Abecadło pod lupą Mamania

Eugenia Wasylczenko

ABECADŁO po lupą

Wielka wyprawa w świat liter

Wydawnictwo Mamania

Abecadło pod lupą wyd. Mamania
Abecadło pod lupą wyd. Mamania

Jak zachęcić dziecko do poznania liter? Jak wprowadzić Malucha do świata, który pozwoli mu na poznanie wielu fascynujących opowieści? Należy zacząć od nauki alfabetu. Powiesz, oczywista oczywistość 😉 ale trzeba znaleźć taki sposób by dziecko odkryło w sobie pasje poznawania liter i ja dla Ciebie taką perełkę dziś mam: Abecadło pod lupą – zobacz sama!

Abecadło pod lupą. Wielka wyprawa w świat liter

Jest to projekt dyplomowy pani Eugenii Wasylczenko, który został stworzony z myślą o dzieciakach i dorosłych, którzy będą razem zgłębiać tajemnice liter. Książka wydana jest w twardej oprawie, na kredowym papierze. Na ostatniej stronie kryje się tajemnicza lupa z czerwonym „szkiełkiem”, która sprawia, że atrakcyjność książki wzrasta wielokrotnie.

Abecadło pod lupą wyd. Mamania
Abecadło pod lupą wyd. Mamania

Każda rozkładówka poświęcona jest jednej literze. Lewa strona to kolorowe ilustracje z podpisami, prawa strona to duża, drukowana litera z ukrytymi obrazkami. Żeby móc dojrzeć, co się tam kryje musimy użyć lupy. Dzięki przyłożeniu lupy do dużej litery nagle odkrywamy całe bogactwo rysunków: przedmiotów, zwierząt, owoców, warzyw itd rozpoczynających się na daną literę.

Abecadło pod lupą wyd. Mamania
Abecadło pod lupą wyd. Mamania

Książka oprócz nauki liter zadba o wzbogacenie słownictwa oraz rozwój wyobraźni. Papugi w ponczo na papierze lub brzoskwiniowy bałwan w błocie mocno pobudza dziecięcą wyobraźnię i wzbudza salwy śmiechu. Jest to połączenie nauki i wyśmienitej zabawy. Dziecko poznając litery, uzmysławiając sobie od jakich liter zaczynają się poszczególne wyrazy czy nawet całe wyrażenia stworzone przez autorkę dobrze się bawi. Dodatkowo ćwiczy koncentrację oraz spostrzegawczość. Dzieci już czytające również czerpią korzyści z zabawy z książką. Młodsze dzieci wodzą paluszkiem po linii łączącej obrazek z podpisem, a później wyszukują obrazek w literce.

Abecadło pod lupą wyd. Mamania
wyd. Mamania

Abecadło pod lupą zasługuje także na uwagę ze względu na dobór słownictwa. Znajdziemy w niej nie tylko tak „zwykłe” wyrazy jak ucho na u czy zapałka na z, ale też wyrazy, o których będziemy musieli z dzieciakami porozmawiać i wytłumaczyć im co znaczą, jak np.: uistiti, udon, celuloza lub ameba. Zdecydowanie jest to książka rozwijająca dla dzieci jak i dla dorosłych.

6 myśli na temat “Abecadło pod lupą Mamania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *