Nieposłuch i inne Nicponie wyd. Skrzat

Jarosław Cieśla

Nieposłuch i inne Nicponie

Wydawnictwo Skrzat

"Nieposłuch i inne Nicponie" wyd. Skrzat
Nieposłuch jak się patrzy 😉

Chcecie bajkę? O to bajka! Nieposłuch to opowieść o małym stworku, który zamieszkał niedaleko wioski i w życie mieszkańców wprowadza nie lada zamieszanie… Jest to nasza pierwsza przygoda z książeczką z serii „duże litery”. Zapraszamy na nasze kilka słów.

Nieposłuch i inne Nicponie to mała, niepozorna książeczka z bardzo ciekawym przesłaniem. Dla mnie i dla Tomka w tej historii jest dwóch głównych bohaterów: Zuzanna oraz Nieposłuch. Zuzanna to mała, bardzo sprytna dziewczynka, która dzięki swoim pomysłom odkryła sposób na poradzenie sobie z niesfornym mieszkańcem lasu. Natomiast Nieposłuch to pocieszny, rozczochrany stwór, który uwielbia płatać figle każdemu kogo spotka na swojej drodze. Jak dowiadujemy się pod koniec opowieści z jego postacią związana jest pewna tajemnica, której nie możemy zdradzić by nie zepsuć Wam radości z czytania.

"Nieposłuch i inne Nicponie" wyd. Skrzat

Bajka składa się z 9 rozdziałów. Każdy rozdział to inna historia, w której łącznikiem jest Zuzanna oraz Nieposłuch. Czytanie jej przed snem grozi raczej wybudzeniem dzieci ze snu niż uśpienie. Gdyż opisane psikusy są całkiem zabawne i zdecydowanie wywołują uśmiech u dzieci i dorosłych. Z historii płynie morał, który będzie zrozumiały nawet dla najmłodszych: za złe uczynki ponosi się karę, a dobrymi czynami można naprawić wyrządzone krzywdy.

"Nieposłuch i inne Nicponie" wyd. Skrzat
Wyd. Skrzat

Uzupełnieniem książki są ilustracje Zbigniewa Dobosza, które dodają uroku historii. Zdecydowanie polecamy dzieciom, które rozpoczynają przygodę z czytaniem gdyż duże litery są sporym ułatwieniem dla młodych czytelników.

7 myśli na temat “Nieposłuch i inne Nicponie wyd. Skrzat

  1. Wiele dobrego słyszałam o tej książce. Jest doskonała dla ciut starszych dzieci. Jestem przekonana, że Hania byłaby nią zachwycona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *