Gry dla najmłodszych Alexander

Sówka mądra główka poleca

Pierwsze gry dla najmłodszych

Alexander

Sówka mądra główka poleca – pierwsze gry dla najmłodszych Alexander

Gdy za oknem zimno, mokro i nieprzyjemnie, a aura nie sprzyja już długim spacerom pora by uzbroić się w duże dawki cierpliwości i kilka gier, które uprzyjemnią te długie popołudnia. Wydawnictwo Alexander wyszło na przeciw potrzebom rodzica. We wrześniu wydali nową serię dla najmłodszych: Sówka mądra główka poleca. W skład serii wchodzą karty obrazkowe od 3 miesiąca życia, pierwsze puzzle od 12 miesiąca życia, gry od 18 miesiąca, zagadki i układanki dla 2-latków oraz puzzle dla 4- latka.

Puzzle Tabliczki

Małe i duże zwierzątka

W prostokątnym tekturowym pudełku z wygodną rączką, która jest hitem u nas i chyba to najlepszy patent jaki producenci mogli wymyślić, znajdujemy 6 dużych dwustronnych tabliczek z podobiznami podstawowych zwierzątek. Na tabliczce namalowane jest duże zwierzątko w pięknych żywych kolorach. Zadaniem dziecka jest dopasowanie małej tabliczki z odpowiednim zwierzakiem. Wydaje się banalne… a dla półtorarocznego Malucha jest to fantastycznym wyzwaniem i niezwykłą frajdą.

Puzzle Tabliczki Małe i duże zwierzątka Alexander

Puzzle tabliczki to idealne rozwiązanie dla Malców zainteresowanych układaniem puzzli. Mała rączka musi się troszkę nagimnastykować by odpowiednio dopasować kształt mniejszego zwierzątka. Dodatkowo jest to ciekawy początek historii jakie można budować w roli głównej z bohaterami obrazków. U nas zawsze „mamusia” szuka swojego dziecka. Starszy syn opowiada co się wydarzyło, a młodszy kojarzy „parę” i próbuje dopasować. Zabawa jest przednia dla obojga, a radość płynąca z prawidłowo spasowanej tabliczki ogromna:)

Tabliczki Małe i duże zwierzątka Sówka mądra główka poleca Alexander

 

Puzzle

Wzory kolory

Puzzle wzory kolory Alexander

Puzzle Wzory Kolory to prawdziwa petarda. 40 tabliczek: 20 tabliczek z wzorem i 20 tabliczek z rośliną, zwierzątkiem lub rzeczą. Dziecko ma za zadanie dopasować dwa pasujące elementy. To układanka „wielopokoleniowa”. Okazuje się, że dobrą rozrywką jest dla Malucha 18m+, dla 4-latka oraz dla 11-latki. Każde z nich znalazło w tej grze inne walory.

Puzzle Wzory Kolory Sówka mądra główka poleca Alexander

Dla najmłodszego dziecka jest to prawdziwe wyzwanie. Niektóre wzory dla Leosia były oczywiste, nad innymi ciągle pracujemy. Samo zsuwanie puzzli to dobra zabawa – jest to naturalny odruch Malucha w tym wieku. Dla Tomka jest to „bułka z masłem”, ale bardzo chętnie układa, a przede wszystkim wykorzystujemy do gry w memory (świetnie się nadaje). Natomiast 11-letnia dziewczynka gdy zobaczyła układankę zaczęła opowiadać o kolorach, o wzorach, o materiałach, o modzie… ciekawie pobudziło to jej wyobraźnię. Jak pewnie wiele razy się przekonaliście często niby najprostsze gry/układanki/puzzle kryją w sobie największy potencjał i można je wykorzystywać na wiele sposobów.

 

Korzyści płynące z grania z Maluchami w pierwsze gry dla najmłodszych z serii Sówka mądra główka poleca:

  • ćwiczymy obszar psychomotoryczny – ćwiczymy umiejętności zmysłowo – percepcyjne, małą motorykę, precyzyjną manualność, kontrolowanie ruchu ciała;
  • ćwiczymy obszar zapamiętywania i ćwiczenia uwagi – obserwacja, analizowanie, koncentracja;
  • ćwiczymy obszar otaczającego nas świata – rozróżnianie kształtów i kolorów, zapoznanie z naszym otoczeniem;
  • ćwiczymy obszar językowy i komunikacyjny – temat gry skłania do rozmów, poznawania nowych wyrażeń, określeń.

Słowo podsumowania:

Niezaprzeczalną zaletą jest jakość! Są świetnie wykonane, pokryte warstwą, która sprawia, że chce się tego dotykać. Dokładnie zabezpieczone przed wszelkimi ślinkami, zagięciami itd. Pudełka mogłyby być o połowę mniejsze, ale pomysł z rączką ze sznurka jest świetny. Leo pokochał te gry całym sercem, odkąd je mamy nie ma dnia żeby ich nie wyciągnął, nie zrobił kilku rund po mieszkaniu z pudełkiem, a na koniec by nie usiadł i nie grał. Są świetnym sposobem na wyciszenie dziecka i popracowaniem nad koncentracją. Niby się bawi, a tyle korzyści…

O grach firmy Alexander pisaliśmy jeszcze: >>klik<<, >>klik<<, >>klik<<, >>klik<<, >>klik<< 

>>klik<<, >>klik<<

 

13 myśli na temat “Gry dla najmłodszych Alexander

  1. Ależ cudne i pomysłowe te układanki 😀 szkoda że Dusia już za duża na nie ale zapamiętam gdyby przyszło mi kupować prezent dla jakiegoś malucha.

    1. Warto zapamiętać na prezent dla jakiegoś znajomego Maluszka. Świetne wykonanie, duży ładunek edukacyjny i bardzo atrakcyjna cena 🙂

  2. Na pewno warto dla swojego dziecka zakupić takie gry planszowe. Szkoda tylko, że nie mam jeszcze dzieci, bo jednak nic nie zastąpi takich tradycyjnych pluszówek a nie tylko dzieci grają w gry na telefonach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *