Grajmy! Granna Bim bom

Granna

Bim bom

Grajmy!

Bim bom Granna

Półmetek wakacji za nami. Tomek zniecierpliwiony już odlicza dni do 1.września. W międzyczasie nie przestajemy grać i bawić się by uprzyjemnić sobie te dni. O tej grze myślałam już od dłuższego czasu i dobrze, że w nasze ręce wpadła dopiero teraz…wcześniej nie byłoby sensu. Jej potencjał zupełnie nie zostałby wykorzystany…

Granna Bim bom

Zawartość pudełka:

 • 4 plansze;
 • 32 kółeczka z obrazkami;
 • płyta CD;
 • instrukcja.

Gra pochodzi z serii gier Granny poświęconych zmysłom. W serii ukazały się jeszcze „Nos w nos” – świetna do stymulacji zapachowej oraz „Tęcza” – uczy rozpoznawać i zapamiętywać kolory.

Plansze są dwustronne. Z jednej strony przedstawiają sytuacje(filharmonię, przedszkole, wieś i miasto), a z drugiej są to obrazki, które należy przyporządkować. Gra opiera się na prostym pomyśle z zasadami wszystkim znanym z typowej loteryjki.

Granna Bim bom

Instrukcja podpowiada nam 3 możliwości zabawy grą. Jako typową loteryjką bez użycia płyty CD oraz dwie opcje z użyciem płyty CD. Zadaniem dziecka jest słuchanie dźwięków płynących z odtwarzacza i przyporządkowanie odpowiedniego dźwięku do obrazka na planszy oraz druga opcja, moim zdaniem trudniejsza dopasowanie odgłosu, skojarzenia z sytuacją oraz wyszukaniem tejże sytuacji na planszy. Ja uważam,że gra ma w sobie potencjał i logopedzi czy terapeuci mieliby wiele pomysłów by grę wykorzystać jeszcze lepiej. Dla mnie pierwszym pomysłem jest urozmaicenie nauki języka obcego. Myślę, że świetnie by się sprawdziła.

A jak gra sprawdziła się u nas?

Jak napisałam na samym początku dobrze, że gra trafiła do nas akurat teraz. Wcześniej dla Tomka byłaby za trudna. Z wielkim zdziwieniem obserwowałam, że wiele z tych odgłosów nie było dla niego wcale tak oczywistych. Jednocześnie uświadomiła mi, że w naszych rozlicznych zajęciach zupełnie odpuściliśmy temat instrumentów i musimy nadrobić gdyż Tomciu miał problem z nazwaniem niektórych. Gra wymaga koncentracji, sprytu i spostrzegawczości. Dziecko musi wysłuchać dźwięku – skojarzyć, co to może być, nazwać go, wyszukać odpowiedni żeton oraz na końcu znaleźć sytuację na planszy. Jak widzicie sporo jak na 3 – 4-latka.

Gra Bim Bom Granna

Zapraszamy do wspólnego grania!

11 thoughts to “Grajmy! Granna Bim bom”

 1. Super! Muszę sobie gdzieś zapisać, bo mój Synek jest za młody, ale za jakiś czas będzie w sam raz 🙂 Bardzo mi się ten pomysł na grę podoba 🙂

 2. To super pomysł na prezent. Masz rację że ta gra super działa na zmysły i może być wykorzystywana w pracy terapeutów.

 3. Jestem wielkim fanem wszystkich mądrych zabawek, które uwrażliwiają na świat dźwięków.
  PS. „Tomek zniecierpliwiony już odlicza dni do 1.września”
  Aż nie chce mi się wierzyć, że są takie dzieci 😉 Przecież wakacje są ekstra! 😉

  1. Haha…tak, ale on zniecierpliwiony czeka na spotkanie z przyjaciółmi z przedszkola 😉 zapewne gdy podrośnie to jego perspektywa się zmieni:)

 4. Tej gry nie mamy, ale sporą ilość innych granny i wszystkie są świetne, ta na pewno też 🙂

 5. Mamy ich grę o kolorach i oboje z eM ją uwielbiamy. Jeśli kiedykolwiek będę miała drugie dziecko to na pewno dokupię również grę, o której piszesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.