Blog Book Meeting Sosnowiec 12.08.2017

Blog Book Meeting

Sosnowiec 2017

autor zdjęcia: Teresa M. Ebis

Czekałam na to spotkanie z wielkim podekscytowaniem. Pięć polskich autorek, spotkanie twarzą w twarz i niepowtarzalna możliwość rozmowy. Musiałam tam być i byłam. Niestety nie zdołałam dotrwać do końca, ale tyle ile mi „dzieci” pozwoliły byłam i jestem zachwycona. Chcę więcej! …tylko może już bez towarzystwa mych zacnych pociech i męża, który dzielnie próbował stawić im czoła….

Pełna gotowość do wyjazdu… Leo dopakowuje jeszcze ostatnie swoje gadżety

Co to Blog Book Meeting?

Idea godna podziwu. Dwie kobiety pozytywnie zakręcone na punkcie książek postanowiły przybliżyć szerszej publiczności polskich autorów. Celem jest promocja czytelnictwa oraz integracja czytelników z autorami. Pomysł świetny i podziwiam za wkład pracy, bo dograć wszystko było wyzwaniem. Nasze organizatorki zaprosiły na spotkanie 6 polskich pisarek a z 5 przeprowadziły wywiady.

Same o sobie mówią tak:

„Z miłości do książek, oraz chęci promowania czytelnictwa i polskich autorów, w naszych głowach powstał pomysł, aby zorganizować wyjątkowe w swoim rodzaju, spotkanie dla blogerów/vlogerów piszących i opowiadających o książkach.”

Szefowa spotkanie nr 1 to Paulina Sosur, autorka bloga Yakie Fayne (i vloga o tej samej nazwie), na którym recenzuje książki, opisuje życie codzienne, podróże i kobiece dylematy. Pomysłodawczyni i organizatorka akcji Wyzwanie Czytanie, która ma na celu szerzenie czytelnictwa, oraz udowodnienie ludziom, że czytanie wcale nie musi być nudne.

Szefowa spotkanie nr 2 to Katarzyna Bieńkowska – Z wykształcenia nauczycielka języka polskiego, z wyboru mama na pełen etat, z pasji blogerka i recenzentka. Prowadzi bloga Poligon Domowy, na którym pisze o książkach, swoim rękodziele i codzienności. Organizuje wyzwanie czytelnicze #czytambopolskie oraz współtworzy grupę na FB znamy-czytamy.pl, gdzie co tydzień gościem jest polski autor.

Dziewczyny wybrały niesamowite miejsce na spotkanie. Jak przystało na blogerów książkowych wszystko działo się w „Księgarni„. Jest to pub, gdzie główną dekoracją są książki. Książkami wyłożone są ściany, wnęki…co więcej odnalazłam tam nawet kilka obowiązkowych podręczników z czasów studiów, które od dawna są niedostępne. Dodatkową atrakcją miejsca były urocze słoje z powidłami Sosnowoc – promujące miasto. Mówię Wam, pyszności! Powidła z malin i truskawek: REWELACJA!

Sosnowoc – powidła palce lizać

Słów kilka o pisarkach…

  • Mary Sue Ann „Zabójcza podświadomość”

Postać Mary Sue Ann owiana jest tajemnicą. Gdy przed spotkaniem przeszukiwałam internet w celu odnalezienia jakichkolwiek informacji na temat bohaterki pierwszego wywiadu – nie znalazłam prawie nic. Jak mówi autorka: Jej pseudonim stanowi barierę bezpieczeństwa. Mary Sue Ann jest ciepłą i otwartą na rozmowy osobą. Godzinne spotkanie przeminęło w mgnieniu oka. Dowiedziałyśmy się jak powstawał pomysł na książkę, jak autorka organizowała swój czas by pogodzić pracę, opiekę nad dzieckiem oraz pisanie. Ochoczo opowiadała o swoich ulubionych książkach oraz udzielała rad początkującym pisarzom.

Jej pierwsza powieść „Zabójcza podświadomość” wydana przez wydawnictwo Oficynka ujrzała światło dzienne zaledwie 3 miesiące temu. Już sama okładka jest bardzo intrygująca i przyciąga do siebie. Mój egzemplarz(oczywiście z autografem) czeka w kolejce na czytanie i szczerze przyznam trochę się obawiam, gdyż jest to paranormal crime…nie wiem czy po tej lekturze będę w stanie spać w nocy;)

  • Magdalena Majcher „Jeden wieczór w Paradise”, „Stan nie!błogosławiony” oraz „Matka mojej córki”

Magdalena Majcher autor zdjęcia: Teresa M. Ebis

Magdalenę Majcher trudno określić jednym słowem. Jest to szalenie energiczna i przemiła osoba. Z wielkim uśmiechem i zaangażowaniem opowiadała o swojej pisarskiej drodze, o swoich początkach w blogosferze, o pracy jako copywriter. Udzieliła kilku naprawdę cennych rad na temat współprac pomiędzy blogerami a wydawnictwami. Jej debiut miał miejsce rok temu. Od tego czasu wydała już 3 powieści dla kobiet. Nie są to jednak słodko pierdzące opowieści. Dotyka tematów trudnych, wzruszających i życiowych. Pisze o drodze do bycia matką, która nie zawsze jest usłana różami. Jej książki również zagościły na mojej półce z autografami i czekają na swoją kolej. na pewno podzielę się z Wami swoją opinią po lekturze.

  • Małgorzata Sambor – Cao „Sapere Aude”

Małgorzata Sambor – Cao „Sapere Aude”

Ta autorka była dla mnie pełnym zaskoczeniem. Matematyk z wykształcenia, a z pasji pisarka. Jej droga do wydania książki była bardzo wyboista i obfita w niespodziewane zwroty akcji, ale nie poddała się i spełniła swoje marzenie. Od Małgorzaty Sambor – Cao zdecydowanie możemy uczyć się samozaparcia i odwagi w dążeniu do celu. Znacie drugą taką autorkę, która podczas wywiadu pokazuje rogi? 😉

Dla mnie niestety był to koniec spotkania, ponieważ dzieciaki już dokazywały, ale odbyły się jeszcze dwa wywiady, których nie mogę odżałować. Były to rozmowy z panią Małgorzatą Walą – nauczycielem z wykształcenia i pasji, wielbicielką historii. Recenzje jej książek „Mów mi katastrofa!” i „Rzymskie odcienie miłości” wkrótce ukażą się na blogu.

Małgorzata Wala autorka „Mów mi katastrofa”, „Rzymskie odcienie miłości”, „Marianna”

Ostatni wywiad, który już niestety mnie ominął odbył się z Izabelą Milik, autorką „Z teściową za pan wróg” oraz „Reemisji”. Bardzo żałuję, że nie mogłam poznać pani Izabeli osobiście oraz zdobyć autografu ponieważ jej książki przeczytałam i miałam kilka pytań, ale może jeszcze kiedyś nadarzy się okazja by ją spotkać.

Na zdjęciu Izabela Milik (w środku) z organizatorkami Kasią i Paulą

Spotkanie było bardzo inspirujące. Rozmowy z autorkami świetne, a organizatorki spisały się na medal. Z chęcią wezmę udział w następnym!

Wisienką na torcie był…tort z logo spotkanie, patrzcie jaki piękny!

Wszystkim partnerom dziękujemy za uświetnienie spotkania:)

Małgorzata Falkowska, Jacek Getner, Agnieszka Węgiel, Wydawnictwo Szara Godzina, Wydawnictwo Dobra Literatura, Wydawnictwo Lemoniada, Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Oficynka, Majunto, Moondrive ShopDom Wydawniczy Mała Kurka/ Publishing House Mala Kurka, poczytne.pl, Chocolissimo Polska, Księgarnia Selkar.pl, Eveline Cosmetics, KobiecePorady.Pl, Wydawnictwo Epideixis

7 thoughts to “Blog Book Meeting Sosnowiec 12.08.2017”

  1. Z tego grona czytałyśmy książki Pani Majcher i Wali. Obie pisarki mają w sobie wiele uroku :)Z chęcią zajrzymy do tego lokalu, gdy będziemy w Sosnowcu.

  2. Cudowna inicjatywa, aż zazdroszczę Ci pobytu tam! <3 W dodatku wystrój tak uroczy, że dopełnił zapewne kwintesencji całego spotkania 🙂

  3. Cieszy mnie ta inicjatywa i również ciesze się, że mogłam Cię spotkać z całą rodziną 🙂
    Podziwiam i super, że daliście radę być.
    Mam nadzieję, że znów się spotkamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.