Kobieta w czerni Dragon

Kerry Wilkinson

Kobieta w czerni t.3

seria Detektyw Jessica Daniel

Wydawnictwo Dragon

 

Kobieta w czerni Dragon
Kobieta w czerni Dragon

Kobieta w czerni to 3 tom serii opowiadającej o dzielnej Pani Detektyw. Dwie poprzednie części ciągle mi się gdzieś pojawiały przed oczami, ale nie mogłam się zdecydować. Krew na okładkach skutecznie mnie odstraszała. Jednak okładka i tytuł trzeciej spowodowały, że nie mogłam przejść obok obojętnie i po tej lekturze wiem, że muszę koniecznie nadrobić pozostałe.

Kobieta w czerni

Kobiety w literaturze fascynowały mnie od zawsze. Lubię historie o płci pięknej, która mocno stąpa po ziemi, która wie czego chce i przyciąga uwagę nie roznegliżowanym ciałem, a intelektem. Taka jest właśnie Detektyw Jessica Daniel. Nie jest eteryczną blondynką, a konkretną babką, z którą nie ma przelewek. Jej cięte riposty nie raz wywołały uśmiech na mojej twarzy. Jessica z zawodu policjantka przyzwyczajona do szorstkiego świata nie zajmuje sobie uwagi rzeczami nieistotnymi. Jej celem jest rozwikłanie zagadki.

Tym razem staje przed nią nie lada wyzwanie. W centrum miasta ktoś z precyzją najlepszego stratega podrzuca ludzką rękę bez jednego palca, co więcej jest to osoba, która świetnie zna rozkład kamer w centrum, a czasami potrafi nawet pomachać do kamery. Żeby tego było mało Jessica zaczyna dostawać specjalne przesyłki, w których znajduje brakujący palec. Brzmi intrygująco? A jakże!

„Jessica rozerwała taśmę klejącą, położyła kopertę płasko na stole i otworzyła ją. W środku niczego nie widziała(…) w końcu wypadł z niej jakiś przedmiot. Jessica spojrzała na niego, a potem na przerażoną twarz oficera dyżurnego.

Precyzyjnie obcięty palec sturlał się z biurka i spadł na ziemię z miękkim plaśnięciem.”

Detektyw Daniel ma do rozwiązania niezwykłą zagadkę. Niestety jej śledztwo zbiega się z zaginięciem żony brytyjskiego parlamentarzysty i wszystkie siły skierowane są na sprawę „bardziej medialną”. W bardzo okrojonym składzie rozpracowują intencje postaci w czarnym płaszczu. Czy ofiar będzie więcej? Czy Jessica Daniel zakończy śledztwo oraz co łączy zaginionych musicie przeczytać sami, ale gwarantuję dreszczyk emocji.

Książkę Kobieta w czerni możemy nazwać kryminałem, sensacją i thrillerem. Ma w sobie tajemnicze zaginięcia, tropienie przestępców, rozwiązywanie niewiadomych oraz dążenie do odkrycia prawdy. Jest to opowieść, która wciąga i angażuje czytelnika. Czytamy i próbujemy układać wszystkie elementy w całość. Pochłania nas życie zawodowe Jessici.

W tej historii nie znajdziemy zbyt wiele „prywaty”. Głównym przedmiotem tej serii jest postać pani detektyw  w pracy. Nie ma tu romansów, rozważań nad sensem życia i filozoficznych dysput. Dostajemy samo mięso i właśnie dlatego ta książka przypadła mi  tak do gustu. Ja daje 9/10 i z zapałem przeczytam dwie poprzednie części. Obiecuję, że zakończenie Was zaskoczy i wprawi w osłupienie, a zimny dreszcz przebiegnie Wam po plecach kilkakrotnie.

21 myśli na temat “Kobieta w czerni Dragon

  1. Ooo nie słyszałam wcześniej o tej książce, ani o tym wydawnictwie, chętnie zapoznam się z ofertą wydawnictwa jak i wcześniejszymi częściami tej książki.

  2. Skoro tak wysoko oceniasz tą mieszankę pokrewnych gatunków i tak ochoczo przeczytałaś też poprzednie części, to nie mam nic więcej do dodania niż, że zbankrutuję przez te kolejne książki, które przez Ciebie chcę sobie kupić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *