Gra typu lotto „cztery pory roku” Granna

Gra

„Cztery pory roku”

Granna

zdjęcie ze strony www.granna.pl

Jeśli szukacie pierwszej gry dla swojego dziecka. Gry, która nie ma skomplikowanych zasad. Gry, która nie wymaga wielkiego zaangażowania, czasu i skupienia to idealnym rozwiązaniem będzie gra „Pory roku” od wydawnictwa Granna. Jest to kolejna odsłona popularnej gry typu lotto.

Gra typu lotto „Cztery pory roku” Granna

4 plansze i 24 obrazki w kształcie charakterystycznym dla przedstawionego zwierzątka, przedmiotu czy rośliny. Zadaniem gracza jest dopasowanie wylosowanych obrazków do odpowiedniej planszy. Zaletą jest kształt obrazka i idealne odwzorowanie z planszy. Jakby obrazek był wycięty z całej ilustracji. Gracze losują plansze, a później układają obrazki na wyznaczonych miejscach. Od Malucha gra wymaga skupienia, uwagi i koncentracji. Jednak uważam, że wydawca mocno zawyżył wiek dziecka. W moim odczuciu 3-latek to górna granica wieku dziecka, które będzie zainteresowane tak prostą grą. U nas 20-miesięczny Leon świetnie sobie rodzi z grą i potrafi prawidłowo dopasować obrazki. Natomiast dla 4-letniego Tomka gra jest zdecydowanie za prosta i nie wzbudza żadnych emocji.

Granna "Cztery pory roku"
Granna „Cztery pory roku”

My, chcąc urozmaicić sobie rozgrywkę zasłaniamy oczy i próbujemy odgadnąć co wylosowaliśmy. Wtedy do gry wkrada się troszkę ekscytacji i Tomek chętniej się nad grą pochyla.

Gra posiada walor edukacyjny. Tematem gry są pory roku. Dziecko, grając zapoznaje się z czterema porami roku. Łatwo jest rozpoznać zimę (wizerunek bałwana), jesień i jesienne liście, ale już wiosna i lato są dyskusyjne. W mojej ocenie pod względem ilustracji gra wypada słabo na tle ogromnej ilości gier typu lotto na rynku.

„Cztery pory roku” Granny jest dobrym motywatorem do rozmów z dzieckiem. Na podstawie ilustracji dziecko może poznać wiele nowych słów i rozszerzyć zasób słownictwa. Poznać zwyczaje zwierząt w określonych porach roku oraz cykl życia roślin.

Granna "Cztery pory roku"
Granna „Cztery pory roku”

Podsumowując jest to gra, w którą chętnie zagrają najmłodsi gracze. Wykonana jest z tektury, dosyć solidnie i powinna przetrwać kilkukrotne granie małych rączek. Jako jedną z pierwszych gier – polecam, ale starsze dzieci(3.5 – 4-latkowie) mogą być rozczarowane.

Inne gry typu lotto, o których pisałam:

  • Djeco „Królik w ogrodzie” >>klik<<
  • Kapitan Nauka „Lotto kolory” >>klik<<

 

 

9 thoughts to “Gra typu lotto „cztery pory roku” Granna”

  1. Granna robiła zawsze fajne rzeczy, choć przyznaję sie, ze w obecnej chwili nie trzymam ręki na pulsie, bo Helen ma półtora roku. Te ilustracje do mnie przemawiają, bo nie są bardzo „komputerowe”. Piszesz, że to raczej dla młodszych maluchów, muszę zapamiętać tę pozycję i może za jakiś czas wypróbujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.