„Brulion zabaw w podróży” wyd. Wilga +konkurs

Wydawnictwo Wilga

Brulion zabaw w podróży

+ konkurs

„Brulion zabaw w podróży” wyd. Wilga

Okres wakacyjny to czas podróży. Podróżujemy samochodami, autobusami, samolotami, pociągami itd. O ile dorosła osoba chętnie w tym czasie poczyta książkę, utnie sobie drzemkę czy zajmie się rozmową i podziwianiem krajobrazu o tyle dziecku może to nie wystarczyć. Dlatego często przed wyjazdem wielu rodziców szuka tzw. „umilaczy”. Często są to gry podróżne, książki czy tablety z nagranymi bajkami. Dziś przedstawiam Wam „Brulion zabaw w podróży”. Z nim na pewno nie zaznacie nudy!

„Brulion zabaw w podróży” to zeszyt pełen pomysłów na spędzenie miło czasu. Zapewne wszyscy już jesteście znudzeni liczeniem samochodów, wyszukiwaniem określonych przedmiotów za oknem czy śpiewaniem piosenek. Dlatego pokazuję to! Dla mnie osobiście jest to rodzaj podróży sentymentalnej do czasów dzieciństwa.

„Brulion zabaw w podróży” to zbiór gier, w które możemy zagrać wszędzie.

Do zabawy potrzebna tylko kartka i długopis lub ołówek. Są to propozycje, które będą znane mojemu i starszemu pokoleniu. A może regularnie grywacie ze swoimi dziećmi w te gry?

„Brulion zabaw w podróży” wyd. Wilga

W „Brulionie” znajdziemy takie zabawy jak:

 • Sąsiedzi – tworzenie portretów osób biorących udział w podróży;
 • Łapki – zakreślanie wywołanych liczb;
„Brulion zabaw w podróży” wyd. Wilga
 • Szubienica – celem jest odgadnięcie hasła zanim pierwszy gracz narysuje kompletną szubienicę z wisielcem;
 • Kartofel – łączenie kolejnych liczb dowolnie rozrzuconych na kartce. Wygrywa ten, który doprowadzi do sytuacji, gdy przeciwnik nie ma jak poprowadzić swojej linii;
 • Smok – gra polega na tworzeniu zabawnych historyjek;
„Brulion zabaw w podróży” wyd. Wilga
 • Czołgi – każdy z graczy rysuje na swojej połowie 2-3 czołgi. Gracz rysuje na swojej połowie wyraźną kropkę, ale w taki sposób by po złożeniu kartki wypadła ona na czołgu przeciwnika. Wygrywa ten, który pierwszy zestrzeli czołgi przeciwnika;
 • Kółko i krzyżyk gracze po kolei stawiają swoje znaki tak by zapełnić nimi trzy pola w linii prostej;
 • Boisko – gracze wybierają bramki, pierwszy gracz rozpoczyna mecz od postawienia kropki w środku. Rysując linię „kopią piłkę”. Wygrywa ten, kto pierwszy „strzeli gola”;
 • Państwa Miastagracz w myślach mówi alfabet. Na hasło „stop”, podaje literę, na której zatrzymał alfabet. Kto pierwszy wypełni wszystkie kolumny hasłami na daną literę wygrywa;
 • Łapki do góryzadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie podanej przez przeciwnika liczby na kartce z narysowaną dłonią i wypełnioną cyframi.
„Brulion zabaw w podróży” wyd. Wilga

Wymienione gry to tylko niektóre jakie możemy sobie przypomnieć przeglądając zeszyt. Znajdziemy też bystre oko, węża wyrazowego, plaster miodu czy labirynty.

„Brulion zabaw w podróży” wyd. Wilga

Gdy trzymamy Brulion w rękach mamy wrażenie, że to zeszyt z czasów dzieciństwa moich rodziców. Szary papier, tekturowa okładka, materiałowy grzbiet plus metryczka na okładce z miejscem do wpisania właściciela zeszytu oraz trasy podróży. Dzięki takiemu wydaniu całość jest lekka i poręczna, więc bardzo wygodna do zabrania do wakacyjnego plecaka.

A teraz obiecany konkurs:

UWAGA!

Konkurs odbywa się na fp bloga Świat Tomskiego. Tylko komentarze pod postem konkursowym biorą udział w zabawie.

3 myśli na temat “„Brulion zabaw w podróży” wyd. Wilga +konkurs

 1. Już dawno chciałam kupić tą książkę, ale nie znałam żadnych opinii. Mnie zabawy interesują, bo znam je z dzieciństwa ale czy czterolatek sobie poradzi? Jak myślisz?

  1. Myślę, że z niektórych pomysłów mógłby skorzystać, a inne – te „trudniejsze” – zostaną dla mamy;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *