Klasyka lektur szkolnych Piotruś Pan i Wendy, Mała Księżniczka

Klasyka lektur szkolnych

Piotruś Pan i Wendy

Mała Księżniczka

Wydawnictwo Wilga

Wilga
Klasyka Światowej literatury wyd. Wilga

Kolejne tomy w serii Klasyka lektur szkolnych. Tym razem „Piotruś Pan i Wendy” oraz „Mała Księżniczka”!

Są takie książki, które po prostu należy przeczytać, znać, kojarzyć, mieć pojęcie. Niekoniecznie muszą być naszymi ulubionymi, ale orientować się w klasyce jest dobrze. Tytuły te są przerabiane w szkołach, a i często powraca się do nich na studiach. Niektóre omawia się ot tak po prostu, inne natomiast poddajemy dogłębnej analizie. Jedną z takich historii jest „Piotruś Pan i Wendy” – to zdecydowanie pozycja, którą analizuje się na bardzo wiele sposobów w zależności od wieku czytelnika i zaawansowania.

„Piotruś Pan i Wendy”

Piotruś Pan i Wendy
„Piotruś Pan i Wendy” wyd. Wilga

Piotruś Pan chce zostać wiecznym chłopcem, nigdy nie chce dorosnąć. Mieszka w Nibylandii, na wsypie z piratami i odwiecznym swoim wrogiem kapitanem Hakiem. Jego najlepszą przyjaciółką jest Cynowy Dzwoneczek. Piotruś posiada kilka magicznych umiejętności, m.in. potrafi latać. Odwiedza dzieci podczas snu. Poznaje trójkę rodzeństwa: Wendy oraz jej braci, którym obiecuje, że zabierze ich do swojej magicznej krainy. Posypuje magicznym piaskiem i ich przygoda się zaczyna.

Klasyka Światowej Literatury
Piotruś Pan i Wendy wyd. Wilga

Książka jest pełna przygód trzymających w napięciu. Gdy zaczynamy czytać to nie możemy się od niej oderwać. Młodszy czytelnik przeżywa przygody i emocje dzieci, natomiast straszy czytelnik analizuje, stara się wejść w skórę wiecznego chłopca, zrozumieć motywy. Zdecydowanie jest to jedna z tych pozycji, która do nas powraca. Czy to w bajce dla dzieci, w filmie czy np na studiach podczas zajęć.

„Piotruś Pan i Wendy” jest pięknie wydana. Twarda, matowa, płócienna oprawa. Wzbogacona ilustracjami Doroty Wojciechowskiej jest prawdziwą perełką. Czarno – białe szkice nie odwracają uwagi od tekstu, a wzbogacają odbiór historii. Jest to kolejna fantastyczna część do kolekcji Klasyki lektur szkolnych, które powinno znać każde dziecko.

Klasyka Światowej Literatury
Piotruś Pan i Wendy wyd. Wilga

„Mała Księżniczka” Frances Hodgson Burnett

Klasyka literatury Światowej
Mała Księżniczka wyd. Wilga

„Mała Księżniczka” to najpiękniejsza historia z mojego dzieciństwa. Była to pierwsza książka podczas, której uroniłam łzę i którą bardzo długo przeżywałam. Jest to opowieść o dziewczynce, która w ciągu jednej chwili z bogatej dziedziczki fortuny staje się żebraczką. Jej status społeczny zmienia się. Z pięknego pokoju w angielskiej szkole zostaje wyrzucona do ubogiego pokoju na poddaszu. Sara dzięki swej skromności i dobremu nastawieniu do życia nawet w najgorszych chwilach nie łamie się, a z godnością znosi trudy swojego odmienionego życia.

klasyka literatury światowej
Mała Księżniczka Frances Hodgson Burnett

Jest to historia z morałem. Opowiada o życiu, które potrafi się zmienić w jednym momencie. O tym, że dzięki dobroci, wyrozumiałości można przetrwać najgorsze. Sara nie traciła wiary, że jej los się jeszcze odmieni. Nawet brudna, w obdartych łachmanach emanowała łagodnością i serdecznością.

Klasyka literatury Światowej
Mała Księżniczka wyd. Wilga

Książka została pięknie wydana. Twarda oprawa i piękne, delikatne ilustracje Zuzanny Orlińskiej dodają książce szyku. Zdecydowanie jest to lektura, którą przeczytam z moimi dziećmi gdy tylko podrosną na tyle, by poradzić sobie ze zrozumieniem treści.

Polecam kolekcjonowanie tak pięknie wydanych lektur szkolnych dla dzieci. Czytanie wtedy jest prawdziwą ucztą dla oczu i duszy.

6 myśli na temat “Klasyka lektur szkolnych Piotruś Pan i Wendy, Mała Księżniczka

  1. Coś dla dziewczynki i dla chłopczyka 🙂 Świetne lekturki. Szkoda, że nasz kuzyn nie usiedzi grzecznie i nie posłucha takich fajnych opowieści.

    1. Bardzo to jest przyjemne. Zwłaszcza, że ja bardzo lubiłam te książki i teraz miło znowu je przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *