Pierwsze słowa – kolorowy słowniczek obrazkowy

Kolorowy słowniczek obrazkowy

Pierwsze słowa

Wydawnictwo Wilga

Kolorowy słowniczek obrazkowy wydawnictwo Wilga

Kolorowy słowniczek obrazkowy – pierwsze słowa  to marcowa nowość wydawnictwa Wilga. Jest to obrazkowy słownik polsko – angielski dla najmłodszych.

Jest to nowość z serii Piktogramy w bardzo przyjaznym, kwadratowym formacie z wypełnioną gąbką okładką oraz z  twardymi stronami wewnątrz. Liczba stron: 28. Każda strona to inny temat. Dziecko poznaje kolory, cyfry, pory roku, zwierzęta (z podziałem na zwierzęta domowe, żyjące na farmie, egotyczne), rozkład dnia, ubrania, zawody, a nawet uwzględniono święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc i stroje na bal przebierańców. Zakres tematów jest bardzo szeroki. Właściwie obejmuje cały rozkład dnia oraz wydarzenia, które mają miejsce w ciągu całego roku kalendarzowego. Uroczym ilustracjom towarzyszy napis w języku polskim i angielskim nazywający obrazek.

Książeczka jest ładnie wydana z pełnymi koloru ilustracjami, które przyciągają wzrok dziecka i potrafią go zatrzymać w skupieniu na dłużej.

„Pierwsze słowa” – słownik polsko – angielski dla najmłodszych
Pierwsze pytanie jaki ciśnie mi się na usta to czy warto kupować Maluchom takie słowniki? Po co małemu dziecku, które ledwo co uczy się mówić po polsku zaprzątać głowę słownikiem polsko – angielskim?

Moja odpowiedź na to pytanie brzmi zdecydowanie TAK. Ja osobiście nie jestem zwolenniczką rozpoczynania nauki języka obcego przez dziecko 3-letnie, ale pamiętajmy, że taki słownik jak „Pierwsze słowa – first words” nie jest typowym podręcznikiem do nauki. Jest to książeczka, która ma służyć nam do oglądania obrazków z dzieckiem i zachęcania do nazywania oraz formułowania pierwszych zdań.

„Pierwsze słowa – first words” wydawnictwo Wilga

Przygodę z obrazkami można zacząć już z rocznym dzieckiem:

 • Bierne oglądanie przez dziecko – rodzic opowiada co widzi, dziecko słucha;
 • Poszerzają zasób słownictwa;
 • Ćwiczą spostrzegawczość i rozumienie poleceń (np. pokaż paluszkiem pieska, słońce itd);
„Słownik obrazkowy. Pierwsze słowa – first words” wyd. Wilga

Starszy Maluch może już:

 • Sam pokazywać obrazki i próbować je nazywać;
 • Tworzyć pierwsze proste historie na podstawie ilustracji;
 • Opisywać, nadawać cechy przedmiotom(słońce jest żółte, świeci na niebie itd);
 • Zachęcają dziecko do budowania dłuższych wypowiedzi;
 • Zapoznajemy dziecko z pojęciem kategorii (zwierzęta, ludzie, rośliny);
 • Obrazki mogą być zachętą do poszukiwania dalszych informacji, do pogłębiania wiedzy;
„Pierwsze słowa – first words” wyd. Wilga

Dlaczego warto wybrać właśnie ten słownik obrazkowy „Pierwsze słowa – first words”?

Ponieważ jest to inwestycja na klika lat! Najpierw dziecko ogląda po prostu obrazki, zaczyna nazywać po polsku. Nieśmiało możemy wspominać mu o wersji w języku angielskim danego słowa, a z czasem dziecko samo zainteresowane w młodszym wieku dopytywać o odpowiedniki podstawowych słów w języku obcym. W obecnych czasach gdy język angielski jest tak powszechny dzieciaki od początku mają z nim styczność i ta ciekawość rodzi się w sposób naturalny.  Gdy Maluch będzie potrafił już sam czytać równie chętnie wróci do tej lektury i ćwicząc czytanie równocześnie przypomni sobie angielskie odpowiedniki polskich słów. Świetnie przyda się również przy powtórkach podczas pierwszych lekcji języka angielskiego w szkole.

Książka jest porządnie wydana, spokojnie może być wiele razy oglądana, przeglądana bez szkody dla jej wyglądu. Ma zaokrąglone rogi, czyli „bezpieczna”.

Z takim słownikiem nie uczymy się, a poprzez zabawę zapamiętujemy wraz z dzieckiem nowe słówka w języku obcym.

Książka dostępna tutaj.

 

 

21 myśli na temat “Pierwsze słowa – kolorowy słowniczek obrazkowy

  1. Polecam! U mnie 14-miesięczny Maluch i prawie 4-latek żywo zainteresowany od tygodnia książeczką:)

  1. O, świetnie! U nas faza na zwierzęta z dżungli, więc ciągle jesteśmy przepytywani z nazw zwierząt w różnych językach. Słownik okazał się strzałem w 10;)

 1. Wygląda nie tylko ładnie, ale i solidnie – może by się oparła niszczycielskim zapędom mojej młodszej pociechy.
  Taka książeczka z obrazkami to zawsze dobra inwestycja – dzieci przyswajają pierwsze słówka mimochodem, nie traktując tego jako naukę czy przymus. I o to właśnie chodzi 🙂

 2. jestem zwolenniczką uczenia dzieci języka od małego, a duzym plusem tej ksiazeczki jest to, ze dany obrazek opisany jest w dwoch jezykach! ciekawa pozycja 🙂 jak juz córeczka bedzie wieksza to ta pozycja bedzie obowiązkowa w naszej biblioteczce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *