Mały konstruktor Alexander

Doskonały prezent dla kreatywnych dzieci

Mały konstruktor – Łazik

Alexander

Mały konstruktor Alexander

Dziś pragniemy wam przedstawić zabawkę z serii Mały Konstruktor firmy Aleksander. W ręce Tomskiego wpadł zestaw ŁAZIK. Emocjom i zachwytom nie było końca, a i na twarzy ojca pojawiły się wypieki. Trzeba uczciwie przyznać, że na pierwsze zestawy tej serii zerkaliśmy z zainteresowaniem już od roku. Niestety te zabawki przeznaczone są dla dzieci od 8 roku życia. W związku z tym musieliśmy się obejść smakiem i uzbroić w cierpliwość. Zamiast prezentu dla Tomskiego byłby to ewidentny zakup dla nas. Tak się jednak złożyło, że Mały Konstruktor zagościł pod naszym dachem…

Po rozpakowaniu prezentu i otwarciu opakowania zapał Tomskiego nieco przygasł, co było do przewidzenia. Pełne pudełko małych części, stos błyszczących śrubek oraz nakrętek kusiły i odstraszały równocześnie. Tomek zdecydował, że to my zajmiemy się budową pojazdu, a on będzie pomocnikiem i obserwatorem. To zrozumiałe, że nasz maluszek nie dorósł jeszcze do tego typu rozrywek. Jako, że dziecku się nie odmawia na pierwszy ogień poszli będący pod ręką wujkowie. Niestety tutaj pojawiły się pewne problemy. Dorosłym zabrakło cierpliwości i wytrwałości. Mimo, że instrukcja jest przejrzysta i prowadzi nas jak po sznurku do momentu złożenia zabawki, sam proces budowy jest żmudny i nastręcza trochę trudności. Ostatecznie na wysokości zadania stanął tata. Być może w rękach 8-10 czy 12-letniego dziecka małe części będą poręczniejsze, choć trzeba przyznać, że są momenty, które wymagają małpiej zręczności.

Mały konstruktor Alexander
Mały Konstruktor – Tomski w akcji

Mały Konstruktor to…

zabawka, która stanowi wyzwanie, ćwiczy umiejętności manualne i wymaga dużej precyzji. Ćwiczy wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne. Idealna dla dzieci z takim zacięciem, które są cierpliwe, łatwo się nie zniechęcają. Jeśli wasze dziecko załapało już bakcyla modelarstwa i tego typu zabaw i nade wszystko dorosło już do poważniejszych zabawek możecie śmiało zaproponować mu Małego Konstruktora.

Zestaw składa się ze 124 elementów. Są to metalowe części w różnych kształtach i rozmiarach oraz kolorowe części z tworzyw sztucznych. Przewidywany czas montażu to od godziny do 4 godzin w zależności od umiejętności. Instrukcja jest przejrzysta i szczegółowo oznaczona, więc z odpowiednią dawką uwagi powinniśmy przejść proces składania modelu bez problemu.

Mały konstruktor – instrukcja

Zaprawieni konstruktorzy mogą skompletować unikalną konstrukcję prawie 30 modeli, które można kupić tutaj.

 

U nas to, co powinno być największą frajdą w tego typu produkcie, czyli składanie modelu, póki co nie spełniło swojego zadania z racji wieku naszych dzieci. Jest to chyba najważniejsza lekcja, którą odrobiliśmy przy okazji zabawy z ŁAZIKIEM serii Mały Konstruktor. Zdarzają się sytuacje kiedy można młodszym dzieciom zaproponować produkt teoretycznie przeznaczony dla starszaków. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż nie wszystko, i nie każdemu dziecku przypadnie do gustu, a Maluch nie mogąc sprostać wymaganiom gry/zabawki itd. może się zniechęcić. Pamiętajmy zatem by nie kupować prezentów na wyrost dlatego, że wydaje się nam dorosłym, że są fajne, a rodzice/dorośli pomogą/pobawią się z dzieckiem lub za dziecko. Możemy się zagalopować.

Łazik – Mały konstruktor
Łazik – Mały konstruktor

 

Podsumowując polecamy zestawy dla starszych dzieci, które mają zacięcie konstruktorskie, a w przyszłości marzą o karierze inżyniera. Świetnie sprawdza się w kształtowaniu cierpliwości, logicznego myślenia i zdolności manualnych. Bez koordynacji ręka – oko i dobrze rozwiniętej małej motoryki ani rusz, więc do dzieła!

16 myśli na temat “Mały konstruktor Alexander

  1. Nie wiem kto by miał większą frajdę synek czy tatuś 🙂 na razie synek jest za mały. Zbyt wiele drobnych elementów.

  2. Świetna zabawka! Też mamy w domu małego konstruktora 😉 A swoją drogą te przedziały wiekowe są czasem mocno przesadzone. Rozumiem, że producenci musza je zamieszczać, ale jeśli dziecko bardzo się czymś interesuje i w tym „siedzi”, to będzie w stanie bawić się nimi wcześniej – tak jest u nas z klockami Lego.

  3. Takie zabawki są super – rozwijają zdolności manualne dzieciaków które teraz więcej czasu poświęcają przed komputerem. Lepiej im idzie obsługa tableta niż zawiązywanie buta.

  4. My mamy WALEC z tej firmy i wtedy jeszcze samochód, ale z innej firmy. Szczerze, to takie zabawki, kiedy dziecko samo, przy małej pomocy rodzica może zbudować pojazd, którym potem się bawi, to jest to wielka radocha dla dziecka!!!! No i rozwija się kreatywnie, bo tu trzeba pomysleć co gdzie i do czego połączyć 🙂

  5. U nas jeszcze nie czas na takie zabawki, choć mój Mały na pewno potraktowałby pudełko, jak skrzynię ze skarbami Fajne są takie zabawki, które najpierw trzeba samemu złożyć. Bawią podwójnie

  6. Posiadamy trzy auta z tej serii, syn (11lat) uwielbia je składać i nawet często zmienia coś i tworzy nowe. Bardzo kreatywna zabawka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *