Przed katastrofą… z cyklu Matka też czyta

Noah Hawley

Przed katastrofą

Wydawnictwo Sonia Draga

Ogromny majątek, wielkie biznesy na skale światową, rodzina, pieniądze, wakacje, artysta, obrazy, samolot, podróż, ocean, katastrofa, dziecko, telewizja, propaganda, polityka, śmierć, zagadka…to pierwsze skojarzenia, które nasuwają mi się po przeczytaniu tej książki. Jeśli miałabym rozrysować mapę fabuły to byłyby to słowa klucze.

Czytaj więcej

Grajmy! Trefl Carcards

Grajmy!

Carcards

Trefl

Carcards Trefl
Gry karciane to u nas rzadkość. Grywamy w uno, piotrusia i chyba na tyle…ach, jeszcze mamy jedną „dorosłą” grę z kartami w roli głównej, ale jesteśmy na etapie zgłębiania zasad.
Karty Carcards przywędrowały do nas w paczuszce Mikołajkowej i od razu wzbudziły ciekawość Tomskiego. Rozpakowaliśmy, obejrzeliśmy i od razu ustaliliśmy, że przy najbliższej okazji zabieramy je do samochodu gdyż jest to gra przeznaczona do grania podczas podróży.

Czytaj więcej

„Czy wiesz jak?” i „Nasz świat” – dwie pozycje dla ciekawych świata

Wydawnictwo Olesiejuk

„Czy wiesz jak?”

„Nasz świat – pytania i odpowiedzi”

Dwie pozycje, które wpadły w nasze ręce przypadkowo, a okazały się strzałem w 10!

„Czy wiesz jak?”

Czy wiesz jak? wyd. Olesiejuk
 Pierwsza z nich to wydana z pomysłem, w formie grubego brulionu skarbnica wiedzy dla małych odkrywców. Z pewnością ta pozycja świetnie się sprawdzi w przypadku gdy Maluch wkracza w wiek zadawania miliona „trudnych” pytań i rodzice nie nadążają w wyszukiwaniu prawidłowych odpowiedzi. Znajdziemy tutaj odpowiedzi na ponad 200 pytań, często bardzo zaskakujących.

Czytaj więcej

Myszoodporna kuchnia…z cyklu Matka też czyta

 

Saira Shah

„Myszoodporna kuchnia”

wydawnictwo Drzewo Babel

Najgorsza książka jaką mogłam przeczytać w obecnej sytuacji… Książka, która mną wstrząsnęła od pierwszych zdań, wywołała łzy i jakiś paniczny strach, że przecież każdemu może się to przytrafić. Również nam…a jednocześnie nie mogłam się oderwać i ciągle, ale to ciągle chciałam ją czytać nieustająco wierząc, że może to jednak jakaś pomyłka, że może wydarzy się cud, że przecież w literaturze i filmie cuda się zdarzają…w życiu rzadziej…

Czytaj więcej

Typowe i nietypowe laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

21. – 22.I.2017

W zeszłym roku Tomski przygotował dwa rodzaje laurek z okazji dnia Babci i Dziadka:
  • laurki rączkami odbijane – <klik>
  • biedronki – <klik>

Dziś popołudnie upłynęło mu na wycinaniu i klejeniu nowych projektów.  Zapraszam!

 1. Typowe laurki – kwiaty

Wykorzystaliśmy różne rodzaje ozdobnych papierów, farby oraz ruchome oczka(podstawę każdej pracy Tomka – jego must have;))

Laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka

Czytaj więcej