Alexander Wygibajtus, Wpinanka

Grajmy!

Wygibajtus Junior

Wpinanka Cyferki i Literki

Alexander

Alexander
Wygibajtus i Wpinanka cyferki, literki

Dziś będzie trochę marudzenia. Przygotowałam dwie gry: Wygibajtus junior oraz Wpinanka cyferki literki, które są bardzo pomysłowe, bardzo lubiane przez dzieci, ale mam pewne „ALE”…które zrodziło mi się podczas zabawy z chłopcami. Jednak zacznijmy od początku. Zapraszam!

Wygibajtus Junior Alexander

Zawartość pudełka:

  • 2 bączki;
  • 2 plansze z folii;
  • instrukcja;
  • 2 tarcze zapasowe.

Zasady gry są proste. W zabawie udział biorą trzy osoby. Jedna osoba pełni funkcję sędziego, który losuje żądaną pozycję oraz dwóch graczy, którzy wykonują polecenia. Gracze muszą dokładnie wypełnić polecenie, np. prawą dłoń położyć na niebieskim ślimaku, a lewą nogę na żółtej kaczuszce. Te fragmenty tarczy, które stykają się z podłogą wskazują którą część ciała na którym obrazku gracze mają umieścić. Gra kończy się gdy któryś z uczestników nie jest w stanie wykonać polecenia, przewróci się lub dotknie kolanem czy łokciem planszy.

Alexander
Wygibajtus Junior

Plansze są sporych wymiarów, mają ładne, kolorowe wizerunki zwierzaków, ale mają jeden minus. Są bardzo śliskie. Bardzo łatwo przy zmianie pozycji jest poślizgnąć się wraz z całą planszą. Próbowaliśmy rozkładać grę na różnych powierzchniach i efekt był mniej więcej taki sam. Najlepszy efekt udało się nam uzyskać na trawie. Jednak w założeniu myślę, że jednak sporo dzieciaków będzie grało w domu i warto byłoby żeby producent pomyślał o jakimś zabezpieczeniu plansz przed ślizganiem.

Poza tym podczas zabawy przygotujcie się na dużo śmiechu, gimnastyki i emocji!

Wpinanka Cyferki, Literki Alexander

Ogromne pudło kryje w sobie:

  • ażurową tablicę;
  • kolorowe elementy 460 sztuk;
  • instrukcję.

Zabawka zdecydowanie jest nieodpowiednia dla dzieci poniżej 3 roku życia. Elementy są bardzo drobne i łatwo może dojść do zadławienia!

Wykorzystano mechanizm znany od lat. Jest to zabawka edukacyjna, która jest świetnym pretekstem do nauki podstawowych literek i cyferek, czy pisania i czytania pierwszych słów. Do ażurowej tablicy możemy wpinać poszczególne elementy za pomocą wystającego bolca z tyłu literki/cyferki. Elementów jest bardzo dużo i stwarza to wiele możliwości. Dziecko może pisać wyrazy, proste zdania, a nawet działania matematyczne.

Alexander
Wpinanka Cyferki literki Alexander

Jednak mam dwie uwagi, moim zdaniem bardzo istotne, które ułatwiłyby zabawę i naukę dziecku. Przez tak dużą ilość elementów(co jest zaletą) bardzo trudno jest odnaleźć szukaną literkę/cyferkę. U nas Tomek się bardzo zniechęcał w momencie gdy przez dłuższą chwilę nie mógł znaleźć tego, czego szukał. Może warto byłoby pomyśleć o kolorystycznym rozróżnieniu poszczególnych liter/cyfr lub chociaż podziale na samogłoski i spółgłoski? Cokolwiek, co pozwoliłoby szybciej się odnaleźć. Moja druga uwaga dotyczy pudełka, które jest naprawdę sporych rozmiarów, a po wyjęciu elementów z ramki jest zupełnie niepraktyczne. Może w pudełku można by zrobić jakieś „przegródki”, gdzie dziecko mogłoby rozdzielić sobie poszczególne literki i cyfry. Stworzyłoby to większy ład, nie wypadałyby elementy i dziecku byłoby łatwiej się odnaleźć.

Więcej recenzji gier Alexander >>kliknij<<

24 myśli na temat “Alexander Wygibajtus, Wpinanka

  1. Zabawka wygląda rewelacyjnie. Dzięki niej nasza pociecha uczy się liter i zaczyna budować z nich zdania. Musze wypróbować takie coś u siebie.

  2. Mieliśmy literki i cyferki do wspinania, ale jako dwa osobne zestawy, więc łatwiej było utrzymać jakiś ład i porządek. Gra bardzo fajna, ale gdyby elementy były trochę większe byłoby prościej. Chociaż z drugiej strony to bardzo dobre ćwiczenie motoryki małej i precyzji 🙂

  3. Ta gra wypinanki literki zawsze marzyłam w dzieciństwie. Może kupie mojemu synowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *