Fotoksiążka Saal Digital

Fotoksiążka

Saal Digital

Saal Digital
Fotoksiążka

Uwielbiam zdjęcia. Tak, odkąd mam dzieci robię bardzo dużo zdjęć, ale nie wywołuję ich. Jakoś zawsze tak się dzieje, że nie wysyłamy zdjęć do druku i jak przychodzi co do czego to nie mamy żadnych zdjęć fizycznie w albumie. Jakiś czas temu „zaprzyjaźniłam się” z nowym pomysłem na przechowywanie zdjęć. Zaczęłam drukować Fotoksiążki.

Fotoksiążka – za i przeciw

Fotoksiążka okazała się świetnym pomysłem. Nasza kolekcja ciągle się powiększa i chyba już nie wrócę do zwykłego drukowania zdjęć. Zwłaszcza przy trójce dzieci, gdzie tych zdjęć jest naprawdę bardzo dużo.

»Zdecydowaną zaletą fotoksiążek jest różnorodność formatów. Możemy wybierać przeróżne rozmiary w zależności od ilości zdjęć, które chcemy w niej umieścić. Czasami mamy zdjęcia, które ładniej prezentują się w określonych formatach. W momencie klasycznego drukowania i umieszczania zdjęć w albumach jesteśmy często ograniczeni przez standartowy rozmiar 10×15.

»Fotoksiążkę, to my projektujemy, czyli my układamy zdjęcia, my decydujemy o tle, o gifach i podpisach. Mamy ogromne pole do popisu. Zajmuje to troszkę dłuższą chwilę niż klasyczne kliknięcie i wysłanie zdjęć, ale za to mamy niepowtarzalny efekt i gwarancję, że nikt inny nie będzie miał identycznego wzoru fotoksiążki.

»Fotoksiążki są eleganckie. W zależności od wybranej formy możemy zamawiać je w twardej oprawie, w gąbce czy nawet w skórze przez co mogą być pięknym prezentem.

»Z fotoksiążki nie wyjmiemy zdjęcia. Dla mnie to zaleta, bo nikt oglądający zdjęcia nie stwierdzi nagle, że chce być posiadaczem danej fotki i nie zabierze pozostawiając pustego miejsca.

Fotoksiążka
Fotoksiążka Saal Digital – zdjęcia drukowane są nawet na wewnętrznych stronach okładki.

Gdzie najlepiej wydrukować fotoksiążkę?

Moim ostatnim odkryciem jest firma Saal Digital. Bardzo chętnie opowiem Wam dlaczego uważam, że warto korzystać z usług właśnie tej firmy!

 1. Pobieramy program, instalujemy go na naszym komputerze i projektujemy. To jest bardzo istotna zaleta, ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że niektóre firmy nie mają programów do tworzenia fotoksiążek do zainstalowania, a tworzymy na serwerze. W takim przypadku wystarczy krótkie zerwanie łącza i nasza praca może bez powrotnie się skasować. Możemy mieć słabe łącze i zdjęcia również nie będą chciały się wysłać, więc to jest ogromny plus. Projektując w programie możemy w każdym momencie naszą pracę zapisać i wrócić do tego później.
 2. Mamy ogromny wybór szablonów, teł, gifów oraz możliwości stworzenia napisów. Decydujemy na jakim papierze ma być wydrukowana. Książka łączona jest na płasko, więc nawet gdy umieścimy duże zdjęcie na dwóch stronach nie będzie się odznaczało łączenie.

  Saal Digital
  Kartki łączone są na płasko, dzięki temu nie odznacza się szycie stron.
 3. Pięknie prezentują się różnorakie okładki. Możemy wybierać pomiędzy błyszczącymi, matowymi, miękkimi, gąbkami czy skórzanymi.
 4. Do zadrukowania zdjęciami mamy absolutnie całą powierzchnię fotoksiążki. Zdjęcia możemy wkleić na okładce(przód-tył) oraz na wklejkach. Jeśli nie chcemy to nie ma wolnych przestrzeni.

  Tył fotoksiążki
 5. Od nas zależy czy sami chcemy zaprojektować książkę od podstaw, czy wczytujemy zdjęcia i program sam za nas je układa.
 6. Zamówienie realizowane jest błyskawicznie i dostarczane przez kuriera pod same drzwi.

  Saal Digital
  Wklejka z tyłu książki również jest po same brzegi zadrukowana zdjęciami.
 7. Jakość jest bardzo dobra. U mnie większość zdjęć robiona jest smartfonem, gdyż często staram się uchwycić dany moment na zdjęciu i obawiałam się trochę jak wyjdą zdjęcia, które powiększałam, ale nie zawiodłam się. Nie ma żadnych ubytków. Wszystko wydrukowane jest bez zarzutu.

Fotoksiążka – warto?

Zdecydowanie tak. Zmieścimy w niej bardzo dużo zdjęć, zajmuje mało miejsca i jest bardzo elegancka, a do tego mamy pewność, że nic nam z niej nie wypadnie. Jest to świetny pomysł na zatrzymanie wspomnień. Serdecznie polecam!

8 thoughts to “Fotoksiążka Saal Digital”

 1. Kocham wywołane zdjęcia, mam w domu dużo albumów i kilka fotoksiążek i lubię je oglądać 🙂 Od Saal Digital też mam jedną i jestem zachwycona jej jakością!

 2. Również jestem zwolennikiem foto książki, jest poręczna zdjęcia z niej nie wypadają, najczęściej po latach w albumach jest pełno wyglądających zdjęcie:)
  Pozdrawiam i zapraszam do Siebie na nowy post

 3. Póki co wywołuje zdjęcia od czasu do czasu ale chodzi za mną również stworzenie takiej foto książki 🙂

  1. My takze jesteśmy zwolennikami fotoksiazki. Mamy nawet tej firmy i jesteśmy zadowoleni:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.