Wielkanocne inspiracje z wyd. Art Egmont Połącz kropki

Wielkanocne inspiracje

Połącz kropki

Kraków

Art Egmont

Dziś kolejna książkowa inspiracja i tym razem dla starszych dzieci od wydawnictwo ART Egmont

wyd. Art Egmont „Połącz kropki”

„Witaj w Krakowie!

Czytaj więcej

Wielkanocne inspiracje – Playmobil

Wielkanocne inspiracje

Playmobil

genialna zabawka systemowa

 

Ostatnio obchodziliśmy urodziny naszej młodszej latorośli. Nie obyło się bez licznych prezentów, hucznej imprezy i tortu dla Leona ;] Z tej okazji, przy okazji, niespodzianki nie ominęły również Tomskiego. Nowy nabytek to uroczy zestaw marki Playmobil i to o nich będzie dziś mowa.

Playmobil
Playmobil

Na początku musimy sobie zadać pytanie czym jest i jaka przyświeca idea tej serii. Playmobil to zabawka systemowa. Stworzona i funkcjonująca wokół kolekcji bardzo szczegółowo odwzorowanych figurek. To ponad 30 miniaturowych światów. Bogato i pieczołowicie odwzorowanych, pełnych smaczków i detali, które zachwycą najmłodszych, ale wzbudzą także podziw dorosłych. Dla nas przez długi czas Playmobil funkcjonował jako trochę niedoceniona alternatywa dla Lego Duplo. Być może sami jeszcze długo nie zdecydowalibyśmy się na zakup Tomskiemu jakiejś zabawki z tej serii gdyby nie dostał jednego zestawu w prezencie. I tak się zaczęło…

Czytaj więcej

#DnW… Niedźwiedź z efektem 3d

Dziecko na warsztat

temat miesiąca: włóczka i nici

Niedźwiedź z efektem 3d

W tym miesiącu postawiłam na twórczość Tomka. Uważam, że projekt jest po to by on jak najwięcej sam robił, więc dostał włóczki w dłoń, klej, skrawki materiałów i wydrukowany obrazek.

Czytaj więcej

Wielkanocne inspiracje… Mam Cię! wyd. Alexander

Wielkanocne inspiracje

Mam Cię! Kto kogo?

Alexander

 

Drugi wpis z serii Inspiracji prezentowych dla naszych dzieciaków. Dziś dla odmiany gra. Gra wydawałoby się „prosta” i „nieskomplikowana”, a w rzeczywistości mobilizująca do koncentracji i szybkości. (Pierwszy wpis z serii na temat książek: tutaj.)

Czytaj więcej

Wielkanocne inspiracje z wyd. Babaryba

Wielkanocne inspiracje

Nad morzem

W górach

Roboty

Zaśnij już

wydawnictwo Babaryba

 

Od dziś na blogu będą pojawiać się inspiracje prezentowe z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W pierwszej kolejności chciałabym pokazać książki z wydawnictwa Babaryba.

Czytaj więcej