Jak upolować pisarza? Sally Franson

Sally Franson

Jak upolować pisarza?

wydawnictwo ZNAK Literanova

Jak upolować pisarza?
Jak upolować pisarza? Sally Franson

Świat reklamy i marketingu to świat, w którym chciałoby znaleźć się wielu młodych ludzi. Pieniądze, błysk fleszy i sławy. Kto by nie chciał zaznać takiego życia? Casey Pendergast robi karierę w zawrotnym tempie. Być dyrektorem kreatywnym w agencji reklamowej to jest coś! Jednak czy jest to recepta na szczęśliwe życie? Sally Franson poprzez bardzo rozbudowane opisy pokazuje nam świat, do którego przeciętny śmiertelnik nie ma dostępu. 

Kariera Casey Pendergast

Casey dostaje zlecenie by pozyskać najbardziej wpływowych pisarzy. Mają promować wybrane marki, pisać dla nich teksty oraz reklamować je w mediach społecznościowych. Oczywiście wiąże się to z sowitym wynagrodzeniem, które kusi. Dzięki wrodzonemu talentowi Casey idzie jak burza. Pierwszym pisarzem jest przystojny Ben. Ich współpraca nie kończy się na polu zawodowym. Na horyzoncie pojawia się miłość, ale czy znajdzie się na nią miejsce? Czy szczere uczucie ma szanse przetrwać w świecie pieniędzy, zawiści i chęci sławy?

Autorka zwróciła w tej książce na jeden bardzo ważny aspekt. Ta lektura pokazuje nam jak ważne są warunki w jakich jesteśmy wychowywani i jaki wpływ na nasze dorosłe życie mają nasi rodzice. To jak jesteśmy ukształtowani w dzieciństwie często buduje naszą przyszłość. Casey szuka akceptacji, chce zrobić wszystko by zasłużyć na chwilowe uznanie swojej szefowej. Potrzebuje przejrzeć się w jej oczach. Nie potrzebuje być sobą, chce być taką osobą jakiej oczekuje właścicielka agencji, w której pracuje. Niestety konsekwencje takiego zachowania stają się zgubne. Skutki są bolesne nie tylko dla niej, ale i  dla jej bliskich.

„Całe lato włóczyłam się po kraju jak potłuczona. Byłam pewna, że normalny świat gdzieś tam istnieje, ale trudni było mi go namierzyć.

Chyba właśnie na to Susan próbowała zwrócić moją uwagę: za bardzo chciałam stać się częścią czegoś większego niż ja sama, bez względu na szersze implikacje.”

Jeśli ktoś lubi książki w stylu „Diabeł ubiera się u Prady” lub „Dziennik Bridget Jones” powinien być zachwycony formułą i perypetiami bohaterki. Jej zmagania z losem, z kłopotami, miłosne rozterki oraz „mowa końcowa” porwą wielbicieli takiej literatury. Ja osobiście nie jestem przekonana. Nie jest to mój ulubiony typ literatury. Momentami czułam się znudzona i zdenerwowana nierozsądnym zachowaniem Casey. Uważam, że książka mogłaby być skrócona o kilka(naście) opisów i  odchudzona nie straciłaby niczego z treści. Mnie ta lektura troszkę zmęczyła. Honor oddaje autorce za sposób w jaki ukazała, że autentyczność jest najważniejsza w naszym życiu. Jak upolować pisarza? idealnie pokazuje jak łatwo zgubić siebie w pogoni za pieniędzmi, karierą i blichtrem. Jest to debiut, więc trzymam kciuki za kolejne historie, które wyjdą z pod pióra autorki, które również chętnie przeczytam by przekonać się w jakim kierunku Sally Franson chce podążać budując swoją karierę pisarską.

„Historie to najcenniejsza waluta, którą dysponujemy my, kobiety. Wiele z nas trzymają przy życiu. Ale przestałyśmy się nimi dzielić. W zamian papugujemy to, co mówią inni, podcinamy sobie skrzydła, a czasem w ogóle rezygnujemy z mowy na rzecz selfie z dziubkiem i nie wiem jak wy, ale ja jestem już tym zmęczona. Tak jestem wściekła, co więcej, w końcu odzyskałam swój głos.”

Cykl Matka też czyta >>klik<<

25 myśli na temat “Jak upolować pisarza? Sally Franson

  1. Ciekawa książka. Bardzo trafił do mnie przekaz dotyczący zepsucia XXI wieku oraz tego, jaką władzę mają aktualnie mass media nad życiem człowieka.

  2. Ja jestem zwolenniczką tego typu książek, więc liczę, że przypadnie do mi du gustu. Już nie mogę się doczekać, by po nią sięgnąć, póki co czeka na swoją kolej na półce.

  3. A mnie ta recenzja zaintrygowała. Lubię takie lekkie, trochę życiowe książki. Chętnie przy jakiejś nadarzającej się okazji do niej zajrzę 🙂

    1. Super! Najlepiej przekonać się samemu. Ja często wybieram książki, które komuś czymś „podpadły” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *