Opowieści dziwnej treści Alexander

Grajmy!

Opowieści dziwnej treści. Pieczątki

Wydawnictwo Alexander

Opowieści dziwnej treści. Pieczątki Alexander
Opowieści dziwnej treści. Pieczątki Alexander

Opowieści dziwnej treści. Pieczątki to nowa odsłona gry, o której już miałam okazję pisać >>tutaj<< Jest to wersja dla może troszkę młodszych dzieci, które musimy zachęcać do mówienia, opowiadania i powtarzania. A co cieszy najbardziej dzieciaki? Pieczątki! Spójrzcie!

Opowieści dziwnej treści. Pieczątki

To gra wyobraźni, która rozbudzi w nas naturę bajkopisarzy i rozwinie słownictwo z dodatkową atrakcją pod postacią pieczątek, które samodzielnie dziecko musi wykonać.

W pudełku znajdziemy:
  • pieczątki 12sztuk;
  • karty z hasłami 55 sztuk;
  • poduszka z tusze;
  • notes;
  • instrukcja.

Instrukcja zabawy jest bardzo prosta. Zaczynamy od samodzielnego przygotowania stempli. Gdy już wszystkie stemple są gotowe możemy rozpocząć opowieści.

Instrukcja oferuje nam 3 warianty gry. Stemple układamy obrazkiem do dołu. Pierwszy gracz bierze kartę, odczytuje hasło i losowo wybiera 9 pieczątek. Odbija pieczątki na kartce i jego zadaniem jest wykorzystanie każdego obrazka w swojej opowieści. Jeśli gracz zawarł w swojej historii wszystkie hasła zdobywa punkt. Warianty różnią się pomiędzy sobą ilością stempli użytych do opowiadania.

Jak grać z młodszymi dzieciakami?

U nas sprawdza się losowanie jednej pieczątki, odbicie jej i stworzenie jednego zdania z uwzględnieniem symbolu z kartki.  Dla młodszych dzieci jest to łatwiejsze, a nasze rozwinięcie, które poprowadzimy losując kolejny symbol może natchnąć Malucha i podsunąć mu dalszy ciąg historii.

Opowieści dziwnej treści. Pieczątki Alexander
Pieczątki Alexander

Gra bardzo dobrze wpływa na rozwój wyobraźni i słownictwa. Małymi kroczkami możemy rozbudzać w dziecku chęć do opowiadania i tworzenia własnych bajek. Takie zabawy będą świetnym wstępem do kolejnych wyzwań, które będzie stawiała przed dziećmi edukacja.

 

13 myśli na temat “Opowieści dziwnej treści Alexander

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *