Co kryje morze?

Aina Bestard

Co kryje morze?

wyd. Tatarak

Dla wielu rozpoczął się najpiękniejszy okres w roku, czyli wakacje, a skoro wakacje to wyjazdy/wczasy/urlopy. W związku z tym chciałabym Wam dziś pokazać książkę, która zabierze nas w magiczną podróż w głąb oceanu. Nie jest to klasyczna książka o podwodnym życiu, ale już samo nazwisko autora sugeruje, że lektura będzie świetną przygodą.

„Co kryje morze?” jest drugą książką autorki utrzymanej w tej konwencji. Osoby, które oglądały pierwszą publikację pt.: „Co kryje las?” z pewnością ponownie z wielką radością i ciekawością zapoznały się z drugą częścią.

Książka wydana jest w twardej oprawie z grubszymi kartkami w dużym, kwadratowym formacie. Dodatkiem oraz największą niespodzianką jest gratisowa karta z kolorowymi szkiełkami. W pierwszym momencie gdy otwieramy książkę możemy odczuć pewne rozczarowanie. Naszym oczom ukazują się minimalistyczne, proste ilustracje w pastelowych kolorach, które niewiele przedstawiają.

„Co kryje morze? wyd. Tatarak

By zobaczy to, co niewidoczne gołym okiem musimy wybrać się w podróż. Najpierw zamieniamy się w nurka i oglądamy głębiny przez zieloną szybkę w skafandrze:

Zielone szkiełko w skafandrze nurka.

Gdy patrzymy przez niebieskie szkło zauważamy oznaki życia i możemy poczuć się jak nurkowie:

Niebieskie szkło maski do nurkowania.

Jednak by poznać tajemniczy podwodny świat musimy patrzeć przez czerwone szkło batyskafu:

Widok przez czerwone okna batyskafu.

Jedna strona kryje w sobie trzy różne poziomy ilustracji, które dziecko może samo odkryć.

Tekstu jest niewiele. Są to pojedyncze zdania, często w formie pytania, które rozbudzają ciekawość i motywują do odkrywania odpowiedzi. Dzieciaki dowiadują się co to są ukwiały, kto kryje się pomiędzy wodorostami oraz poznajemy rodzinę żółwi.

Moim zdaniem jest to idealna książka na czas wakacji. Świetnie czytałoby się ją na plaży spoglądając na morze!

Polecamy!

Książka „Co kryje morze?” do kupienia w sklepie Fabryka Wafelków (tutaj).

16 myśli na temat “Co kryje morze?

  1. uwielbiam morze a w szczególności Bałtyk jak nie ma ludzi. Ale do podziwiania tego co pod wodą Bałtyk sie nie nadaje.

  2. Pomysł na książkę ciekawy. 🙂 Może kupię młodszemu kuzynowi na urodziny, jemu na pewno spodoba się. 🙂

  3. Bardzo ciekawie jest zrobiona ta książka 🙂 Mojemu synowi z pewnością by się spodobała, uwielbia takie ukryte różności 🙂 Mamy coś podobnego do nauki matematyki, dopiero pod specjalną lupką widać wyniki działań 🙂

  4. Mamy coś podobnego do nauki matematyki, dopiero pod specjalną lupką widać wyniki działań 🙂 Ten komentarz miał być dłuższy, ale Twoja strona uparcie twierdzi, że to jakiś duplikat :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *