Alexander Puzzle magnetyczne Samochody

Puzzle magnetyczne

Samochody

Alexander

Puzzle magnetyczne Alexander

 

Ostatni weekend upłynął nam na zabawie puzzlami magnetycznymi. Jako, że Tomski jest miłośnikiem wszelkiej maści puzzli te od razu spotkały się z jego aprobatą. Dodatkowym atutem był fakt, że mają warstwę magnetyczną.

 

Dlaczego Alexander puzzle magnetyczne samochody podbiły nasze serca?

 1. Pudełko – walizka: o, tak…takie opakowania gier lubię bardzo. Nic mnie tak nie irytuje jak za duże opakowanie w stosunku do zawartości. Tutaj dopasowanie jest bardzo dobre, a dodatkowo w środku od razu znajduje się tablica magnetyczna  z tłem, więc nie mamy dodatkowych niepotrzebnych „latających wolno” atrybutów.
 2. Pomysł: idea jest prosta – 8 sztuk kart wzorów samochodów i elementy, z  których te samochody mamy ułożyć. Niby nic prostszego, a jednak trzeba się zastanowić, które elementy będą pasowały do naszego wzoru i jak je ułożyć by uzyskać pożądany kształt.
 3. Zastosowanie warstwy magnetycznej jest dodatkową atrakcją. Gdyby nie to byłyby to kolejne standardowe puzzle. Elementy można umieszczać pod kątem planszy – dzięki przyciąganiu nic się nie zsuwa. Części bardzo dobrze się trzymają. Można ruszać całym opakowaniem i przypięte elementy nie odpadają. Jest to szczególnie istotne przy układaniu obrazka przez najmłodszych, których ruchy jeszcze nie do końca są precyzyjne.
 4. Ćwiczą skupienie, logiczne myślenie, wyobraźnię oraz cierpliwość.
 5. Bardzo przystępna cena. Świetny pomysł na drobny upominek dla dzieci.

Puzzle magnetyczne Alexander

 

Podsumowując…

Puzzle magnetyczne są świetnym treningiem wyobraźni, cierpliwości i logicznego myślenia. Mobilizują dziecko do skupienia uwagi na zadaniu. Dają dwie możliwości zabawy. Można odwzorować pojazd z karty lub stworzyć swój własny. Możliwości jest co niemiara. Tomek ze względu na swoją miłość do samolotów budował latające samochody, do których zainspirowało go tło na tablicy pudełka wewnątrz opakowania.

Nieprzypadkowo rekomendowany wiek to 4 lata. Elementy są małe i łatwe do połknięcia, więc jeśli młodsze dziecko bawi się zabawką należy zwrócić uwagę czy dziecko nie ma skłonności do wkładania wszystkiego do ust. Leon był bardzo zainteresowany i spodobało mu się przyczepianie magnesów jednak ze względu na jego „zjadanie wszystkiego” obcowanie z nowymi puzzlami zostało mu przeze mnie ograniczone.

Jakość wykonania oceniam na 5+. należy tylko uważać przy pierwszorazowym wyciąganiu puzzli z ramek by nie uszkodzić puzzli. Elementy są odporne na małe zagięcia. Dodatkowym atutem jest opakowanie, które służy do przechowywania oraz zabawy.

Puzzle dla małych konstruktorów
Puzzle magnetyczne Alexander Samochody

 

Czy Twoje dziecko jest również miłośnikiem puzzli?

Zachęcam do podzielenia się opinią!

 

Dziękuję firmie Alexander za przekazany egzemplarz puzzli.

18 thoughts to “Alexander Puzzle magnetyczne Samochody”

  1. Rewelacja! Dla maluchów zwykłe puzzle mogą okazać się za trudne, a te są zdecydowanie łatwiejsze – nie przesuwają się tak łatwo, są spore – akurat to dziecięcej rączki. Świetnie pomyślane. Pozdrawiam!

  2. Ten zestaw ma 8 kart z propozycjami samochodów jakie można ułożyć. Części jest ponad 40;)

 1. Bardzo fajna zabawka,uczy dokładności,spostrzegawczości,jakie teraz dzieci mają zabawki,za moich czasów jak i wielu drewniane klocki to był luksus już nie mówię o tym jak do nas dotarły klocki Lego 😉
  http://www.waszfotograf.com.pl
  Artur Gołębski – Fotograficzny inaczej

 2. Super jeszcze takich nie widziałam. Mnie tez potwornie denerwują duże opakowania w których 3/4 miejsca się marnuje:/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.