Niezwyczajne zawody Wyd. Nasza Księgarnia

Ałła Gutniczenko

Niezwyczajne zawody

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Niezwyczajne zawody Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Niezwyczajne zawody Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kiedy byłam małą dziewczynką marzyłam by w przyszłości zostać dziennikarką radiową. Spędzałam długie godziny na nagrywaniu wymyślonych przez siebie wiadomości czy wywiadów z młodszym bratem. Z wielkim sentymentem wspominam te zabawy. Dziś Tomek marzy by zostać opiekunem zwierząt w ZOO. Szczerze mu kibicuję, a on sam niezmordowanie poszerza swoją wiedzę na temat zwierząt. Wybór ścieżki zawodowej tak by była satysfakcjonująca nie jest prostym zadaniem. Dlatego wielką pomocą mogą być albumy, które przybliżają dzieciakom zawody mniej popularne, a jakże ciekawe. Zobaczcie!

Niezwyczajne zawody to album,  który opowiada o wielu fascynujących profesjach. Jest to 12 różnych profesji, m. in. takich jak paleontolog, florystka, pilot balonów czy tłumacz języka migowego.

Narratorem w książce jest Andrzej. Młody chłopak, który opowiada o swojej niezwykłej rodzinie:

„Ponieważ mam wspaniałą rodzinę: moi krewni są nieprawdopodobnymi marzycielami, dlatego wybrali unikatowe zawody, bardzo ciekawe i potrzebne.”

Niezwyczajne zawody wyd. Nasza Księgarnia
Niezwyczajne zawody wyd. Nasza Księgarnia

Niezwyczajne zawody wyd. Nasza Księgarnia

Niezwyczajne zawody wyd. Nasza Księgarnia
Niezwyczajne zawody wyd. Nasza Księgarnia

Każda rozkładówka to krótka charakterystyka zawodu z opisem, który z członków rodziny Andrzeja wykonuje dany zawód plus opis na czym ta praca polega. Kolejne dwie rozkładówki to graficzne przedstawienie sprzętu, który jest niezbędny do pracy oraz na koniec każdej profesji „jakaś zagadka” lub ciekawostka dla czytelników. Np. dodatkiem do tłumaczki języka migowego jest polski alfabet manualny oraz zadanie by rozszyfrować zapisane słowa. Moim ulubionym zawodem jest kiper, do którego dodano instrukcję parzenia przeróżnych herbat, które tak lubię pić.

Niezwyczajne zawody wyd. Nasza Księgarnia
Jaką pizzę lubisz?

Niezwyczajne zawody są pięknie wydane. Duży format, twarda oprawa, grubszy papier w środku robią wspaniałe wrażenie. Zdecydowanie jest to album, który świetnie sprawdzi się w ramach prezentu. Uwagę przykuwają ilustracje, której autorką jest Julia Kołomojec. Jest to książka do czytania, ale i do oglądania. Gwarantuję Wam świetną zabawę oraz sporą dawkę ciekawostek!

sławni architekci
Słynni architekci

Lubisz książki dla dzieci? Kliknij >>tutaj<< i poznaj jeszcze więcej ciekawych pozycji!

10 myśli na temat “Niezwyczajne zawody Wyd. Nasza Księgarnia

    1. O, tak..bez ilustracji najlepszy tekst mógłby nie przyciągnąć tak wymagających czytelników jakimi są dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *