Jęzorki szybciorki gra

Grajmy!

Jęzorki szybciorki

EPEE

Jęzorki szybciorki
Jęzorki szybciorki EPEE

Jęzorki szybciorki to najbardziej niehigieniczna i śmieszna gra jaką mamy w swojej kolekcji. Ma w sobie element zaskoczenia, rywalizacji i trzeba się nieźle nadmuchać. Aaaa i jeszcze zamieniamy się w kameleony! Ciekawi? To zapraszam!

Zawartość pudełka:

  • 2 maski kameleona;
  • 2 jęzorki;
  • 10 kart z owadami;
  • 10 kart gry;
  • 10 podstawek do gry.

Jak gramy?

Na początek musimy zmontować pyszczek kameleona. Jęzorek wkładamy z przodu maski, ustnik od wewnętrznej strony. Maskę zakładamy na twarz. Na środku stołu układamy karty z owadami, w linii prostej. Obok karty do gry. Gracze siadają na przeciwko siebie. Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Odkrywa pierwszą kartę z owadem i numerem celu. Kto pierwszy dmuchnie we właściwego owada ten ma szansę na zdobycie punktów. jednak należy zachować ostrożność – jeśli strącisz większą ilość kart punkty zdobywa przeciwnik!

Gra jest banalna. Nie ma w niej żadnej większej filozofii. Celem jest zdobycie jak największej ilości punktów. Jednak oprócz ogromnej radości jaką sprawia dzieciom gra i zamiana w kameleona to ma ogromną zaletę: dziecko musi dmuchać. Daje możliwość świetnej zabawy, a jednoczesne wykonanie ćwiczeń logopedycznych. U nas akurat logopeda na tapecie, więc gra trafiła w nasze ręce w idealnym momencie. Chłopcy uwielbiają bańki  mydlane, często się nimi bawią i jeszcze częściej w ferworze zabawy płyn z baniek zostaje wylany na nich, na zabawki, na podłogę…wszędzie…tutaj nie ma takiej obawy – nic się nie rozleje, nie ubrudzi, a dzieci poćwiczą.

Jęzorki szybciorki
Jęzorki szybciorki EPEE

Jęzorki szybciorki skradły serce chłopców. Właściwie to mogliby ciągle biegać z maskami na twarzach i dmuchać, chuchać i z wielkim zaangażowaniem sprawdzają jak rozwija się język kameleona gdy dmuchają delikatnie, mocno, długo, krótko…

Minusem jest rozmiar pudełka…ogromne…no i wypadałoby pilnować mycia ustnika i maski po użyciu, ale to wszystko nic w porównaniu do korzyści i radości z zabawy!

Więcej gier>>tutaj<<

 

24 myśli na temat “Jęzorki szybciorki gra

    1. Dlatego napisałam na samym początku, że bardzo niehigieniczna. Choć u nas chłopcy mają oznaczone maski i jęzorki no i po każdej zabawie do mycia.

  1. „Najbardziej niehigieniczna gra” mnie bardzo zaintrygowało i przeczytałam całość z wielkim zaciekawieniem. Wydaje się fantastyczna! Zupełnie nie przeszkadza mi ten aspekt kontaktu z ustami. Zakładam, że w gre zawsze będą grać te same osoby, więc kazdy może mieć swoją maskę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *