Album Mamy Album Taty

Album Mamy

Album Taty

wydawnictwo Wilga

Album Mamy Album taty
Album Mamy Album Taty wyd. Wilga

W sobotę obchodzimy Dzień Ojca. Dzień, w którym powinniśmy podziękować naszym Ojcom za trud włożony w nasze wychowanie i za dane nam życie. Szczególnie do świętowania przykładają się młodsze dzieciaki, które niestrudzenie przygotowują setki laurek wkładając w to całe serca. Zeszłoroczne laurki Tomka możecie obejrzeć >>tutaj<< i >>tutaj<<  a tegoroczna laurka dla taty już schnie i jest pięknym portretem. Możecie podglądnąć >>tutaj<< wykonana oczywiście ulubioną techniką Tomka, czyli paluszkami. Jednak dziś przychodzę do was z czymś innym. Chciałabym pokazać Wam Album Mamy i Album Taty. Mogą to być wspaniałe sentymentalne prezenty. Tylko spójrzcie.

Sentymentalny Album Mamy i Album Taty

Twarda, błyszcząca oprawa, format a4 w poziomie, 95 stron. To w skrócie opis techniczny albumów, które chciałabym Wam dziś przybliżyć. Ktoś by mógł powiedzieć, co to za atrakcja album, ale to nie  jest zwykły album na zdjęcia, których setki na rynku. To album wspomnień, który wypełnia rodzic wspominając swoje dzieciństwo, rodzinę i swoje życie.

Album Mmay Album Taty
Album Mamy wyd. Wilga

Album podzielony jest na 13 rozdziałów: Mama o sobie w telegraficznym skrócie, krótka historia rodzinna, dziadkowie mamy ze strony mamy, dziadkowie mamy ze strony taty, rodzice mamy, mąż mamy, dzieci mamy, rodzeństwo mamy, dzieciństwo mamy, młodość mamy, praca mamy, najważniejsze i przyszłość. Album Taty zbudowany jest dokładnie tak samo.

wydawnictwo wilga
Album Mamy Album Taty wyd. Wilga

Wypełniania jest naprawdę sporo. Jeśli ktoś ma takie zamiłowanie i lubi zajmować się spisywaniem dziejów rodziny będzie to  dla niego gratka. Niektóre pytania są całkiem szczegółowe, jak np. o szkolne sympatie czy bohatera z dzieciństwa, który inspirował. Co więcej na kolejnej stronie należy go namalować, więc nie ma żartów 😉 Jest miejsce na zdjęcia, jest drzewo genealogiczne. Po skrupulatnym wypisaniu będzie to prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat naszych korzeni. Zwłaszcza jeśli synchronicznie wypełni swój album tata.

Album Mamy Album Taty
Album Mamy Album Taty wyd. Wilga

Album Mamy i Album Taty nazwałabym takim prezentem bumerangiem. Najpierw dziecko może podarować je swoim rodzicom, a następnie gdy rodzice przysiądą, skrupulatnie je wypełnią to w moim odczuciu powinni podarować je z powrotem swojemu dziecku. Wtedy cały sens tworzenia albumów pamiątkowych byłby wypełniony. A kiedyś gdy dziecko osiągnie już pewien „dorosły” wiek będzie mogło ze wzruszeniem otworzyć taką rodzinną pamiątkę. Albumy porządkują również naszą wiedzę na temat rodziny. Zresztą ilu z nas wie, kto był bohaterem dla naszych rodziców w dzieciństwie albo jak nazywali się jego przyjaciele? A może wiecie czego najbardziej bali się Wasi rodzice gdy byli mali? Hmm? No właśnie… Album może „nauczyć” nas czegoś nowego na temat naszej mamy i naszego taty. Dlatego przyjrzyjcie się im bliżej, może akurat jest to idealny prezent dla Waszych rodziców?

Album Mamy >>kup<<

Album Taty >>kup<<

11 myśli na temat “Album Mamy Album Taty

  1. Piękne. Ja sama tworze albumy i wszystko rysuję. Też w swoim głównym albumie mam rodzinne drzewo. Świetna pamiątka.

  2. Piękne. Ja sama tworze albumy i wszystko rysuję. Też w swoim głównym albumie mam rodzinne drzewo i jeden taki album stworzyłam dla teściowej. Świetna pamiątka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *