Biznes Junior Alexander

Grajmy!

Biznes junior

Wydawnictwo Alexander

Biznes junior Alexander
Biznes junior Alexander

W dzieciństwie marzyłam o jednej tylko grze. Pamiętam dzień, w którym będąc na wakacjach u Cioci poszłam do sklepu i sama kupiłam sobie grę Monopoly. Do dziś dokładnie pamiętam te emocje, tą radość i satysfakcję z tego, że w końcu ją mam. Grałam w nią zapamiętale, choć towarzystwa za bardzo nie miałam do rozgrywek po powrocie do domu. Jednak gdybym miała wybrać jedną planszówkę z okresu dzieciństwa to zdecydowanie byłoby to Monopoly.

Biznes junior to propozycja gry w stylu Monopoly dla najmłodszych. Proponowany wiek to 6+, jednak i 5-latek z powodzeniem będzie  w stanie zagrać jeśli potrafi wykonywać podstawowe działania matematyczne. Liczba graczy to 2-4.

Zawartość pudełka:

  • plansza;
  • pionki obrazkowe z podstawkami;
  • karty własności;
  • karty „los”;
  • karty „lotto”;
  • kostka do gry;
  • banknoty;
  • domki;
  • instrukcja.

Celem gry jest zdobycie jak największego kapitału oraz doprowadzenie przeciwników do bankructwa. Zasady gry są proste, wytłumaczenie dziecku zajmuje kilka chwil i można zasiadać do rozgrywki. Plansza jest kolorowa, przykuwająca wzrok oraz bardzo czytelna. U nas wystarczyło, że raz z Tomkiem przeanalizowałam poszczególne pola i właściwie już wszystko dla niego było jasne.

Biznes Junior Alexander
Biznes Junior Alexander

W grze musimy decydować co kupić, gdzie kupić, przeanalizować ewentualne zyski i straty. Gra ćwiczy umiejętność inwestowania pieniędzy, liczenia pieniędzy (- jednak stan naszego konta musimy ciągle mieć na uwadze), ale też możemy poczuć smak porażki gdy nasze decyzje okażą się zgubne dla biznesu. Dodatkowym „smaczkiem” są zdarzenia losowe. Jeśli staniemy na polu  oznaczonym „los” lub „lotto” musimy wykonać zadanie na wybranej karcie. Raz może okazać się to szczęśliwym trafem, a niekiedy zupełnym fiaskiem dla nas i doprowadzić do bankructwa. Dobra strategia to podstawa!

Gra jest świetnie wykonana. Grubsza tektura daje nam poczucie dobrej jakości oraz gwarancję długiego użytkowania. Przyjazne dziecku są również lokalizacje, które możemy kupić. Są to miejsca znane dzieciom i dobrze kojarzone. Które dziecko nie chciałoby na własność sklepu zabawkowego czy lodziarni?

Biznes junior Alexander
Biznes junior Alexander

My bardzo miło spędzamy czas na graniu w Biznes junior. Jest to w tym momencie gra, po którą Tomek najchętniej sięga. Polecamy dla każdego przedszkolaka!

Więcej gier znajdziecie >>tutaj<<

14 myśli na temat “Biznes Junior Alexander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *