Gry dla par – idealne na Walentynki

Gry dla par

Mini Maxi

Zgrana Para

Wydawnictwo Alexander

Gry dla par - idealne na Walentynki Alexander

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. Za niedługo internet zostanie zalany milionem romantycznych propozycji na spędzenie wspólnie czasu, a ja chciałabym pokazać Ci dwie gry dla par, które umilą wspólny czas nie tylko w Walentynki ale i w każdej innej chwili gdy spotykacie się razem.

Gry dla par

Dziś mam dwie propozycje dla starszych graczy, dla par, dla znajomych oraz dla przyjaciół. Można w nie grać w każdej konfiguracji, ponieważ są to gry, które sprawdzają jak dobrze znamy się z partnerem/partnerką. Obie gry polegają na typowaniu najtrafniejszych odpowiedzi . Podczas gry musimy brać pod uwagę nasze opinie, a także poglądy partnera/przeciwnika by zdobyć punkty.

Mini Maxi Sprawdź czy wiesz, co kręci Twoich rywali

to gra, która bardzo nas rozbawiła i było dużo świetnej zabawy podczas rozgrywki. W tej grze sprawdzamy co wiemy na temat naszych współgraczy. Co lubią, co ich bawi, śmieszy, a także co denerwuje  i nudzi.

Zasady gry są bardzo proste. Wykładamy 4 hasła na plansze główną, losujemy na tarczy emocje i na planszy do obstawiania typujemy, które z tych haseł najbardziej, a co najmniej np. przeciwnika nudzi. Jeśli nasze odpowiedzi się pokrywają zdobywamy punkty. Kolejka przechodzi dalej.

Mini Maxi Alexander
Mini Maxi Alexander
Zawartość pudełka:
 • plansza do wykładania kart;
 • plansza do obstawiania;
 • kartoniki do obstawiania;
 • karty;
 • pchełki;
 • drewniany żeton;
 • tarcza losująca ze strzałką;
 • instrukcja.

Gra przeznaczona jest dla 3 – 8 graczy, ale w 2 również da się zagrać 😉 Sugerowany wiek graczy to 8+. Choć nam jako dorosłym gra się wyśmienicie i myślę, że im starsi gracze tym ciekawsza będzie rozrywka. Ilość haseł jest bardzo duża i przed rozpoczęciem gry z młodszymi należy odłożyć te karty, na których hasła mogą być nieodpowiednie do wieku graczy. Myślę, że nawet by urozmaicić zabawę można stworzyć kilka swoich haseł, a wtedy gra może nabrać zupełnie innego charakteru 😉

Zgrana para

To już typowa gra dla pary. Im osoby w parze znają się lepiej tym pojedynki powinny być korzystniejsze. Jest to gra dla tych „czytających sobie w myślach”. Pary zdobywają pchełki, gdy obaj gracze użyją karty z tym samym przymiotnikiem, aby opisać obrazek. Ilość pchełek przesądza o wygranej.

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę są karty z obrazkami do oceniania. Niektóre są naprawdę urzekającymi kadrami, na których zawiesiłabym oko.

Naszym zadaniem jest w 3 rundach określić takimi samymi przymiotnikami obrazki. Jeśli para jest zgodna dostaje punkt. Na rewersie każdej karty z obrazkiem jest symbol awokado. Jeśli buźka jest uśmiechnięta dopasowujemy przymiotnik, który najbardziej pasuje. Jeśli buźka jest smutna, dopasowujemy przymiotnik, który pasuje najmniej. Uważajcie podczas gry na klepsydrę. Czas płynie nieubłaganie, a jeśli nie zmieścimy się w określonym czasie to automatycznie tracimy punkt!

Zawartość pudełka:
 • karty obstawiania;
 • obrazki;
 • plansza;
 • pchełki;
 • klepsydra;
 • instrukcja.
Zgrana para Alexandra
Zgrana para Alexander

Gra przewidziana jest dla 2 – 8 graczy w  wieku od 8 lat i myślę, że zdecydowanie im starsi gracze tym gra będzie ciekawsza.

 

Co myślicie o wieczorze z planszówkami w Walentynki? Sprawdziłby się ten pomysł u Was? Chętnie poznam Wasze propozycje gier dla par. Podzielcie się w komentarzu.

15 myśli na temat “Gry dla par – idealne na Walentynki

 1. Jeśli nie mamy ochoty na wyjście do zatłoczonego kina lub kawiarni, to takie planszówki mogą być fajnym sposobem na spędzenie czasu z najbliższą osobą. 🙂

 2. Nie zawsze jest możliwosć wyjścia w ten dzień. Bo jak ma się dzieci, to trzeba inaczej podziałać. Bardzo podoba mi się pomysł spędzenia tego dnia z grami od Alexander.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *