Klasyka Światowej Literatury wyd. Wilga

Klasyka Światowej Literatury

Przygody Tomka Sawyera

Ania z Zielonego Wzgórza

wyd. Wilga

Klasyka Światowej Literatury

Wydawnictwo Wilga niezmiennie zaskakuje. Gdy otrzymałam wiadomość z zapowiedziami wydawniczymi niemal podskoczyłam z radości. W pierwszym momencie moją uwagę przykuły okładki książek. Wyważone, eleganckie w pięknej twardej oprawie. Natomiast gdy wczytałam się w tekst to już wiedziałam, że jest to kolekcja, którą musimy mieć gdyż nie wyobrażam sobie by moje dzieci nie znały tych historii.

Klasyka Światowej Literatury wyd. Wilga będzie składała się z pięknych tytułów. Są to prawdziwe perły literatury światowej, którymi ja się zaczytywałam i to one kształtowały mój gust młodego czytelnika. Pierwsze dwie to „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz „Przygody Tomka Sawyera”, czyli coś dla chłopca i dla dziewczynki.

„Przygody Tomka Sawyera” Mark Twain

"Przygody Tomka Sawyera" Mark Twain wyd. Wilga
„Pzygody Tomka Sawyera” Mark Twain

Nic innego jak klasyczna książka przygodowa o nastoletnim urwisie o gorącym sercu, pełnym szalonych pomysłów. Tytułowy Tomek Sawyer to urwis znad rzeki Missisipi. Wraz z przyjaciółmi stworzył bandę, z którą nieustająco wpada w kłopoty. Jest łowcą przygód, który nie boi się żadnego szalonego pomysłu. Myślę, że niejeden chłopiec marzy o przeżyciu tylu niesamowitych, a i czasami mrożących w sercu wydarzeń.

Książka wydana jest w przekładzie Jana Bilińskiego z ilustracjami Aleksandry Michalskiej – Szwagierczak. Jest to 318 stron fascynującej lektury, która cały czas zaskakuje i trzyma w napięciu. Dla każdego chłopca idealna lektura przed snem, by ubarwić jego sny.

 

„Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery

Ania z Zielonego Wzgórza wyd. Wilga
„Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery

Czy tą rudowłosą dziewczynkę należy komuś przedstawiać? Myślę, że nie…bo kto nie zna zakręconej historii niezwykle gadatliwej, obdarzonej niesamowitą wyobraźnią nastolatki? Do dziś pamiętam gdy pierwszy raz czytałam „Anię z Zielonego Wzgórza”. Wypieki na twarzy i przyspieszony oddech towarzyszyły mi na każdej stronie powieści. Myślę, że żadna 11-letnia dziewczynka nie może dorastać bez przeczytania historii swojej równolatki, bo kto tak dobrze zrozumie dorastającą dziewczynkę, jak nie właśnie dorastająca dziewczynka? Szczerze, nie mogę się doczekać kiedy wraz ze swoją córką przeczytamy „Anię”.

Czy wiecie, że w ciągu pięciu lat od pierwszej publikacji książkę dodrukowano 22 razy? Do dziś jest bestsellerem i chyba nie ma domu na świecie, gdzie Ania nie figuruje.

Wydawnictwo Wilga wydało „Anię z Zielonego Wzgórza” w  przekładzie Ewy Łozińskiej z ilustracjami Mariusza Andryszczaka. 463 strony czyta się jednym tchem.

Obie książki wydane są na moim ulubionym papierze, który nie meczy oczu z dużą, wyraźną czcionką. No, cud, miód…

 

W skład kolekcji wejdzie:

  • Francess Hodgson Burnett „Mała księżniczka”
  • Charles Dickens „Opowieść wigilijna”
  • E.T.A. Hoffmann „Dziadek do orzechów”

logo wydawnictwo Wilga

 

 

15 myśli na temat “Klasyka Światowej Literatury wyd. Wilga

  1. Żałuję, że moja córka jeszcze za mała na taką lekturę, ale z pewnością warto je mieć w biblioteczce 🙂

  2. Niby czytałam kiedyś ale to był ten wiek że lektury średnio mnie interesowały ;-). Tak czy siak niektóre pozycje są poprostu ponadczasowe 🙂

  3. Jestem przekonana, że obie książki mogą podobać się zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Zależy, jak się do tego podejdzie. Chłopca można przekonać, że w ten sposób bardziej zrozumie dziewczynki, a dziewczynkę… No cóż, mnie nikt nie musiał przekonywać do lektury Tomka Sawyera 🙂

  4. Okładki faktycznie całkiem udane i dobrze, ze twarde – irytuje mnie zalewanie rynku bublami. Jeśli przekłady dobry, to może skuszę się na jakieś tomy z tej serii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *