Poplątane ścieżki Dragon

Agata Sawicka

Poplątane ścieżki

II tom

Wydawnictwo Dragon

Dwór w Zaleszycach wyd. Dragon
Seria Dwór w Zaleszycach

Poplątane ścieżki to kontynuacja losów bohaterek z serii Dwór w Zaleszycach autorstwa Agaty Sawickiej. Jest to opowieść o miłości, o tajemnicach i życiu w małej zaleszyckiej wsi. Miejscu, które koi swoim spokojem i pięknymi krajobrazami namalowanymi słowem przez autorkę.

Pierwszy tom sporo namieszał w moim czytelniczym życiu. Po przeczytaniu Niespokojnych serc miałam ogromny niedosyt i chciałam już, od razu wiedzieć, co będzie dalej. Jednak jak mówi stare przysłowie: za długie czekanie dobre śniadanie – opłacało się poczekać. O moich wrażeniach po przeczytaniu I tomu możecie przeczytać >>tutaj<<

„Poplątane ścieżki” tom II

Julianna na dobre zadomowiła się w Zaleszycach. Dom babci Nusi, jej gospodyni, stał się dla niej oazą spokoju. Nowa miłość, z którą już nie musiała się ukrywać dopełniała jej poczucie szczęścia. Jednak jak każdy z nas wie, nigdy nie może zbyt długo dobrze. Czarne chmury zaczęły zbierać się nad głowami bohaterów.

„Myślała wtedy, że życie jest piękne. Pełne bólu i cierpienia, ale też radości i szczęścia. A przede wszystkim nieprzewidywalne. Jest darem, z którego trzeba korzystać. (…) Życie jest podróżą, pełną niespodzianek i nieoczekiwanych zakrętów. Takie jest życie.”

Niespodziewanie do wsi przyjeżdżają spadkobiercy Dworu, którzy nie kryją się z chęcią przerobienia klimatycznego muzeum na nowoczesne SPA dla najbogatszych. O Henryka zaczyna upominać się przeszłość. Losy naszych bohaterów zapętlają się i gwarantuję Ci, czytelniczko, że będziesz szeroko otwierała oczy ze zdziwienia.

Autorka bardzo umiejętnie splata historie z przeszłości z teraźniejszością. Poznajemy dalsze losy Emilii. W trudnych chwilach Lia zagłębia się w czytanie zapisków zakochanej dziewczyny z przed lat. Jest to na tyle poruszająca opowieść, że ja chętnie przeczytałabym powieść o losach Emilii, jej walce o życie podczas wojny i wytrwałość w miłości, która niestety nie przyniosła jej spełnienia.

W II tomie poznajemy również historię życia Babci Nusi. Niespodziewanie dzięki odnalezieniu listu z przed kilkudziesięciu lat kobieta poznaje prawdę o swojej miłości i opowiada najskrytsze tajemnice młodości Juliannie i Henrykowi.

Agata Sawicka jest młodą autorką, której styl urzeka. Bardzo plastycznie opisuje krajobrazy i swoich bohaterów. Czytając widzimy dokładnie oczami wyobraźni każdy ruch i spojrzenie. Przenosimy się do nowego świata, siedzimy wraz z Julianną na ławce w rynku czy jedziemy rowerem przez wieś podziwiając naturalne piękno przyrody. Najprzyjemniejszym momentem dnia był ten gdy w akompaniamencie śpiewających ptaków w ogrodzie mogłam przenieść się do świata wykreowanego przez autorkę. Zdecydowanie czekam na więcej…

 

Polecam serię osobom, które lubią romantyczne powieści osadzone w realiach sielskiej, polskiej wsi. Ta opowieść poruszy wasze serca…

22 myśli na temat “Poplątane ścieżki Dragon

  1. Gdy skończę całą serie Ani z Zielonego Wzgórza to z miłą chęcią sięgnę po tą książkę 😉

  2. Książka nie należy do moich ulubionych gatunków, ale z tego co piszesz może być ciekawą propozycją na letnie wieczory 🙂

  3. Wydaje się, że może to być dobra książka na podróż i świetnie nadająca się do czytania na plaży:)

  4. Zdecydowanie lubię lekko romantyczną polską wieś, jednak tylko na kartach książek, bo ogólnie mam ją na co dzień i jest mało romantyczna. Tej książki jeszcze nie czytałam.

  5. lubię taki klimat, spokojny, nieśpieszny, ale porywający i ciekawy. Nie czytałam tej książki, ale chętnie bym ją wzięła w obroty 😉

  6. Komentowałam z telefonu, ale widzę że komentarz sie nie dodał. Pisałam że dobrze że pisarka posiada umiejetność sprawnego opowiadania historii dziejącej sie na przestrzeni lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *