„W moim sercu. Księga uczuć” Jo Witek

Jo Witek

„W moim sercu

Księga uczuć”

wyd. Mamania

„W moim sercu. Księga uczuć” Jo Witek

Najtrudniejsze rozmowy dotyczą uczuć. O uczuciach powinno się rozmawiać szczerze i prosto z serca, a jak często zdobywamy się na taką odwagę? Czy potrafimy zaufać i otworzyć się na drugą osobę? To jest bardzo dobre pytanie. Jak szeroko otwieramy drzwi do naszego serca i pozwalamy innym zajrzeć do naszego „tajemniczego ogrodu”?

Najszczerzej o uczuciach rozmawiają dzieci. W pewnym momencie ich ciekawość świata skupia się na tym, co czują i uczą się nazywać swoje uczucia. Odkrywają nowe stany i dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Dzieciaki bez żadnego skrępowania okazują uczucia. Gdy czują złość – pokazują ją, gdy są radosne najczęściej wykrzykują to, co całemu światu, gdy dopada ich smutek nie ukrywają łez i rozżalenia. Z biegiem czasu zatracamy umiejętność szczerego okazywania uczuć, co często przysparza nam wiele nieporozumień, ale nie o tym dziś rozmawiamy…

Mam w rękach niesamowitą Księgę uczuć. Książkę, która wzrusza i zmusza do refleksji na każdej stronie. W zależności od wieku czytelnika każdy będzie na swój sposób interpretował słowa, które czyta.

„W moim sercu. Księga uczuć” Jo Witek

Każda strona to opis poszczególnych uczuć. Autor opisuje emocje za pomocą metafor, które mogą być wstępem do dalszych rozmów. Ta książka to prowokacja. Prowokuje do rozmyślań, do rozmów, do przeanalizowania swoich uczuć.

W sercu bohaterki panuje wielki bałagan: „(…) Jest tu i wielka radość, i krokodyle łzy, i ciarki przechodzące ze strachu, są nawet melodie moich ulubionych piosenek(…)”

„W moim sercu. Księga uczuć” Jo Witek

Książka jest pięknie wydana. Twarda oprawa, kartonowe strony, większy kwadratowy format plus „atrakcja” dla Maluchów: wycięte serce przez wszystkie strony tworzące świetny efekt na stronie tytułowej. Na uwagę zasługują również ilustracje. Zakręcone, delikatne i magiczne dodają uroku całości.

„W moim sercu. Księga uczuć” Jo Witek

Jeśli szukasz książki, która ma być mądra, piękna i wzruszająca to jest to idealna pozycja dla Ciebie. Świetnie nadaje się na prezent dla każdego dziecka. Książka będzie fantastyczna dla roczniaka, jak i 10-latka, w którego sercu buzują emocje. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest to lektura, która pozostaje w nas na długo i zostawia trwały ślad w naszym sercu.

„W moim sercu. Księga uczuć” Jo Witek

Książkę możesz kupić w sklepie Fabryka Wafelków w promocyjnej cenie.

15 myśli na temat “„W moim sercu. Księga uczuć” Jo Witek

  1. To prawda. Z wiekiem uczymy się życia i właściwie zakochania dorosłych, oraz nasze własne doświadczenia z ludźmi sprawiają, ze zamykamy swoje uczucia w sobie. Nie rozmawiamy o nich. Łzy to wstyd, Zbyt szybkie wyznawanie miłości to brak ostrożności, strach przed zawodem, rozczarowaniem czy odrzuceniem. Zamiast rozmawiać, krzyczymy. Zamiast wyjaśniać – odpuszczamy i wychodzimy. To smutne, że świat dorosłych rządzi się tak okrutnymi regułami. Wiele możemy od dzieci się nauczyć, ale nie mamy tyle odwagi by brać z nich przykład. Pozdrawiam

    1. Dobrze napisane. Dorośli niby tacy…”dorośli”, a odwagi w byciu szczerym nie mamy ani za grosz w porównaniu do dzieciaków.

  2. Uwielbiam książki, które nie tylko bawią i interesują ciekawymi historiami, ale również uczą dzieci ważnych w życiu rzeczy. Niewątpliwie rozpoznawanie i umiejętne korzystanie z uczuć jest bardzo ważne. Chętnie zapoznam się z lekturą.

  3. Mnie to serce z okładki od razu skojarzyło się z książka Poczytaj mi Mamo….. to lata ’80. Tam też było bardzo podobne serce…. Dzieci są najszczerszymi obserwatorami, dzieco są emocjonalne. Tylko my dorośli zagubiliśmy się w świecie intryg, pieniądza I władzy…… Ta Książka to super pomysł ma prezent 🙂

    1. Święte słowa. Zgadzam się z Tobą absolutnie. Dzieciaki potrafią nam przypomnieć co w życiu ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *