#Blisko(s)twory 2.2 – 2.3

Żywioły

Ziemia i Powietrze

Zabawa żywiołami trwa. Co prawda choroba znacząco pokrzyżowała nam plany, ale staramy się nadal realizować plan:) Ostatnie dwa tygodnie to ziemia i powietrze.
W ramach tygodnia z ziemią Tomski wykonał zadanie przygotowane w projekcie. Wykorzystując plastelinę i kredki pokolorował świnki, a z plasteliny zrobił błotko:

Blisko(s)twory lato
Blisko(s)twory lato
Blisko(s)twory lato

W planach był jeszcze błotny spacer i skakanie przez kałuże, ale niestety pierwsze dni przedszkola zebrały swoje żniwo wcześniej niż się tego spodziewałam i choroba uziemiła nas w domu.
Ostatni tydzień to było powietrze. Skoro powietrze to i zabawa balonikami. 

Zapraszamy do doświadczenia z „samopompującym się” balonikiem.

 Potrzebujemy:
  • ocet;
  • sodę oczyszczoną;
  • butelkę;
  • balony.

Przygotowanie do eksperymentu
Do butelki należy wlać pół szklanki octu, natomiast do balonika wsypać ostrożnie łyżeczkę sody oczyszczonej. Następnie balonik zakładamy na szyjkę butelki i delikatnie przechylamy butelkę…
Samopompujący się balonik

 

Samopompujący się balonik

Samopompujący się balonik
Przestrzegam przed dokładnym nałożeniem balonika na butelkę gdyż my zrobiliśmy to za pierwszym razem za płytko i zorganizowaliśmy sobie pędzącą rakietę przez kuchnię pozostawiającą za sobą octową aurę;) Tomkowi się to bardzo podobało, oczywiście;) 
Owady, z karty pracy wykorzystaliśmy do ćwiczeń oddechowych. Tomek kolorował trójkątnymi kredkami przy okazji ćwicząc prawidłowy chwyt kredki.
Blisko(s)twory karta pracy

Blisko(s)twory karta pracy
Bawiliśmy się we wprawianie w ruch pszczółek, biedronek i żuczków na różne sposoby. Tomek dmuchał by pięknie się okręcały używając do tego własnego oddechu zmieniając natężenie siły oraz suszarki. Z wielkim zainteresowaniem przyglądał się temu Leon. Maluch świetnie się bawił gdy próbował łapać rączką „latające owady”.
Blisko(s)twory lato

Na koniec urządziliśmy jeszcze zawody:

Blisko(s)twory lato

Blisko(s)twory lato
Tyle naszych zabaw na tą chwilę…a już od jutra będzie rządził ogień… Zapraszamy już za klika dni na kolejna porcję wrażeń!