Literkowa ścieżka Pana Węża

Literkowa Ścieżka Pana Węża

wydawnictwo Felico

Felico Literkowa Ścieżka Węża
Felico Literkowa Ścieżka Pana Węża

Literkowa Ścieżka Pana Węża, czyli kolejna propozycja wydawnictwa Felico, która uczy poprzez zabawę.  Niedawno zachęcałam Was do zapoznania się z nową odmianą domino, czyli puzzlami, które po złożeniu mogą stać się kafelkami do gry w domino >>klik<<, a dziś mam propozycję dla nieco starszych dzieci. Zapraszam.

Dlaczego warto podsunąć dziecku puzzle?

Wielu z Was może zapytać: ale po co dziecku kolejne puzzle? po co mam kupować puzzle skoro moje dziecko nie lubi ich układać? ile można pisać o puzzlach, skoro wszystkie polegają na tym samym? Już spieszę z odpowiedziami na te pytania.

Jest bardzo dużo rodzajów puzzli. Gdy przejrzymy internet możemy znaleźć przeróżne zaskakujące zestawy. Puzzle mogą być świecące, magnetyczne, mogą mieć różne faktury, mogą być mniejsze lub większe. Przekazują też bardzo dużo wiedzy. Jedne uczą i ćwiczą liczenie, inne pokazują układ słoneczny, zwierzęta itd. Przeznaczone są też dla różnych grup wiekowych poprzez kształty i wielkość poszczególnych elementów. Moim zdaniem nie ma dziecka, które nie lubiłoby układać puzzli. Trzeba tylko znaleźć takie, dzięki którym dziecko pokocha tą zabawę.

I dziś chcę Wam pokazać puzzle, które zainteresują nawet największego przeciwnika puzzlowych zabaw. Puzzle firmy Felico – duże, piękne i solidnie wykonane. Zestaw z literkami.

Felico Literkowa Ścieżka Pana Węża
Felico Literkowa Ścieżka Pana Węża

W dużym, prostokątnym pudełku z rączką<!> znajdujemy 47 dużych, grubych  elementów. Puzzle są genialnie wykonane, są na tyle grube, że nawet małe rączki Leosia(który naprawdę potrafi solidnie przetestować jakość produktów)nie zdołały w żaden sposób ich uszkodzić. Puzzle mają różnorodne kształty, należy dopasować je obrazkiem, ale i kształtem.

Są to puzzle z literkami. Układamy literkową ścieżkę pana węża. Wędrujemy po ciele węża i poznajemy kolejne literki. Literki są bardzo wyraźnie zaznaczone. Wyróżniają się na tle obrazków, które nie są przypadkowe. Każdy obrazek przyporządkowany jest danej głosce. Dziecko wyszukuje literę A, która łączy się z ananasem jadącym autem po autostradzie i tak możemy analizować cały alfabet. Wąż jest długi, zawiły i naprawdę sporo się na nim dzieje. Możemy analizować obrazki na różne sposoby w zależności od wieku dziecka. Naśladując dźwięki, opowiadając co widzimy, wyszukując słów na daną głoskę. Ilustracje są ładne, kolorowe, ale i na tyle realistyczne, że żadne dziecko nie powinno mieć problemu ze znalezieniem właściwej ilustracji.

Felico

Wąż ma imponujące rozmiary(88cm x 61cm). U nas zajmuje cały stół, a chłopcom i tak najlepiej układa się go na podłodze. Gdy po raz pierwszy Tomek ułożył całego węża Leoś zaczął po nim jeździć samochodem i zatrzymywał się przy co ciekawszych dla siebie obrazkach, które omawialiśmy. Tomek natomiast wymyślił, że można po nim chodzić jak po ścieżce i ćwiczyć równowagę(ze względu na zawiłość węża i liczne zakręty).

Korzyści płynące z układania Literkowej Ścieżki Pana Węża:

 • ćwiczymy koordynację wzrokowo – ruchową;
 • doskonalimy umiejętności językowe;
 • ćwiczymy pamięć fotograficzną;
 • ćwiczymy percepcję wzrokową;
 • ćwiczymy motorykę małą i dużą.

Wszystkie produkty wydawnictwa Felico znajdziecie >>tu<<

Polecam również serdecznie Ślimakowy tor wyścigowy.

 

25 thoughts to “Literkowa ścieżka Pana Węża”

 1. Uważam że każda gra edukacyjna, puzzle, coś co zmusza dziecko do myślenia jest warte powodzenia 🙂 Wąż jest super

  1. Z dnia na dzień wychodzą fantastyczne produkty dla dzieci, aż czasami trudno nadążyć.

 2. Też uważam ze puzzle to bardzo pożyteczna zabawa. Tymcio jeszcze jest za mały na takie zabawy, ale z całą pewnościa gdy podrośnie, napewno w naszym „menu” znajdą się puzzle.

 3. Totalnie nie znam tej marki, ale chyba poszukam jej w sklepach 🙂 Świetny pomysł z kształtem tych puzzli i bardzo fajna zabawa!

 4. Mój syn nie lubi puzzli jak ja i omija je szerokim łukiem z czego mąż nie jest zbytnio zadowolony 🙂 Super recenzja 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.