Książki do kreatywnej zabawy wyd. Babaryba

Książki do kreatywnej zabawy

„Opowiedz mnie”

„Gotujemy”

„Pięknie dziękuję”

wydawnictwo Babaryba

wydawnictwo Babaryba

Książki do kreatywnej zabawy zdecydowanie wiodą prym w kategorii ulubionych pozycji wydawniczych u Tomka, więc jakie książki lubimy najbardziej? Takie, które od pierwszego spojrzenia przyciągają naszą uwagę. Takie, które mają w sobie coś nowego. Takie, które są tak ilustrowane, że nie możemy się od nich oderwać. Takie, w których to my tworzymy historię i o takich książkach właśnie dziś chciałabym opowiedzieć. Nowości z wydawnictwa Babaryba jak zwykle inspirują! (ps. dwie z trzech książek są dla Was!) 😉

„Opowiedz mnie” Madalena Matoso

"Opowiedz mnie" Madalena Matoso wyd. Babaryba
„Opowiedz mnie” Madalena Matoso wyd. Babaryba

Zdecydowanie nie jest to książka na dobranoc, która wyciszy nasze dziecko i wprowadzi w błogi stan przed zaśnięciem. Raczej jest to książka, która pobudzi każdego Malucha, zmotywuje do „gadania” i rozbudzi wyobraźnię.  Po pierwsze w ilu książkach spotkaliście się z instrukcją obsługi? Tutaj takową znajdziemy zaraz na pierwszej stronie. W tej pozycji wszystko zależy od czytelnika. To my stajemy się autorami historii i decydujemy, kto jest naszym bohaterem, kogo spotyka, gdzie wyrusza oraz co się mu przytrafia. Na każdej stronie znajdują się również pytania pomocnicze, które mogą się przydać do rozwinięcia naszej historii.

"Opowiedz mnie" Madalena Matoso wyd. Babaryba
„Opowiedz mnie” Madalena Matoso wyd. Babaryba

Dziecko wędruje paluszkiem po ścieżce i wybiera dokąd chce pójść. Opowiada o swoim wyborze i odpowiada na pytania pomocnicze, a później odwraca stronę i spotyka kolejne przygody. To jest książka, która za każdym razem może być zupełnie o czymś innym. Jeśli Wasze dziecko nie lubi czytać dwa razy tej samej historii to jest to idealny wybór, gdyż ta książka kryje w sobie setki przeróżnych bajek. Wszystko zależy od „opowiadacza”.

"Opowiedz mnie" Madalena Matoso wyd. Babaryba
„Opowiedz mnie” Madalena Matoso wyd. Babaryba

Dlaczego taka książka powinna być w biblioteczce każdego dziecka?

Dlatego, że to jest książka, która uczy i rozwija. Dziecko nie ma pojęcia o tym, że czas spędzony nad nią to czas gdy rozwija swoją wyobraźnię, kreatywność, umiejętność wysławiania się, poznawania nowego słownictwa. A jaki to ciekawy trening dla rodzica. Dla dorosłej osoby również to jest niezły sprawdzian z wymyślania historii w jednej chwili. Nie da się jej bezmyślnie odklepać/przeczytać/wyrecytować. Nad tą książką trzeba usiąść, stworzyć swojego bohatera i  dać się ponieść wyobraźni…

„Gotujemy” Dominika Czerniak Chojnacka

"Gotujemy" Dominika Czerniak Chojnacka
„Gotujemy” Dominika Czerniak Chojnacka

Gotujecie z dziećmi? Tak? Nie? No to teraz macie okazję zacząć! Przy tej książce nie da się nie pokochać gotowania. Koncepcja książki przypomina nam ukochanego Tulleta. Autorka poprzez kartki rozmawia z nami, wchodzi z nami w interakcje. My rozwiązując poszczególne zadania uczestniczymy w dialogu. Pukamy do drzwi, by wejść do kuchni. Myjemy ręce przed rozpoczęciem gotowania, ozdabiamy swój fartuszek…przygotowujemy się jak profesjonaliści 😉

"Gotujemy" Dominika Czerniak Chojnacka wyd. Babaryba
„Gotujemy” Dominika Czerniak Chojnacka wyd. Babaryba

A te wszystkie przygotowania po to by móc wejść do kulinarnego świata liter(!). Tak, tak, bo tutaj poznajemy litery, liczymy, poznajemy nowe smaki, potrawy, przyrządy kuchenne….czego tu nie ma w tej książce. To są 154 strony zabawy, kreatywnego tworzenia i kuchennego eksperymentowania. Tutaj nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Na próżno nam szukać rozwiązania na końcu publikacji. To są idealnie zaprojektowane i przemyślane zadania otwarte, w których każda odpowiedź dziecka będzie mieściła się w kategorii dobrze rozwiązanej łamigłówki. Duży wygodny format, dużo światła na stronach oraz żółty dodany tylko w detalach daje ogromne pole do popisu. Otwiera drogę do twórczych działań i w żaden sposób nie ogranicza.

"Gotujemy" Dominika Czerniak Chojnacka wyd. Babaryba
„Gotujemy” Dominika Czerniak Chojnacka wyd. Babaryba

Jest to również kompendium wiedzy. Świetny sposób na powtórkę z przyborów kuchennych, garnków czy sztućców. Dziecko się nauczy, a rodzic sobie powtórzy..swoją drogą ciekawe czy wszyscy tatusiowie potrafili by prawidłowo nazwać poszczególne sprzęty?

Wraz z autorką, Dominiką Czarnecką Chojnacką dzieciaki zrobią ciasto, tosty, pizze, rosół czy sałatkę owocową i jeszcze wiele innych. Ćwiczyć będą ułamki, dodawanie, odejmowanie. Jest to chyba najlepsza aktywnościowa książka jaką do tej pory widziałam. Zdecydowanie jest to idealny prezent dla tych którzy uwielbiają gotować, jak i dla tych którym gotowanie jest zupełnie obce gdyż za sprawą tej książki zainteresowanie kuchnią wzrośnie na 100%.

"Gotujemy" Dominika Czerniak Chojnacka wyd. Babaryba
„Gotujemy” Dominika Czerniak Chojnacka wyd. Babaryba

A wiecie co jest najlepsze? Po tej zabawie w gotowanie nie trzeba sprzątać w kuchni!!!

„Pięknie dziękuję” Ellen Surrey

Pięknie dziękuję Ellen Surrey wyd. Babaryba

„Pięknie dziękuję” to 24 strony formatu a4 na temat mocy słowa „dziękuję”. Czy my, dorośli, zawsze pamiętamy by podziękować? Używamy tego słowa na co dzień? Jak często gości nam na ustach najzwyklejsze „dziękuję”? Jak często zdarza się, że uczymy dzieci by dziękowały, a my sami tego nie robimy? No, właśnie…

Książki o emocjach są często poszukiwanymi przez rodziców, ale gdy dziś przeglądałam „Pięknie dziękuję” uświadomiłam sobie, że najczęściej rozmawiamy i czytamy o tych emocjach, które są kłopotliwe, z którymi dzieci mają problem, a omijamy te dobre emocje. Ja wierzę, że słowa mają moc, że pozytywne słowa potrafią czynić cuda, a złe słowa potrafią skrzywdzić bardziej niż czyn. Dlatego o tej książce warto rozmawiać i warto ją mieć w swoich zbiorach.

Pięknie dziękuję Ellen Surrey wyd. Babaryba
Pięknie dziękuję Ellen Surrey wyd. Babaryba

Komu chciałbyś podziękować? Za co mógłbyś podziękować? Jak można podziękować? To trzy fundamentalne pytania. Świetny wstęp do poważnej rozmowy z dzieckiem na temat najbliższych osób w naszym życiu. Super, że zwrócono tutaj uwagę nawet na zwierzaki, które wiele osób ma czy nawet na lekarza, do którego chodzimy. Na końcu książki dostajemy zadania, np. mamy pomyśleć ciepło o najbliższych, mamy wymienić osoby, które nam pomagają, z którymi miło spędzamy czas itd. Autorka zachęca do zaprojektowania kartek dla najbliższych z podziękowaniami. Jeśli szukacie książki bardzo pozytywnej, inspirującej i kreatywnej to jest to wybór idealny!

 

Pięknie dziękuję Ellen Surrey wyd. Babaryba
Pięknie dziękuję Ellen Surrey wyd. Babaryba

Dwie książki do kreatywnej zabawy są przeznaczone dla Was. Zapraszam Was tutaj do wzięcia udziału w rozdaniu!

19 thoughts to “Książki do kreatywnej zabawy wyd. Babaryba”

  1. Uwielbiamy takie kreatywne zabawy. Potrafimy całe godziny spędzić nad tego typu książkami czy grami edukacyjnymi. „Gotujemy” wydaje się być idealną pozycją dla mojej małej kuchareczki 😉

    1. Myślę, że tak. „Opowiedz mnie” na pewno, jedynie „Gotujemy” będzie za trudne 🙂

  2. Babaryba to moje ulubione wydawnictwo, ich propozycje są naprawdę wartościowe a dla dziecka ciekawe i łatwe w odbiorze 🙂 Tych książeczek jeszcze nie znałam, ale też zapowiadają się super!

  3. dziękuję za inspirację (że nie wspomnę o tym, że przed świętami się przyda). nie trafiłam dotąd na te książeczki a wyglądają interesująco – zwłaszcza pierwsza (mimo, że mnie osobiście odstręcza nieco grafika, ale dzieci mają inny gust 🙂

    1. Ja pozwalam dzieciakom wybierać to co im się podoba..wychodzę z założenia, że oni sami muszą wyrobić swój gust i oczywiście podsuwam to, co uważam za wartościowe. Grunt to wybór;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.