Kariera Polityczna od MDR

MDR

Kariera polityczna

Grajmy!

Kariera polityczna MDR

Dziś w cyklu Grajmy! Przedstawiamy kolejna grę z myślą o dorosłych. Jest to tytuł bardzo lekki i przyjemny, niezwykle dowcipny, idealnie nadający się np. na imprezowy wieczór. Kariera Polityczna, bo taki tytuł nosi owa gra, to rodzima produkcja należąca do cyklu planszówek ilustrowanych rysunkami Andrzeja Mleczki. Fakt ten stanowi dodatkowy smaczek i sprawia, że na grę patrzy się z prawdziwą przyjemnością.

Jak nie wiadomo o co chodzi to…

Kariera Polityczna to gra dla maksymalnie 4 graczy, która opowiada o partyjnym wyścigu szczurów na stołek europarlamentarzysty. W związku z powyższym rywalizujemy z innymi graczami w celu zdobycia odpowiednich funduszy i poparcia, niezbędnych by uzyskać bilet na upragniony stołek. Gra ma wyśmienity, satyryczny i prześmiewczy charakter. Oprawa wizualna autorstwa Andrzeja Mleczki stanowi, więc mocny punkt programu.

Kariera Polityczna MDR

W trakcie rozgrywki możemy popisać się także znajomością naszej sceny politycznej, głównie rozmaitych wpadek i kompromitujących wątków popełnianych przez wybrańców narodu, choć nie tylko. W związku z tym zdecydowanie jest to tytuł polecany jednak starszym. Sugerowany wiek graczy to 16 lat. Dotyczy to właśnie wykorzystanej w grze tematyki, choć ta nie musi być dobrze znana nawet nastolatkom, a nie mechaniki na jakiej oparty jest ten tytuł. Opanowanie zasad gry nie zajmuje wiele czasu i po rozegraniu jednej partii powinno być już intuicyjne. W razie czego zawsze można podeprzeć się instrukcją, która liczy ledwie parę stron.

Rozgrywka

Rozgrywka polega na przemieszczaniu swojego pionka po kwadratowym torze wytyczonym wokół planszy, w skład którego wchodzą rozmaite pola, którym przypisano różne akcje i interakcje pomiędzy graczami. Pola możemy obstawiać żetonami „partyjnej młodzieżówki” dzięki czemu ściągamy później haracz z pozostałych graczy. W między czasie realizujemy przypisane im zadania. To zgarniamy kasę za kilometrówki lub łapówki, bierzemy udział w debatach z innymi graczami walcząc o punkty poparcia. Innym razem odpowiadamy na pytania o tematyce, a jakże, politycznej lub rozgrywamy zakłady np. o własne poparcie. Sama rozgrywka jest szybka i partyjkę możemy rozegrać w ekspresowym tempie mieszcząc się nawet w 30 minutach.

Kariera Polityczna MDR

Podsumowując

Mając powyższe na uwadze chcemy polecić „Karierę Polityczną” wszystkim zabieganym rodzicom. Jest to szybka i prosta, niezwykle sympatyczna i rozrywkowa gra, której nauczenie nie zajmuje wiele czasu, a która świetnie bawi. Jej ironiczny i prześmiewczy charakter powinien wywołać uśmiech na twarzy każdego, a jeśli ktoś dodatkowo ceni sobie satyrę i humor w wykonaniu Andrzeja Mleczki z tym większą przyjemnością spędzi czas z tym tytułem. Gra idealna na spotkania rodzinne, jak i imprezy ze znajomymi, zwłaszcza w nadchodzący andrzejkowy czas może to być świetny pomysł na rozkręcenie imprezy i zabawienie towarzystwa. Nam sprawia wiele przyjemności, a nie zajmuje przy tym wiele czasu.

Kariera Polityczna

Szczerze polecamy każdemu!

20 myśli na temat “Kariera Polityczna od MDR

    1. Wiesz, już właśnie szata graficzna jest na tyle interesująca, że można najpierw dłuższy czas spędzić nad „oglądaniem” gry.

  1. Super! Uwielbiam tego typu gry, które przechodzi się etapami. Co prawda moja ulubiona to Cash-flow, ale ta tutaj może być świetnym pomysłem na leniwe, jesienne wieczory:-)

  2. Lubię planszówki! Ale, niestety, nie znoszę rysunków Mleczki. Dla mnie są wulgarne 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *