Siódme poty, gra idealna dla każdego!

Grajmy!

Siódme poty

Wydawnictwo Alexander

Siódme poty Alexander
Siódme poty Alexander

Dawno u nas nie było gry, ale nie dlatego, że przestaliśmy grać….bo gramy nadal i mamy kilka świetnych propozycji na lato! Wakacyjny must have pojawi się w najbliższym czasie, więc zaglądajcie. Tymczasem prezentuję grę, która wydusi z was Siódme poty! Dosłownie, jest to gra przy której się nieźle zmęczycie!

Zawartość gry:

– zestaw 9 puzzli;

– karty z ćwiczeniami;

– plansza;

– klepsydra;

– 4 szt. pionki;

– kostka do gry;

– instrukcja.

Gra przewidziana jest dla maksymalnie 4 graczy w wieku 4+.

Siódme poty Alexander
Siódme poty Alexander

Znacie planszówki, które męczą i wymagają ćwiczeń fizycznych? Mi właściwie do głowy przychodzą ewentualnie kalambury, bo tez czasami gdy się chce pokazać jakieś hasło w ciekawy sposób to się trzeba nagimnastykować, ale więcej pomysłów raczej nie mam. Wydawnictwo Alexander wydając serię Sport&Fun, czyli gry na lato postawiło poprzeczkę całkiem wysoko. Pierwsza z nich to właśnie Siódme poty. Gra przy której autentycznie się zmęczysz. Wiem, co piszę, bo próbowaliśmy….

Idea gry bardzo się nam spodobała.  Rzucamy kostką i pionkami poruszamy się po planszy. Każde pole oznaczone jest ilością oczek, które przyporządkowane są do kart ćwiczeń. Każda karta ćwiczeń oznaczona jest gwiazdkami, a ilość gwiazdek odpowiada poziomowi trudności.

Celem gry jest zdobycie wszystkich elementów układanki. Za każde prawidłowo wykonane ćwiczenia z karty w określonym czasie gracz otrzymuje jeden puzzel. Wygrywa ten, kto zbierze wszystkie.

Siódme poty Alexander
Siódme poty Alexander

Gra rozwija nas pod kilkoma względami:

  • Ćwiczymy pamięć, bo musimy zapamiętać sekwencję ćwiczeń z wylosowanej karty;
  • ćwiczymy zwinność, ćwiczenia musimy wykonać w czasie odliczanym przez klepsydrę;
  • ćwiczymy koncentrację,
  • ćwiczymy zmysł obserwacji, gdyż musimy myśleć strategicznie.

Gra dostarcza masę śmiechu i dobrej zabawy. Można w nią grać na polu i w domu z graczami właściwie w każdym wieku jeśli tylko wyrażają chęci. Gra perfekcyjnie sprawdza naszą siłę i tężyznę fizyczną. Doskonale sprawdza się też w sytuacji gdy najzwyczajniej w świecie chcemy „zmęczyć” dziecko albo zmotywować kogoś (lub siebie)  do pewnej dawki ruchu.

Dobrej zabawy!

 

16 myśli na temat “Siódme poty, gra idealna dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *