Książkożercy, seria dzięki której Tomek nauczył się czytać

Książkożercy

Wydawnictwo Wilga

Książkożercy wydawnictwo Wilga
Książkożercy wydawnictwo Wilga

Tomek nauczył się czytać. Czyta wszystko, co wpadnie mu w oko. W sierpniu rozpocznie swój 6 rok życia. Jest bardzo szczęśliwy z powodu nowej umiejętności. Przy okazji ja też jestem szczęśliwa, bo jest to nowa aktywność, którą uwielbia zajmować się sam. Zapytacie jak nauczyłam Tomka czytać, a ja go zupełnie nie uczyłam… Pewnego dnia otrzymaliśmy serię Książkożercy z wydawnictwa Wilga i to te małe książeczki sprawiły, że…

Książkożercy to książeczki przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach, które rozpoczynają przygodę z czytaniem. Dzielą się na trzy poziomy:

 • poziom A dla Książkogryzaków „Super Marian nad jeziorem”:
 1. proste słowa z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi,
 2. jedno zdanie na każdej stronie z przewagą zdań pojedynczych.
 • poziom B dla Książkołasuchów „Akcja Jogi”:
 1. wprowadzenie ograniczonej liczby wieloznaków i liter ze znakami diakrytycznymi,
 2. od dwóch do pięciu zdań na każdej stronie,
 3. zdania pojedyncze i złożone,
 4. słowniczek trudnych wyrazów.
 • poziom C dla Książkożerców „Bomberka”
 1. użycie wszystkich wieloznaków i liter ze znakami  diakrytycznymi,
 2. użycie dłuższych zdań złożonych,
 3. wprowadzenie trudnych ortograficznie wyrazów,
 4. słowniczek trudnych wyrazów,
 5. łamigłówka.
Książkożercy wydawnictwo Wilga
Książkożercy wydawnictwo Wilga

Książeczki objęte są opieką merytoryczną metodyka i językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego. Dopieszczone są pod każdym względem. Bardzo przyjemnie wprowadzają dzieci w świat liter, słów i zdań. Są to historie pełne humoru, opowiadają o sympatycznych dziecięcych bohaterach i ich przygodach.  Wydawnictwo zadbało również o warstwę wizualną. Ilustracje są proste, humorystyczne oraz ułatwiają rozumienie tekstu.

Książkożercy wydawnictwo Wilga
Książkożercy wydawnictwo Wilga

Każda z publikacji składa się z trzech części. Pierwsza część to opowiadanie do samodzielnego przeczytania. Druga część to pytania kontrolne umożliwiające sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz zestaw naklejek, które są niezwykłą atrakcją dla każdego dziecka. Poziom drugi oraz trzeci dodatkowo zawiera słowniczek trudnych wyrażeń, dzięki czemu dziecko poznaje nowe związki frazeologiczne czy trudniejsze wyrazy.

Książkożercy wydawnictwo Wilga
Książkożercy wydawnictwo Wilga

Tomek już od dłuższego czasu interesował się literami. Wiele czasu spędzaliśmy na graniu w różne gry z literkami, ale wszystko to było w formie zabawy. Nigdy nie kładłam nacisku na to by „uczył się” czytać. Faktem jest, że jego chęć samodzielnego czytania była ogromna i gdy tylko zobaczył te książeczki od razu stwierdził, że teraz nauczy się czytać. Dużą rolę odegrały też zajęcia w przedszkolu ponieważ mieli wprowadzane podstawy czytania metodą sylabową. Przez kilka pierwszych dni „czytał” po jednym – dwóch zdaniach i na więcej nie starczało mu cierpliwości. Jednak z każdym kolejnym czytaniem szło mu to szybciej, płynniej i dawało coraz większą satysfakcję. Obecnie jest w stanie przeczytać wszystko na co ma ochotę, a najbardziej rozczulającym widokiem jest ten, gdy to Leo lub Julianna podchodzą do niego i proszą by im coś przeczytał. Te ich oczy wpatrzone w niego z zachwytem są zniewalające.

Jak u Ciebie było z czytaniem Twojego dziecka? Podziel się swoim doświadczeniem!

Zapraszam do dyskusji!

Więcej książek recenzowanych przez nas z Wydawnictwa Wilga >>tutaj<<

9 myśli na temat “Książkożercy, seria dzięki której Tomek nauczył się czytać

 1. Brawo dla Tomka :-). U nas nauka czytania była dość trudna ale bliżej 7 urodzin Dusia zaczęła w końcu ładnie płynnie to czynić.

 2. Widać, że książeczki są pouczające. Są ładnie wydane, a kolorowe ilustracje świetnie wyglądają. To świetne tytuły dla ciekawych świata małych czytelników. Taki podział na pewno ułatwia dobór odpowiedniej książki do wieku pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *