NUK – firma przyjazna rodzicom i dzieciom

NUK

Czy istnieje niekapek idealny?

Active Cup

Sports Cup

 

Każdy rodzic wie jak czasami ciężko jest dobrać odpowiedni kubeczek, niekapek czy nawet butelkę maluchowi. U nas największym wyzwaniem był Tomek, gdyż on dziecko tylko „piersiowe” nie miał pojęcia jak pije się z butelki. Swego czasu mieliśmy w domu kolekcję chyba wszystkich rodzajów smoków do butelki jakie są dostępne na rynku. Żaden mu nie pasował. Miało to też swoje dobre strony, bo zupełnie ominęliśmy butelki, a od razu zaczął pić z niekapka i z bidonu ze słomką. Dla jego zgryzu i ząbków oczywiście zdrowiej.

Tylko…problemem było znalezienie niekapka, z którego się nie wylewa przy każdym ruchu..dużo czasu nam zajęło znalezienie takiego, który by nas i Tomskiego zadowalał. W chwili gdy nadszedł moment na znalezienie odpowiedniego kubeczka do picia dla Leona z pomocą przyszła nam firma NUK.

Zestaw firmy NUK

Tomek chodzi do  przedszkola, gdzie nie mają posiłków. Przynoszą sobie swoje drugie śniadanie i zawsze muszą mieć do przekąski wodę do picia. Przez pierwsze miesiące chodzenia do przedszkola Tomek codziennie brał małą butelkę z wodą. Jednak to rozwiązanie było mało ekonomiczne i zupełnie nieekologiczne.

W paczce, którą otrzymaliśmy od firmy NUK znajdowały się dwa bidony oraz butelka ze smoczkiem dla najmłodszej mojej córeczki.  Z wielką ciekawością rozpakowaliśmy prezent, a chłopcy bez żadnej taryfy ulgowej zaczęli od razu testować nowe bidony.

NUK Sports Cup

Tomek dostał bidon dostosowany do swojego wieku, czyli powyżej 3 roku życia z silikonowym ustnikiem sportowym. Bidon ma wygodny kształt do trzymania w małej rączce z uchwytem, który można zaczepić o pasek w spodniach czy o ramię w plecaku. Ta opcja bardzo podoba się Tomkowi i w taki właśnie sposób lubi nosić bidon do przedszkola. Dodatkowym atutem jest wielkość, pomieści ok pół litra wody, czyli akurat tyle ile Tomek wypije podczas pobytu w przedszkolu.

Na stronie producenta możemy przeczytać:

 • duża pojemność – 450 ml – idealny podczas zabawy i uprawiania sportu;
 • dla aktywnych i ruchliwych maluchów (od lat 3);
 • z miękkim i szczelnym sportowym ustnikiem wykonanym z silikonu;
 • z przezroczystą osłonką i praktycznym klipsem;
 • wykonany z lekkiego i wytrzymałego polipropylenu (PP) – nie zawiera BPA;
 • atrakcyjne wzory.
Sports Cup – aktualne wzory dostępne na stronie
Sports Cup – aktualne wzory dostępne na stronie

 

Active Cup

Przygoda Leona z kubeczkami zaczęła się jakiś czas temu, ale ciągle mieliśmy jeden podstawowy problem. Każdy kolejny przeciekał, a to lało się spod uszczelki, a to z ustnika. Było to niezwykle irytujące. Active Cup z firmy NUK naprawdę nie przecieka. Bardzo miło nas to zaskoczyło gdyż przyznam, że po wcześniejszych doświadczeniach podchodziliśmy już do tematu z dystansem.

Na stronie producenta możemy przeczytać:

 

 • dla dzieci od 12 miesięcy;
 • lekki i wytrzymały, wykonany z polipropylenu (nie zawiera BPA);
 • kubek „niekapek”, doskonały poza domem;
 • miękki silikonowy ustnik z systemem odpowietrzania NUK Air System;
 • kompatybilny z akcesoriami do butelek NUK First Choice;
 • 300 ml.
Active Cup – aktualne wzory dostępne na stronie
Active Cup – aktualne wzory dostępne na stronie

Mini zestaw startowy  NUK New Classic

Firma NUK nie zapomniała również o mojej nowo narodzonej córeczce. Julia otrzymała zestaw początkowy składający się z butelki, smoczka oraz osłonki. Butelka dobrze sprawdziła się podczas pierwszych dni życia gdy nasza „mleczna przygoda” nie była jeszcze na tyle ustabilizowana by to Malutkiej wystarczało.

Moim zdaniem taki zestaw świetnie nadaje się na prezent. Butelkę każdy wykorzysta, a smoczek w zapasie nigdy nie zaszkodzi. Sama nieraz już doświadczyłam gorących poszukiwań smoczka gdy w najmniej odpowiedniej chwili zniknął i nikt nie potrafił go zlokalizować.

Butelka utrzymana jest w neutralnych kolorach dlatego też idealnie nadaje się i dla dziewczynek jak i dla chłopców.

Mini zestaw startowy NUK New Classic

 

Podsumowując:

Bidony po prawie miesięcznych codziennych testach sprawdziły się w 100%. Chłopcy ich nie oszczędzali. Zabierają je ze sobą wszędzie: na plac zabaw, do przedszkola, na wycieczki, nie wspominając o użytkowaniu w domu. Dodatkowo Leo bardzo dokładnie sprawdził  ich wytrzymałość ponieważ z lubością(niestety nadal) rzuca wszystkim i bidony nie popękały, nie ma na nich żadnych śladów po upadkach.

Klub Przyjaciół NUKa

Wszystkich przyszłych i obecnych rodziców zachęcam do przystąpienia do klubu przyjaciół NUKa. Jest to miejsce, gdzie każdy może wziąć udział w  konkursie z ciekawymi nagrodami, można skorzystać z ciekawych ofert cenowych na produkty firmy NUK oraz dzięki newsletterowi czerpać inspiracje. Polecam!

 

5 myśli na temat “NUK – firma przyjazna rodzicom i dzieciom

 1. Bidony bardzo mi się podobają chociaż moje smyki do szkoły biorą butelki….gdyż bidony innej firmy które mieliśmy się nie sprawdziły, plecak kilka razy był mokry dlatego zrezygnowaliśmy całkowicie (y) co do niekapka – wybór odpowiedniego to nie lada wyczyn – I nas obyło się bez…od razu była szklanka i zazwyczaj woda w butelce z ‚dziubkiem’ 🙂

 2. Przepiękne wzory ! A funkcjonalność – wysokie noty 😉 Myślę że cena nie jest wygórowana, i warta jakości 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *