Błogosławiony stan umysłu… z cyklu matka też czyta

 

Karolina Piotrowska

Błogosławiony stan umysłu

Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży

wyd. Vivante

Ciąża.. magiczny okres w życiu każdej kobiety,  ale i mężczyzny, który towarzyszy swojej wybrance podczas tych 9 miesięcy. Często oprócz radości odczuwamy strach i niepewność. „Błogosławiony stan umysłu” to poradnik coachingowy, który ma pomóc w poradzeniu sobie z tymi trudnymi emocjami, które towarzyszą nam każdego dnia.

„Błogosławiony stan umysłu”

Książka podzielona jest na 13 rozdziałów: Trzynaście księżyców. Natomiast każdy rozdział składa się z bajki oraz opisu kolejnych tygodni ciąży. „Żółte kartki” to teoria połączona z praktycznymi poradami. Znajdziemy tutaj opis tego, co dzieje się w naszym ciele, przepis na zdrową przekąskę czy koktajl, co może dziać się w naszej głowie oraz rada na ten czas. Ta część jest szczególnie wartościowa dla kobiet, które po raz pierwszy są w ciąży i wszystko to, co dzieje się z ich ciałem jest dla przyszłej mamy zagadką.

Autorka przepracowuje z nami chyba wszystkie możliwe obawy, które mogą nas spotkać w ciąży. Począwszy od starań o dziecko czy rozterek o wiadomości o ciąży poprzez ruchy dziecka, płeć, a kończąc na porodzie i roli ojca w całym procesie. Książka uspakaja. Rozwiewa wątpliwości i dodaje otuchy. Podnosi na duchu i pozwala nam stworzyć poczucie wspólnoty z innymi kobietami w tym stanie, które również przeżywają całą tą karuzelę uczuć, które nami targają.

Teoria nie przytłacza, a zachęca do pogłębiania wiedzy na temat zmian, które w nas zachodzą. Wiele kobiet nie może się  pogodzić z wagą, która się zmienia, ze zmianami wywołanymi burzą hormonalną – ta pozycja naprawdę pomaga to przepracować.

Wszystko zaczyna się na wyspie, na której ojciec zostawia swoją córkę gdyż ta jest w ciąży…

Książka jest ładnie wydana. Twarda oprawa, dobry jakościowo papier i całość uzupełniona jest o piękne grafiki dodające magii historii. Autorka wraz  z wydawcą zadbali o najmniejszy szczegół by zaspokoić potrzebę estetyki każdego odbiorcy.

Polecam czytać książkę etapami. Zgodnie z tygodniami ciąży. Wtedy jej kojący wpływ i wiedza płynąca z lektury do nas przemawia najpełniej. Na bieżąco rozwiewa rozterki i podnosi na duchu.

Książkę można kupić tutaj.

18 thoughts to “Błogosławiony stan umysłu… z cyklu matka też czyta”

  1. Znam tą książkę doskonale. Co prawda trafiłam na nią jak już nie była w ciąży, ale jeszcze doskonale pamietam te czasy i uwazam, że moze pomoc kobietom w ciazy

  2. Szkoda, że nie natrafiłam na te książkę jak ja byłam w ciąży z moimi nastolatkami. Brzmi ciekawie, będę promować wsród znajomych, bo u mnie dzieci już nie będzie

  3. Brzmi zachęcająco… na pewno lepiej mieć sprawdzoną pozycję niż czytać coś chaotycznie w internetach.

  4. w ciąży brakowało mi książki, która trafi do mnie, uspokoi. Nie znalazłam i żałuję, że nie trafilam do cb wcześniej 🙂 moze przy drugiej ciazy zakupie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.