Sprytne pszczółki od Tactic

Grajmy!

Sprytne pszczółki

Tactic

Sprytne pszczółki Tactic
Sprytne pszczółki Tactic

Sprytne pszczółki to nowość od wydawnictwa Tactic. Jest to gra dla najmłodszych graczy i spokojnie można określić ją mianem pierwszej gry dla Malucha. Rekomendowany wiek to 3+ jednak w mojej ocenie i 2 latek może świetnie się bawić.

Sprytne pszczółki – zasady gry

Sprytne pszczółki to gra stworzona z myślą o najmłodszych graczach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi. Jest to gra podczas, której dziecko poznaje kolory, kształty i ćwiczy koordynacje ręka – oko. Zadaniem gracza jest zebranie kwiatków w takiej kolejności jak na odsłoniętej karcie. Rundę zwycięża ten gracz, który na na samym spodzie zbieranych kwiatków ma kroplę miodu. Gracz  z robakiem na spodzie przegrywa rundę.

Sprytne pszczółki Tactic

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest zasada, która na pewno spodoba się każdemu Maluchowi: kto pierwszy zbierze wszystkie karty musi głośno zabzyczeć jak najprawdziwsza pszczoła!

Kartę, która jest równocześnie punktem zdobywa gracz, który jako pierwszy pozbiera kwiaty, a na ostatnim z kwiatów odnajdzie symbol kropli miodu. Wygrywa osoba, która zbierze 5 kart.

Zawartość pudełka:

  • 3 plastikowe pszczółki;
  • 12 plastikowych kwiatków;
  • 33 karty kwiatków;
  • 4 naklejki z robakiem;
  • 8 naklejek z miodem.
Sprytne pszczółki Tactic
Sprytne pszczółki Tactic

Gra jest skomponowana idealnie pod małego użytkownika. Nie jest przeładowana, instrukcja jest prosta i krótka. Nawet 2 latek zrozumie zasady gry i będzie czerpał przyjemność z grania. Pudełko jest również skrojone na miarę swojej zawartości.

Zachwycające jest wykonanie gry. Elementy są duże, mają mocne kolory i są wygodne dla małych rączek. Pszczółki i kwiatki nie mają ostrych kantów, są idealnie gładkie, czyli są bezpieczne! Bardzo dobrze się ze sobą łączą i nie sprawiają żadnych technicznych problemów Maluchom. Urocze jest również pudełko i wklejka w łąkę, ozdobiona uśmiechniętymi pszczółkami i kolorowymi kwiatami.

Sprytne pszczółki Tactic
Robaczek czy miodek? Tactic

Korzyści z grania w Sprytne pszczółki

Sprytne pszczółki to gra, którą należy zakwalifikować do działu: nauka przez zabawę. Grając ćwiczymy kolory, klasyfikacje, odwzorowywanie, ale też koncentrację, spostrzegawczość, koordynację ręka – oko i małą motorykę. Gra jest na czas. Należy jak najszybciej spojrzeć na kartę z kolejnością zbierania kwiatków i odwzorować to za pomocą swojej pszczółki.

Gra wzbudza głośne wybuchy śmiechu, pobudza do działania i daje dziecku satysfakcje z prawidłowo wykonanego zadania.

Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała, że „bawić” możemy się na wiele sposobów. Kwiatki możemy układać w sekwencje, liczyć, utrwalać kolory. Możemy ćwiczyć spostrzegawczość. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

9 myśli na temat “Sprytne pszczółki od Tactic

  1. Każda gra, która rozwija dziecko jest w moich oczach idealna. Sama nie raz kupowałam takie gry.

  2. Widzę u Was same ciekawe propozycje gier dla dzieci. Ta byłaby idealna dla mojego młodszego synka. Świetna jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *