Babaryba i „Super zwierzaki – atlas zwierząt inny niż wszystkie

Wydawnictwo Babaryba

SUPER ZWIERZAKI

Raphael Martin, Guillaume Plantevin

wyd. Babaryba „Super zwierzaki”

Jeśli macie w domu małego fana zwierząt, który nie ustaje w zadawaniu pytań o coraz to nowe szczegóły dotyczące jego ulubionych zwierząt to jest to książka idealna dla Was.  Niby to Atlas o zwierzętach, ale nie taki zwykły…

Opowiada o wszystkich super mocach jakie posiadają zwierzaki. Jest to zbiór ciekawostek ujętych w krótkich notatkach.

wyd. Babaryba „Super zwierzaki”

Książka jest formatu a4, w twardej oprawie. Dodaje jej to dostojności i powagi. Ilustracje idealnie współgrają z treścią. Zwierzaki przedstawione są z charakterystycznymi atrybutami super bohaterów. Mają maski i peleryny powiewające na wietrze. Są nieco groźne i mroczne. Oprócz zwyczajowych nazw opisane są w sposób humorystyczny. Np. Żaba Kokoa piękna trucicielka czy Nosorożec zbroja na czterech łapach.

Wyd. Babaryba „Super zwierzaki”

Każde zwierzę opisane jest w kilku kategoriach: superdzieciństwo, supersztuczka, superwróg, superhistoria, superprzysmak i superprzyjaciel oraz dodatkowo supermoc każdego bohatera. Dowiemy się też ile ważą, jaką mają długość, ile żyją oraz z jaką prędkością się poruszają. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy. Książka kryje w sobie tyle ciekawostek, że dla czytelnika w każdym wieku jest atrakcyjną lekturą. Tomek po dwukrotnym przeczytaniu całej książki od deski do deski wiele ciekawostek zapamiętał i posługuje się nimi podczas zabawy i rozmów zaskakując wiele razy swoich rozmówców. Z zainteresowaniem słucha historyjek o dzieciństwie zwierzaków czy o czułych punktach i superwyczynach.

Zaczytany Tomski

Tomek staje się coraz bardziej wymagającym czytelnikiem.  Dokładnie wie o czym chce czytać i co mu odpowiada. Ostatnio lektury traktujące o zwierzętach są w zdecydowanym topie książek ulubionych.

Dlatego też jeśli znacie ciekawe książki o zwierzętach i ich przygodach to napiszcie w komentarzu. Może dzięki Wam poznamy inne fascynujące wydania.

Dziękuję wydawnictwu Babaryba za przekazany egzemplarz do recenzji. Książka do kupienia tutaj.

11 myśli na temat “Babaryba i „Super zwierzaki – atlas zwierząt inny niż wszystkie

  1. Wygląda fajnie !!! Mój synek jest obecnie w fazie uwielbienia dla Lwa (mówi na niego łew) więc byłby zachwycony 🙂

  2. Książka zawiera naprawdę ciekawe informacje. Kiedyś dałam ją córce do przedszkola w tygodniu tematycznym, jej wychowawczyni mówiła, że dzieci były zachwycone ciekawostkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *