Malowanie palcami, wypychanki, naklejki – zabawy kreatywne na wakacje

Nowości wydawnicze

Książeczki kreatywne

Grupa Wydawnicza Foksal

Wakacje nas nie rozpieszczają. Na jeden słoneczny dzień przypada kilka dni zimnych i mokrych, więc pomysłów na spędzenie czasu w domu z dziećmi musimy szukać wszędzie. Grupa Wydawnicza Foksal przewidziała chyba taką sytuację i wydali kilka pozycji książeczek kreatywnych. U nas się sprawdziły, więc zapraszam do poznania nowości.

Zwykle malowanie i kolorowanie może się szybko dzieciakom znudzić dlatego dziś przedstawiam trzy propozycje z prostymi pomysłami na ciekawe spędzenie czasu. Niby nic odkrywczego, a gwarantuję Wam, że 95% dzieci od 4 lat wzwyż będzie zachwycone.

Nowości Grupy Wydawniczej Foksal

  • Wesołe zwierzaki – malujemy paluszkami

U nas uwielbiana forma malowania farbami, czyli paluszkami. Tomek od malowania paluszkami bardzo płynnie potrafi przejść do malowania prawie całym ciałem, ale ta książeczka jest tak zgrabnie zaprojektowana, że nie daje takiej możliwości(przynajmniej teoretycznie;))

Zestaw zawiera książeczkę z mini paletką farb. Dziecko na kolejnych stronach musi domalować brzuszki zwierzakom, pokolorować kwiatki czy domalować rozpoczęte ilustracje. W mojej opinii pomysł jest bardzo dobry. Bez problemu możemy zabrać ze sobą malowankę w różne miejsca i na pewno zapewni ona ciekawe zajęcie dziecku na dłużej.

  • Potworny plecaczek

„Potworny plecaczek” to propozycja dla każdego dzielnego odkrywcy. W kartonowym plecaku znajdują się 4 książeczki z przeróżnymi zadaniami oraz kilka stron naklejek. Wszystko jest „przerażające” i kolorowe;) Mi od razu skojarzyło się to z wakacjami pod namiotem i rozwiązywaniem zagadek pod osłoną nocą, gdzie jedynym źródłem światła jest latarka. Jedyne, co budzi moje zastrzeżenia to rozmiar naklejek, są malusieńkie i po zabawie Tomka były dosłownie wszędzie…dlatego jest to kolejny argument za tym, by wykorzystać je do zabawy pod namiotem;)

  • Zwierzęta na wsi – wypychanki

Ta pozycja szalenie spodobała się Tomkowi. Tomski bardzo chętnie korzysta z nożyczek jednak nad precyzją ciągle pracujemy, a tutaj wystarczy wypchnąć paluszkami szablon i pozaginać wg instrukcji krawędzie by uzyskać  piękny efekt. Ta praca dała Tomkowi bardzo dużą satysfakcję. Dodatkowym atutem jest to, że po złożeniu zwierzaków możemy się nimi bardzo długo bawić. Mogą służyć jako pacynki w zabawie w teatr  czy do zabaw narracyjnych.

Jest to kolejna świetna pozycja, która idealnie sprawdzi się w podróży, na plaży czy po prostu w deszczowy dzień. Wystarczą dobre chęci i sprawne paluszki dziecka by zająć się na dłuższy czas.

 

11 myśli na temat “Malowanie palcami, wypychanki, naklejki – zabawy kreatywne na wakacje

  1. Zawsze jak wyjeżdżaliśmy na wakacje, zabieraliśmy mnóstwo podobnych książeczek ze sobą, świetnie sprawdzały się w podróży, w deszczowe dni, o nudzie mowy być nie mogło. 🙂
    Bookendorfina

  2. Bardzo fajne książeczki, sama co jakiś czas takich szukam, teraz z myślą o jesiennych wieczorach. Dzięki za podsunięcie kolejnych pomysłów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *