Króliczek Smarty Bunny

Alilo

Króliczek

Smarty Bunny R1

Wyjątkowa grzechotka dla najmłodszych

Jeśli szukacie pewniaka na prezent dla noworodka to gwarantuję Wam, że wybór Króliczka Smarty Bunny R1 będzie doskonały. W jednym pudełku kupicie: grzechotkę, lampkę nocną, odtwarzacz muzyki, odtwarzacz bajek, biały szum dla niemowląt oraz zabawkę, która sama rozpoznaje i uczy kolorów(i to po polsku i angielsku). Czy można chcieć czegoś więcej?

Kim jest Króliczek Smarty Bunny?

Jest to najmłodszy członek króliczej rodziny Alilo. Ma wyjątkowy kształt klasycznej grzechotki. Kształt, który jest tak zaprojektowany by idealnie pasował do malutkiej rączki. Króliczek posiada malutkie uszka, które świecą i są stworzone wprost do obgryzania. Nie możemy również zapomnieć o uroczym ogonku, który jest nie tylko ozdobą, ale też włącznikiem oraz regulatorem głośności. Waży ok 220 g, ma 16 cm wysokości i ok 6 cm średnicy. Jego wymiary pozwalają na bezpieczne umieszczenie go w łóżeczku Malucha bez obawy, że zrobi dziecku krzywdę. Smarty Bunny nie potrzebuje baterii, ładuje się go przez dołączony kabel usb, co również przemawia na jego korzyść…my już dawno bylibyśmy bankrutami gdybyśmy musieli kupować ciągle baterie.

Króliczek Smarty Bunny wykonany jest z „pancernego materiału”, czyli tworzywa ABS, które wg informacji producenta jest 30 razy wytrzymalsze niż plastik. My potwierdzamy, że rzeczywiście tak jest, ponieważ Leo znany ze swego umiłowania do rzucania wszystkim(niech w końcu mu się to znudzi…błagam!) kilka razy tak spektakularnie rzucił nim o ziemię, że ziemia zadrżała, a Smarty Bunny opowiadał dalej bajkę jakby nigdy nic.

Króliczek sam automatycznie wyłącza się po 30 minutach grania bez ingerencji. W tym miejscu mam jedną uwagę. Mógłby się wtedy delikatnie wyciszać, aż do zupełnego wyłączenia, a nie nagle wyłączać z poziomu początkowej głośności – to czasem wybudza Juliannę gdy nie zdąży jeszcze na dobre zasnąć. Niedawno – fabryka zmodyfikowała funkcję wyłączania automatycznego i gdy włączysz króliczka ogonkiem, podczas gdy jego spód będzie przyciśnięty do podłoża, to króliczek będzie grał na okrągło.

Występują w pastelowych kolorach, a każdy z nich dodatkowo różni się minką. Atutem jest jego kształt. Jest idealnie obły. Nie ma ostrych krawędzi.

Alilo Smarty Bunny R1 zdjęcie ze strony www.alilo.pl

Jakie funkcje kryje w sobie to małe ciałko?

  • jest lampką – jego malutkie uszka świecą siedmioma kolorami, są miękkie i aż się proszą, by je miętosić i podgryzać – dzielnie spełniają rolę pierwszego gryzaka u naszej Julianny;
  • jest odtwarzaczem muzyki i bajek – Alilo ma fabrycznie wgrane piosenki dla dzieci oraz klasyczne utwory muzyki klasycznej;
  • jest elektroniczną grzechotką – jeśli potrząśniemy króliczkiem delikatnie grzechocze, czyli będąc w trybie dźwięków i odgłosów potrząsany zapętla dany dźwięk;
  • rozpoznaje kolory – do króliczka dołączone są kolorowe krążki z symbolicznymi obrazkami. Gdy postawimy Smarty Bunny na jednym z nich ten rozpozna dany kolor, nazwie go po polsku i angielsku oraz usłyszymy dźwięk przypisany do danego koloru. Działa to również na innych powierzchniach, jednak kolor musi być bardzo zbliżony do barwy z krążka.

Nasza subiektywna opinia:

Pokochaliśmy Alilo wszyscy, ale największą porcją czułości i miłości obdarza go Julianna. Poza ulubioną przytulanką ZAWSZE musi być włączony Króliczek Smarty Bunny. Jego spokojne kołysanki i kojące dźwięki muzyki klasycznej wpływają na nią tak wyciszająco, że zasypia w 5 minut we własnym łóżeczku i śpi z błogim uśmiechem na twarzy>>gadżety do zasypiania<<. Króliczek towarzyszy jej od pierwszych dni życia i poza miękką kostką sensoryczną był pierwszą „zabawką”, którą zaczęła chwytać i bawić się. Świecące uszka przykuwają jej uwagę, zmieniające się pod wpływem ruchu dźwięki bawią, a ogonek nie wiadomo czemu bardzo śmieszy.

Zadziwiająca jest jakość dźwięku. Niestety bardzo często bywa tak, że w zabawkach głośniki są tak słabej jakości, że nie da się tego słuchać, bo skrzeczą, brzęczą i irytują. Tutaj jest inaczej. Nawet gdy włączymy maksymalną głośność nie tracimy na jakości dźwięku. Na słowo uznania zasługuje też pani Gosia Kosik, znana jako dj Miki. Jej głos jest tak relaksujący, a dykcja idealna, że chce się jej słuchać i słuchać…

Króliczek zawiera:

Tryb muzyka do snu: Piosenka o króliczku Alilo, Aaa kotki dwa, Siwa chmurka, Wlazł kotek, Złotowłosa królewna, Aaa kotki dwa – instrumental, Siwa chmurka – instrumental, Wlazł kotek – instrumental, Złotowłosa królewna – instrumental, Baby – wyjątkowa kołysanka z Dalekiego Wschodu, Wybrane utwory muzyki klasycznej (6 utworów)

Tryb bajki: Bajka o króliczku Alilo, Barankowe chmurki, Elfy, Jeżynka, Mała czarodziejka, Mała szara foka, Motyl Emil, Pytalska Ola, Świnka Malwinka, Ząbek Franka

Tryb kojące dźwięki:
Biały szum do uspokajania niemowląt

Tryb odgłosy i dźwięki grzechotki:
66 różnych dźwięków i odgłosów

Jak widzicie kupując jednego małego Króliczka Smarty Bunny R1 otrzymujemy kilka funkcji, które najczęściej są kilkoma różnymi sprzętami. Dla mnie króliczki są absolutnym fenomenem. Uważam, że to jest najlepszy gadżet jaki można kupić dla maluszka. Gdyż Smarty będzie atrakcją dla dziecka jeszcze przez długi czas.

Znacie Alilo? Spotkaliście już Króliczka Smarty Bunny R1?

 

23 myśli na temat “Króliczek Smarty Bunny

  1. Ten króliczek jest świetny. Doskonały pomysł na prezent, gdy idziemy w odwiedziny do bobasków.

    1. Wiesz, króliczek ma tyle funkcji, że w pełni wykorzysta go dopiero takie 2-letnie dziecko.

  2. Super zabawka, raz, że dostarcza tyle bodźców dla dziecka, to jeszcze idealnie pasuje do małej rączki. My dzieci jeszcze nie mamy, ale często się głowimy nad orezentem dla maluchów znajomych. Dobry pomysł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *