Mój pierwszy Quiz Granna

Granna

Mój pierwszy Quiz

Grajmy!

Mój pierwszy quiz
Mój pierwszy Quiz Granna

Smok Obibok jest dobrze znany chyba każdemu kto miał przyjemność grać w gry z wydawnictwa Granna. Tym razem nasz przyjaciel zaprasza nas do zagrania w quiz. Jest to quiz dla początkujących graczy, którzy wchodzą w świat gier. Leo i Tomek są zabawą zachwyceni. Mimo, że Tomek już jest bardziej zaawansowanym graczem i ma już większe doświadczenie w grach, a Leo dopiero zaczyna przygodę z grami to oboje są bardzo zaangażowani w rozgrywkę i żadnemu z nich gra się nie nudzi.Zawartość pudełka:

  • 90 kart zadań;
  • plansza do gry;
  • kostka;
  • pionek;
  • instrukcja.

Sugerowany wiek graczy: 4-7 lat, ilość graczy: 1 – 6.

Mój pierwszy quiz
Mój pierwszy quiz Granna

Zasady gry:

Przebieg gry jest bardzo prosty i jasny. Plansze umieszczamy na środku stołu, na pierwszym polu stawiamy pionek. Dookoła planszy układamy karty z zadaniami ułożone wg kategorii. Pierwszy z graczy rzuca kostką i porusza się po planszy zgodnie z ilością oczek na kostce. Sam decyduje, w którą stronę się przesunie. Następnie w zależności od koloru pola, na którym się zatrzyma zabiera pierwszą z góry kartę z zadaniem z odpowiedniej kategorii.

Do każdej kategorii przypisany jest kolor: czerwony to kolory, zielony zawody, liliowy miejsca, żółty zwierzęta, niebieski dom oraz pomarańczowy to jedzenie. By wskazać prawidłową odpowiedź dziecko musi wsunąć paluszek w odpowiednią dziurkę na karcie. Gdy odwróci kartę i nad jego paluszkiem znajdzie klauna oznacza to, że udzielił prawidłowej odpowiedzi.

Dlaczego ta gra tak bardzo nam się spodobało?

Z kilku powodów. Po pierwsze gra jest nieskomplikowana. Dziecko może grać samodzielnie i będzie się równie dobrze bawiło gdy grałoby z przyjaciółmi. Pytania są skonstruowane na zasadzie skojarzeń. Np. na karcie namalowany jest listonosz, pod głównym obrazkiem jest mikrofon, list oraz strzykawka. Co pasuje do listonosza?

Ogromnym atutem jest możliwość samodzielnego sprawdzenia właściwiej odpowiedzi. Pomysł z wkładaniem paluszka jest świetny. Leosia niesamowicie cieszy to, że sam może wskazać dobrą odpowiedź, a potem samodzielnie się sprawdzić.

Mój pierwszy quiz
Mój pierwszy quiz Granna

Pytania są tak skonstruowane, że 2-letni Leo czuję się bardzo dorosło odpowiadając, a 5-letni Tomek również czuje się usatysfakcjonowany odpowiadaniem choć odpowiedź nie sprawia mu żadnego problemu.

Czas trwania rozgrywki zależy od zaangażowania graczy. Wg instrukcji wygrywa ten, kto pierwszy uzbiera po jednej karcie z 6 kategorii. Dla nas gra jest strzałem w dziesiątkę. Jestem bardzo miło zaskoczona jak Leo, który jest z charakteru raczej niecierpliwy potrafi skupić się i skrupulatnie wskazywać odpowiedzi oraz czekać na swoją kolej. Myślę, że to świetna gra by wyrobić w dziecku pewne schematy zachowań, które przydadzą mu się w każdej innej grze.

Więcej naszych gier możesz zobaczyć >>tutaj<<

 

16 myśli na temat “Mój pierwszy Quiz Granna

  1. uwielbiam Twoje recenzje gier i zabaw dla dzieci, mega przydatne, gdy nie wiem co kupić swojemu 4 letniemu bratu, który ma teraz najlepszy czas, żeby powoli rozwijać swoje zdolności 🙂

    1. To z tym quizem możecie próbować, bo Leo również jest w takim wieku i świetnie sobie radzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *