Odkrywcy Sahara

Grajmy!

Odkrywcy Sahara

Zielona Sowa

Odkrywcy Sahara
Odkrywcy Sahara Zielona Sowa

„Wyruszcie w podróż do odległej Afryki. Odkryjcie pustynie, życiodajny Nil oraz ukryte wśród piasków oazy. Poznajcie niezwykłe zwierzęta, które tam żyją, nie dajcie się zwieść fatamorganie i pamiętajcie o magicznych talizmanach, które mogą odmienić Wasz los!” Po takiej rekomendacji wiedziałam, że jest to idealna gra dla Tomka! Zwierzaki, Afryka – czego chcieć więcej?

Zawartość pudełka:
  • plansza do liczenia punktów;
  • 80 kafelków Sahary;
  • 1 kafelek namiotu;
  • 15 kafelków  Fatamorgany;
  • 5 żetonów punktów;
  • 20 żetonów talizmanów;
  • 5 pionków.

Gra przeznaczona jest dla 2 – 5 graczy. Rekomendowany wiek to 6+, jednak niespełna 5-letni Tomek gra w grę i niczego w tej rozgrywce nie brakuje. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów.

Odkrywcy Sahara
Odkrywcy Sahara Zielona Sowa

Zasady gry

Gra Odkrywcy Sahara jest grą kafelkową. Zabawa polega na takim dokładaniu poszczególnych kafelków by zyskać jak najwięcej punktów. W grze należy wykazać się sprytem i spostrzegawczością. Istotne jest również planowanie, gdyż zastosowanie talizmanów w odpowiednim momencie może być dla nas opłacalne.

Gra rozpoczyna się od kafelka z namiotem, do niego dokładamy kolejne wylosowane elementy. Gracz losuje kafelek i musi go dołożyć w taki sposób by pasował kolorem oraz by zyskać jak najwięcej punktów. W instrukcji przedstawiono kilka możliwości dokładania kafelków.

Rozgrywka trwa ok 30 minut. Jednak zabawa nie kończy się na ułożeniu wszystkich elementów gry. Zwierzaki, które występuję w grze są tak wybrane, że każde dziecko zechce dowiedzieć się więcej na ich temat. Fenek pustynny, gazela, skorpion czy skarabeusz z pewnością zainteresują Maluchy.

Odkrywcy Sahara
Odkrywcy Sahara Zielona Sowa

Co daje nam gra w Odkrywcy Sahara?

Dziecko losuje kolejne kafelki, uczy się analizować i planować kolejne ruchy. Ćwiczy umiejętność koncentracji i liczenia punktów.  Musi zapamiętać zasady gry, oznaczenia oraz system gry. Gra jest dobra na początek planszówkowej przygody. Dziecko spokojnie może uczyć się zasad gry, nie ma tutaj tak wielkiego nacisku na rywalizację. Gra toczy się swoim tempem. Poznaje nowe zwierzaki, pogłębia swoją wiedzę. Dodatkowym atutem jest możliwość wzbogacenia rozgrywki o dodatkowe elementy gdyż grę można połączyć z wcześniejszym wydaniem, czyli z Odkrywcy Amazonia.

Poznajcie też inne gry, w które lubimy grać >>klik<<

 

7 myśli na temat “Odkrywcy Sahara

  1. Tego typu gry są idealne na wspólne spędzenie czasu całą rodziną! Dziecko uczy się zasad poprzez zabawę i taka forma dla małych szkrabów jest najbardziej odpowiednia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *