Połącz kropki”

„Witaj w Krakowie!

Według legendy miasto założyli władca Wiślan – Krak i jego córka Wanda. Dawniej Kraków był stolicą Polski, to tutaj mieszkał król ze swoim dworem i to tu rozegrało się wiele ważnych zdarzeń w dziejach naszego kraju. Każdy zakątek miasta ma do opowiedzenia inną historię, a wspaniałe zabytkowe budowle zabierają w ciekawą podróż po ubiegłych stuleciach. Kraków od początku był ważnym ośrodkiem artystycznym. Chętnie odwiedzali go architekci, malarze oraz pisarze, a wielu z nich, zachwyconych tym miastem, osiadało tu na stałe. Wybierzmy się na spacer po pięknym Krakowie i poznajmy jego tradycje.”

Takimi słowami autorzy otwierają przed nami drzwi do tajemniczego miasta jakim jest Kraków. Nie jest to jednak typowy przewodnik po zabytkach, a połączenie małego kompendium z kolorowaniem. Każdy, kto otworzy książkę nie tylko będzie mógł przeczytać krótką notkę na temat danego miejsca, obejrzeć piękne zdjęcia, ale będzie mógł łącząc kropki sam namalować zabytek, a potem wg własnego uznania go pokolorować.

wyd. Art Egmont Teatr J. Słowackiego w Krakowie

Ta książka pozwala dzieciom i dorosłym zamienić się w architektów, którzy przez moment mogą stać się twórcami nowego wizerunku kultowych zabytków.

Pozycja oprócz zalet edukacyjnych jest również świetnie wydana. Twarda oprawa oraz grube, sztywne kartki w środku dają możliwość poznawania miasta i łączenia kropek w każdym, dowolnym miejscu. Dla mnie najciekawszym wykorzystaniem książki jest wycieczka do Krakowa i odwiedzanie każdego kolejnego miejsca, w  którym dziecko patrząc na „prawdziwą” budowlę łączy kropki w swojej książce i lepiej zapamiętuje historię oraz wygląd zabytku. Tak zorganizowana wycieczka na pewno da każdemu więcej frajdy i zabawy niż suche słuchanie faktów.

wyd. Art Egmont „Połącz kropki. Kraków”

Dodatkowo jest to świetne ćwiczenie. By połączyć prawidłowo kropki dziecko musi znać cyferki oraz mieć dobrze wyćwiczoną rączkę żeby linie, które maluje były proste i tworzyły piękny obrazek. Jest to niezły trening skupienia uwagi i precyzji.

Zdecydowanie polecam dla dzieci starszych oraz dorosłych! Zwłaszcza, że w serii jeszcze Paryż oraz Warszawa!

Seria „Połącz kropki” Art Egmont

Zapraszam na stronę wydawnictwa. – tutaj.

Inna publikacja wydawnictwa z tej serii „o tu”

 

10 myśli na temat “Wielkanocne inspiracje z wyd. Art Egmont Połącz kropki

  1. fajny pomysł na prezent. Moja córeczka jest teraz w fazie poznawania miast na świecie i z pewnością ucieszyłaby się z takiej bajeczki.

  2. Mamy Połącz kropki. Warszawa. Uważam, że to cudownie, że takie publikacje powstają. Nie tylko bawią, ale również uczą i odkrywają wiele nieznanych dotąd miejsc.

  3. Publikacja wygląda super! Fajnie, że sprawdza się tu zasada – „bawić ucząc” i odwrotnie 🙂
    Przekażę info o niej mojej mamie, która uczy klasy 0-3 i uwielbia takie nowości.

  4. Nie mamy co prawda w zwyczaju kupowania prezentów na Wielkanoc, raczej zarezerwowane jest to na okres Bożego narodzenia, ale inspiracje zawsze się przydadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *