„W tej bajce nie ma smoka” wydawnictwo Dwukropek

„W tej bajce nie ma smoka”

wydawnictwo Dwukropek

Dwukropek
„W tj bajce nie ma smoka” wyd. Dwukropek

Lubicie duże, czerwone smoki? A może wolicie czarne smoki? Takie z dwoma głowami i wielkimi pazurami? Bo u nas zamieszkał smok. Czerwony, z jedną głową i długim ogonem. Smok jest trochę smutny i zły. Miał wystąpić w zwykłej bajce o smoku, księżniczce i rycerzu, ale dzielny rycerz porwał księżniczkę i smok został bezrobotny. Obrażony  i zły wyruszył w podróż by znaleźć swoją bajkę, gdzie stanie się głównym bohaterem. Niezły początek, co? A historia dopiero się rozkręca…

Marzenie czerwonego smoka

Smok podczas swojej wędrówki spotyka wiele postaci z innych bajek, np.: Czerwonego Kapturka, Pinokia, Jasia i Małgosię, Żabę, Złotowłosą, Świnkę, ale nikt nie chce w swojej historii smoka. Żadna z tych postaci nie chce zaprosić smoka do swojej bajki. Smok jest rozżalony. Zrezygnowany wędruje dalej gdy nagle na swojej drodze zauważa Jasia Fasolę, który umyka olbrzymowi. W tym momencie historia nabiera rumieńców. Smok niespodziewanie staje się sprawcą ogromnego zamieszania. Wszystkie bajki spotykają się w jednym miejscu i potrzebują prędko głównego bohatera! Czy smok stanie na wysokości zadania? Czy będzie dzielnym, głównym bohaterem i ocali nowych przyjaciół? Koniecznie przeczytajcie. Wszystkiego dowiecie się z książki pt. „W tej bajce nie ma smoka”.

Wyd. Dwukropek "W tej bajce nie ma smoka"
Wyd. Dwukropek „W tej bajce nie ma smoka”

Wrażenia z czytania

Ta historia jest bardzo sympatyczna. Uroczy czerwony smok, który chce spełnić swoje marzenia uczy nas jak realizować swoje cele i dążyć do spełnienia w bardzo prosty sposób. Dla małych dzieci nauka płynąca z zachowania smoka może nie być taka oczywista, ale dla czytających rodziców już tak. Czytamy „niby” bajkę o smoku, a w rzeczywistości poznajemy/przypominamy sobie kilka innych popularnych bajek. Właściwie lektura tej bajki zajmuje dłuższy czas, ponieważ nie możemy skończyć czytając tylko tą historię. Wypada zajrzeć też do innych bajek, których bohaterowie tutaj występują by zrozumieć dlaczego w tych bajkach smok nie może być głównym bohaterem.

wyd. dwukropek
„W tej bajce nie ma smoka”

Książka jest ciekawym preludium do rozmowy na temat uczuć. Smok przeżywa cały wachlarz emocji. Z rozdrażnienia, smutku, strachu przechodzi do radości i spełnienia. Jest to zupełnie nowa historia, którą zainteresowany będzie dwulatek jak i pięciolatek. Oboje znajdą tutaj swoją płaszczyznę do analizowania wydarzeń, a i dla rodzica nie będzie to nudna lektura.

Dodatkowym atutem są ilustracje. Zabawa kolorem, światłem i ciemnością. Zastosowane barwy idealnie oddają nastrój wydarzeń. U nas całą rodziną jesteśmy oczarowani historią smoka i serdecznie polecamy!

 

28 myśli na temat “„W tej bajce nie ma smoka” wydawnictwo Dwukropek

  1. Mój bratanek niedługo zacznie czytać! Nie mogę się doczekać aż będę wybierać mu jakieś książki. Twoja recenzja b. zachęcająca.

  2. Interesująca bajka, a czerwony smok to strzał w dziesiątkę. Bajka z rodzaju tych, które poprzez zabawę i słuchanie może wiele ułatwić w naszych relacjach z dziećmi 🙂 Świetny pomysł na prezent 🙂

  3. Coraz częściej pędzimy, śpieszymy się, nie mamy czasu, a rozmowy o uczuciach są szalenie ważne. Myślę, że warto sięgnąć po tą pozycję i spędzić z dzieckiem trochę czasu na rozmowie o uczuciach.

  4. Idealna bajka dla mojej córki, która ostatnimi czasy lubuje się w smokach 🙂 Nie tylko owe kolekcjonuje, ale z chęcią nieustannie się nimi bawi. Z pewnością sięgniemy po tę ciekawą książeczkę z pięknymi ilustracjami. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  5. Nie znalazłam tej bajki. Widzę że graficznoe też bardzo ciekawa. To jest super pomysł na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *