Play Mais kukurydziane klocki konstrukcyjne

Klocki kukurydziane

Play Mais

Zabawa kreatywna

Play Mais kreatywne klocki konstrukcyjne

Ostatnio u nas dużo recenzji książek, dlatego dziś trochę się pobawimy. Chciałabym przedstawić Wam klocki inne niż wszystkie. Klocki ekologiczne, miękkie, które można ugniatać, przecinać, miętosić i łączyć ze sobą za pomocą odrobiną wody. Play Mais kukurydziane klocki konstrukcyjne.

Play Mais kukurydziane klocki konstrukcyjne

Play Mais wygląda bardzo niepozornie. Przypomina chrupki kukurydziane, które Maluchy zjadają od najmłodszych lat. Kiedy ja byłam dzieckiem to właśnie z chrupek urządzaliśmy sobie zabawę. Zwilżone łączyły się ze sobą i mogliśmy budować. Chrupki niestety nie miały tak barwnej palety kolorów.

Play Mais cechy charakterystyczne:

 • łączą się za pomocą wody. Wystarczy talerzyk ze zwilżoną gąbeczką – dzięki temu nie ma ryzyka rozlania, wylania i urządzenia powodzi w pokoju;
 • kształtujemy go za pomocą dłoni. Dobrze wpływa to na rozwijanie motoryki. Dziecko doświadcza nowych wrażeń;
 • wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej. Dzięki możliwości łączenia elementów dzieciaki mogą budować przestrzenne budowle;
 • rozwija kreatywność, uczy myślenia i tworzenia;
 • pomaga w nauce rozpoznawania kolorów i kształtów;
 • nie brudzi, a poziom plastyczności zbliżony jest do plasteliny czy innych mas kreatywnych;
 • jest to produkt naturalny i przyjazny środowisku. Wykonany z pełnego ziarna kukurydzy, ale uwaga (!) nie należy go zjadać.
Play Mais kukurydziane klocki konstrukcyjne

Wybór dostępnych zestawów jest ogromny. Od pojedynczych zestawów, w których możemy znaleźć zwierzaki czy pojazdy po całe pudła tematyczne(farmy, stworzenia morskie itd). Do każdego zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja, która krok po kroku przeprowadzi nas przez kolejne etapy budowy. Co istotne elementów w pudełku jest taka ilość, że wystarcza na wybudowanie konstrukcji z instrukcji oraz zostaje elementów jeszcze na własne pomysły.

Klocki można przycinać nożyczkami lub nożykiem do pożądanego kształtu – nie sprawia to problemu najmłodszym adeptom zabawy. Bezproblemowo można też po nich pisać, domalowywać twarze, ozdabiać i co tylko wyobraźnia nam podpowie.

Sprawdzają się też do wyklejania ozdobnych pudełek i szkatułek. Można z nich tworzyć piękne,  kolorowe mozaiki na gotowych szablonach dostępnych w ofercie Play Mais lub tworzyć swoje.

Tomkowi obecnie marzy się zestaw Play Mais Świat dżungli.

Play Mais Świat Dżungli (zdjęcie pochodzi ze strony producenta)

Spokojnie można bawić się tym produktem już z dzieckiem 2,5-letnim. Nie polecam zostawiać Maluchów sam na sam z produktem(jednak skojarzenie do jedzenia jest ogromne), ale pod nadzorem rodziców już taki Maluch będzie miał satysfakcję z budowania. Każdy taki Maluszek będzie cieszył się, że może mieć moc sprawczą i łączyć poszczególne elementy.

Play Mais gotowe dzieła Tomka: koparka oraz rajski ptak

Znacie ten produkt?

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

19 thoughts to “Play Mais kukurydziane klocki konstrukcyjne”

 1. A to ciekawa propozycja. Ciśnie mi się na usta „czego to ludzie nie wymyślą” ponieważ sama z moją malutką córką wymyślałyśmy takie cuda właśnie z chrupków. Nie były kolorowe, nie kupowało się w kolorowym pudełku, ale można było zjeść i to była największa frajda. „:)

  1. Podobno są bardzo niedobre w smaku i rozpuszczają się w ustach jak chrupki, więc nawet jesli dziecko spróbuje to na pewno mu nie zasmakują, ale też się nie zadławi.

 2. O kurczę! Jakie fajowe. Przydało by sie na takie dni jak ten- deszcz, szaro, buro i ponuro

 3. po zdj myslałam ze to cukierki 😀 i chyba dobrze, bo dla dziecka jest to ciekawsze, skoro kojarzy sie z takimi pysznosciami 🙂 zabawa jest kreatywna i smaczna 🙂

  1. Budowla Tomka nadal stoi. Jednak trzeba pamiętać o ty, że mają konsystencję”chrupki”

 4. Słyszałam o tych klockach ale jakoś ciężko mi się do nich przełamać…poczatkowo myślałam ze to zwykle klocki kukurydziane i jakoś nie mogłam ich połączyć z zabawą a teraz obawialabym się że dziecko chciałoby je zjeść! Hmm- Chyba jednak się nie zdecyduje…ale propozycja dość ciekawa 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.